OJ Mayo a legnagyobbakat idézte a negyedik negyedben

2012.04.15. 10:48
Westbrook és Durant ismét kiválóan játszott (Fotó: Action Images – archív)
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) mára virradóra 7 találkozót rendeztek meg, amelyek által picit közelebb kerülhettünk a megoldáshoz, azaz a playoffharcban tisztulni látszanak valamelyest az erőviszonyok. A Utah Jazz és a Phoenix Suns lépéshátrányba került, a Memphis Grizzlies hátrányból nyerve tapad a két Los Angeles-i gárdára, az Oklahoma City és a San Antonio pedig továbbra is egymást „másolja” az élen. Nézzük, mit érdemes tudni a legutóbbi játéknapról!

Memphis Grizzlies–Utah Jazz 103–98

A Harris, Jefferson páros húzta vendégek szinte végig vezettek, ám a negyedik negyedben jött OJ Mayo és 17(!) pontot szórt csak az utolsó 12 percben, összesen 20-ig jutott, amivel kulcsfontosságú győzelemhez segítette hozzá a hazaiakat. A derbi azért lehetett ennyire szoros, mert a palánk alatti csatát csúnyán elvesztette a Marc Gasol, Zach Randolph páros Millsap, Jefferson és Favors ellen, az extra pedig csak a végén jött Mayo-tól, igaz éppen a legjobbkor. A Jazz így picit leszakadt a 8. helyezettől, de bőven lesz még lehetősége a javításra.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 26, Mayo 20, Conley, M. Gasol 17-17

A Jazz legjobb dobói: D. Harris, Al Jefferson 20-20, Millsap, Hayward 17-17

PLUSZ-MÍNUSZ
A nap hőse: OJ Mayo, aki 17 pontot rámolt be a negyedik negyedben a Jazz ellen, ezzel gyakorlatilag egyedül fordította meg a meccset a legkritikusabb pillanatokban.
A nap lúzere: A Phoenix Suns, melyen úgy rohant át a nem éppen fiatal kulcsemberekkel rendelkező Spurs az első másfél negyedben, hogy azzal el is dőlt a mérkőzés.

Minnesota Timberwolves–Oklahoma City Thunder 110–115

A Minnesota Love, Rubio, Milicsics, Ellington és Ridnour nélkül is meg tudta szorongatni a nyugati éllovast, melyben egyébként visszatért James Harden. A 43-at szóró Durant mellett Westbrook is elképesztően tüzelt, utóbbi 35-ig jutott, gyakorlatilag ketten rendezték le a meccset támadásban, védekezésben pedig az 5-öt blokkoló Ibaka volt megint fantasztikus. A Barea (24 pont, 10 gólpassz), Beasley (26 pont, 6 lepattanó), Anthony Randolph (22 pont, 11 lepattanó) trió is kitett magáért, de ez most kevés volt az igaz vezérek távollétében.

A Timberwolves legjobb dobói: Beasley 26, Barea 24, A. Randolph 22

A Thunder legjobb dobói: Durant 43, Westbrook 35, N. Collison 10

San Antonio Spurs–Phoenix Suns 105–91

Mivel nagyon korán 20 pont feletti előnybe került a Spurs a Steve Nash-t mindössze 6 percig játszató Suns ellen, így bőven tudta pihentetni ászait Popovich mester és inkább a Kawhi Leonard fémjelezte fiatalok hozták le a találkozó nagy részét a texasiaknak. Duncan így is 19 pontos, 11 lepattanós dupla duplát ért el, a másik oldalon Telfair élt leginkább a bizalommal (21 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz). A Suns rájátszásba jutási esélyei is megcsappantak ezzel a vereséggel.

A Spurs legjobb dobói: Duncan 19, T. Parker, Leonard 14-14

A Suns legjobb dobói: Telfair 21, Redd 13, Mark. Morris 10

Milwaukee Bucks–Indiana Pacers 99–105

Említettük már korábban, hogy a Bucks mennyire nem képes megnyerni legfontosabb meccseit hazai pályán sem, ennek megfelelően ma valószínűleg ki is szállt a wisconsini együttes az igazi PO-harcból, a 23 pontos, 14 lepattanós dupla duplát szállító Hibbert és társai végig uralták a mérkőzést és 7 kétszámjegyű dobóteljesítménnyel húzták be a győzelmet Milwaukee-ban.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 20, Jennings 16, Delfino 14

A Pacers legjobb dobói: Hibbert 23, Granger 21, Ge. Hill 13

New Jersey Nets–Boston Celtics 82–94

Egy félidőn át szenvedett az esélyesebb, de ma is Ray Allen nélkül érkező Celtics, majd a harmadik negyedben Avery Bradley ebben a periódusban szerzett 11 pontjával (közte 3 tripla!) ellépett a 12 pontja mellett 14 gólpasszt is kiosztó Deron Williams irányította New Jerseytől és végül simán meg is nyerte a találkozót. Rajon Rondo továbbra is 10 gólpassz felett, most 15-öt osztott ki, 1992-ben volt utoljára hasonló sorozat, mint Rondóé, akkor John Stockton 29 meccsen keresztül mindig eljutott legalább 10 asszisztig, a bostoni játékmesternek már csak 8 mérkőzés hiányzik ehhez a teljesítményhez.

A Nets legjobb dobói: G. Green 15, M. Brook 13, Deron Williams, J. Williams 12-12

A Celtics legjobb dobói: Garnett 21, Bass, Bradley 18-18

Los Angeles Clippers–Golden State Warriors 112–104

A Clippers már 24–5-re is vezetett, mégis picit rögös volt az út a Los Angeles-iek számára az a győzelemig. A 28-at szóró Nate Robinson, a 24-ig jutó Klay Thompson, valamint a 23-at dobó Wright és a 22-vel jelentkező Rush személyében ugyanis 4 játékosa is 20 felett termelt a vendégeknek. A 28 pontos, 13 gólpasszos dupla duplával záró Chris Paul viszont nem hagyta, hogy kiénekeljék a sajtot a hazaiak szájából.

A Clippers legjobb dobói: Paul 28, Griffin 20, D. Jordan 18

A Warriors legjobb dobói: Robinson 28, K. Thompson 24, D. Wright 23

Washington Wizards–Cleveland Cavaliers 89–98

A Nene, Booker párost nélkülöző fővárosiak csak egy szoros meccsre voltak jók a Kyrie Irving és Anderson Varejao után Jamisont is elvesztő Cavaliers ellen hazai pályán, ami sokat elmond valós erejükről. A 16 pontját 10 lepattanóval kiegészítő magyar származású bedobó, Luke Harangody nagyszerűen szállt be a tartalékok közül Jamison helyén, mellette még 5 másik vendég kosaras is 10 felett termelt, ez volt a győzelem záloga.

15. o–New Orleans 59 17 42 28.8 1–9 11–31 5–5 Ny2
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.
x=bejutott a rájtátszásba, o=már nem juthat be a rájátszásba
Az alcsoportok éllovasainak garantált helyük van a főcsoport első négy kiemeltje között.