Három héttel ezelőtt írtunk legutóbb Kristin Hariláról, aki arról nevezetes, hogy rekordidő alatt szeretné megmászni mind a 14 nyolcezres hegyet. Persze segítséggel, azaz serpák és logisztika támogatásával, továbbá a nehezebb részeken pótlólagos oxigén használatával.
Június elején még hat hegy volt hátra, de azóta állt a Manaszlu csúcsán, a héten pedig felért a Nanga Parbatra is. Amint a közösségi oldalán írta, az alaptáborba június 24-én 1 órakor ért, a csúcsra pedig június 26-án, 7 órakor, azaz mintegy ötvennégy óra alatt „szaladt fel” a 8125 méteres Nanga Parbatra, különösebb akklimatizációs köröket értelemszerűen nem tartva. Ezzel már az első pakisztáni kihívását is teljesítette, hátravan még a K2 (a 2. legmagasabb hegy – 8611 méter), a Gasherbrum I (11. – 8068), a Broad Peak (12. – 8047) és a Gasherbrum II (13. – 8035).
Ahogy bejegyzésében írja, két nap trekking után megérkeztek az alaptáborba. Fél napot pihentek, mielőtt elkezdték a mászást az 1-es táborig, nagyon nehéz csomagokkal. Harila rosszul volt, hányt, nem tudta folytatni a túrát, ezért kicsit pihent a táborban, majd hamarosan továbbindult a 2-esig. Volt néhány sziklaomlás a közelben, de mindenki biztonságban érezhette magát. Másnap kora reggel felmásztak a 3-as táborba. Ming serpa hihetetlen volt, írja, egyetlen lendülettel sikerült feljutnia az alaptáborból a 3-asig, és még onnan is feljebb ment. Pihentek néhány órát, és este 6-kor megkezdték a csúcsmászást. 7000 méternél került elő az oxigénpalackja. A tervek szerint csak ketten mentek volna a csúcsig, de végül mind a négy segítője ott volt, majd néhány fotó után visszaindultak az alaptáborba. A norvég hegymászó szerint ez nem volt olyan vészes kihívás, mint a nepáli hegyek többsége.
Úgy tervezi, hogy július végére, vagyis összesen három hónap alatt befejezi a tizennégy hegyet, így feleannyi idő alatt teljesítené a furcsa kihívást, mint a csúcstartó nepáli katona, Nirmal Purja.
Nemrég a Nanga Parbatról írtunk háttércikket, miért is nevezik gyilkos hegynek.