Csupasport: Roskovics Miklós futása szusifalatkákkal

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.04.29. 19:09
Ultrafutó beszélget ultrafutóval a világ egyik extrém hosszú távú versenyéről, a japán Szakura Micsiről: Vágó Boglárka, a Csupasport munkatársa a 250 kilométeres távon harmadik helyen célba érő Roskovics Miklóst faggatta.

Egy hete abszolválta sikeresen a négytagú magyar különítmény – Maráz Zsuzsanna, Roskovics Miklós, Büki Tivadar és Simonyi Balázs – a japánok Spartathlonját, a virágzó cseresznyefák útját kétszázötven kilométeren át követő Szakura Micsit. Maráz Zsuzsanna második lett a nők között, míg a férfiaknák Roskovics Miklós a harmadik helyen ért célba, s a Csupasportnak ő mesélt a versenyen tapasztalt élményeiről, s arról is, hogyan készül egy-egy extrém, sivatagi versenyre.

„A sivatagi futások előtt három-négy alkalommal alszom a teraszon, hogy kitapasztaljam, elég meleg-e a felszerelésem, mert nem szeretném, ha a verseny helyszínén érne kellemetlen meglepetés, például az, hogy nem megfelelő a hálózsáko” – mondta a Csupasportnak, ahol elolvashatják Lubics Szilvia kalandjait is a Namib Race-en, aki a világ egyik legkülönlegesebb sivatagában versenyzik és ír – férje segítségével – naplót.

Legfrissebb hírek

Jön a Vízi Ring-sorozat következő állomása, a Gemenc-kincse vízitúra

Csupasport
15 órája

Szon Hung Min remekelt az amerikaiak ellen

Minden más foci
2025.09.07. 13:22

Itt a Szőlőskör, az ősz egyik legkedveltebb futóversenye!

Csupasport
2025.09.05. 17:22

Traumatikus élmény volt számára az ob, de aranyéremmel távozott 

Csupasport
2025.09.03. 19:10

A japánok és az olaszok is a négy között a női röplabda-vb-n

Röplabda
2025.09.03. 17:19

A kétszeres olimpiai bajnok kihagyja az atlétikai vb-t

Atlétika
2025.09.03. 12:47

Immár edzőként ad tanácsokat Virág Pál, az egyik legjobb magyar ultrafutó

Csupasport
2025.08.17. 15:10

Főúri kényelem túrázás alatt: a merinógyapjú

Csupasport
2025.07.27. 16:30
Ezek is érdekelhetik