Kétszer elesett, mégis győzött a Vadlán Terep Ultrán

Judi ÁdámJudi Ádám
2023.11.16. 19:39
Tangl Eszter szokásához híven nagy tempóban kezdett, végül 12:11:48-as idővel győzött a nők között a Vadlán 108 kilométeres távján.

Nem először indult a Vadlánon, ezúttal milyen céllal vágott neki?

Tavaly vettem részt először, az volt az első száz kilométer feletti versenyem – mondta Tangl Eszter, aki 12:11:48-as idővel győzött a nők között a Vadlán Terep Ultra 108 kilométeres távján. – A célom csupán annyi volt, hogy jobb időt érjek el, mint egy évvel ezelőtt, de helyezésben nem gondolkodtam.

Milyennek érezte a futását?

Szinte mindig elkövetem azt a hibát, hogy elfutom a táv elejét, most is iszonyatosan megindultam, nem is értem, hogy miért csinálom ezt… Úgy kezdek, mintha félmaratonin lennék…

Valószínűleg hajt a kíváncsiság, hogy vajon meddig lehet ezt a magas iramot tartani.

Vidovics Zoltánnal szinte mindig együtt futunk, most is így volt, körülbelül hetven kilométerig tartottuk a gyors tempót, majd ezután valamelyest visszavettünk. Zoli egyébként hatodik lett a férfiak között, remek eredmény, ezúton is gratulálok neki. Volt egy vicces jelenet, az egyik emelkedőn lendületesen elfutott mellettünk egy lány, jól otthagyott minket, el is szomorodtam, hogy lecsúsztam az élről, ám Zoli megnyugtatott, hogy még mindig az első helyen vagyok a nők között, ugyanis rózsaszín rajtszáma volt, tehát az egyik váltócsapat tagjaként húzott el mellettünk.

Mi okozta a legnagyobb kihívást?

Az, hogy rendesen emeljem a lábaimat. Kétszer is elestem, ezek után fontos volt, hogy ne zökkenjek ki a ritmusból, rendesen koncentráljak minden egyes lépésre. Érdekes, mert olyan helyen estem el, ahol körülbelül két milliméterre emelkedett ki a földből valami… A térdemet egy kicsit lezúztam, de szerencsére nem ütöttem meg magam nagyon.

Egyébként sok technikás emelkedő és lejtő van a Vadlán-pályán, de összességében teljesen biztonságos terepen haladunk.

A frissítést hogyan oldotta meg?

Vittem magammal zsákot, benne a frissítőmmel. Tudtam, hogy meleg lesz, így sok vízre lesz szükségem. Volt nálam energiazselé, -szeletek, csoki vagy éppen szőlőcukor is.

Közeledve a decemberhez, aktuális a kérdés: hogyan értékelné az évét?

Vidovics Zolival idén teljesítettük A Kört, amely eléggé ambiciózus vállalás volt tőlem. Aztán akadt néhány száz kilométer körüli futásom, említhetem ugye a Vadlán Terep Ultrát, és teljesítettem egy instant kört is. A Körre visszatérve, Zoli addig mondogatta nekem, míg beadtam a derekam, örülök, hogy szintidőn belül teljesítettük, büszke vagyok rá. Volt egy kissé őrült időszakom, amikor is az Ultra Trail Hungary után egy héttel a Mátra115-öt teljesítettem. Kíváncsi voltam, hogy mennyire bírom egymás után ezt a két hosszú versenyt. Szerencsére minden szépen alakult, jó visszajelzés volt. Továbbá indultam két külföldi megméretésen, egy ötven kilométeres osztrák és egy hetvennyolc kilométeres szlovén versenyen. Mindkettőn jól éreztem magam.

Milyen céljai vannak a közeljövőben?

December közepén még a Budai Trail huszonnyolc kilométeres távját teljesítem, majd jön egy kis pihenő a következő futóidény előtt. Egyelőre nincs sok konkrét versenyem, szeretnék hosszú távokat futni, és folyamatosan fejlődni. Az Ultra Trail Hungaryn biztosan ott leszek és külföldön is szeretnék versenyezni.