A Utah méltó módon harcolta ki a rájátszást

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2012.04.25. 09:24
A Jazz felülmúlta a Sunsot, így bejutott a playoffba (Fotó: nba.com)
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) mára virradóra öt találkozót rendeztek meg, s ezen a játéknapon el is dőlt, hogy ki lehet a 16., eddig betöltetlen rájátszáshely birtokosa. Mivel a Utah Jazz hazai pályán diadalmaskodott riválisa, a Phoenix felett, így ez a kérdés is eldőlt, továbbá a Lakers is örülhetett a Clippers veresége után, mivel ezzel megnyerte a Csendes-óceáni csoportot. A Bulls sem lépett pályára, de a chicagóiak tavaly után idén is biztosan végig pályaelőnyben lehetnek a keleti rájátszáspárharcok alatt, mivel a nagy hármas nélkül felálló Heat kapitulált az ászait szintén pihentető Boston otthonában. Nézzük, mit érdemes még tudnunk a legutóbbi játéknapról!

Utah Jazz–Phoenix Suns 100–88

A Suns beérhette volna a tabellán a Jazzt, amennyiben diadalmaskodik nála vendégségben, de csak a negyedik negyed elején állt úgy a helyzet, hogy ezen a találkozón nyerhet a Phoenix. Al Jefferson, aki - utalva a tét súlyára - élete meccseként vezette fel a találkozó, 18 pontos, 16 lepattanós dupla duplát szállított, illetve több fontos kosarat szerzett a végjátékban is. A 26 egységig jutó, 15 lepattanót megkaparintó Millsap és az ő főszereplésével a palánk alatt kenterbe verte a hazai gárda a Channing Frye-t nélkülöző arizonaiakat, Marcin Gortat mindössze 2 pontra volt képes 12 lepattanó mellett a vendéglátóknál, a Phoenix pedig 56–42 arányban bukta el a lepattanóharcot, ez döntő volt. A Jazz az első körben a San Antonióval találkozik majd, a Suns pedig két nap múlva mehet nyaralni.

A Jazz legjobb dobói: Millsap 26, Al Jefferson 18, D. Harris 14

A Suns legjobb dobói: Redd, Dudley 15-15, Nash 14

PLUSZ-MÍNUSZ
A nap hőse: A Utah Jazz, mely egy kemény meccsen nagyot játszva jutott be a playoffba éppen a legfőbb riválist legyőzve. Csak egy évet kellett várni Salt Lake Cityben Deron Williams és Jerry Sloan távozása után a rájátszásra.
A nap lúzere: Marcin Gortat, aki egy remek idény után gyengének találtatott a palánk alatt a legfontosabb mérkőzésen, dicséretes 12 lepattanója mellett csupán 2 pontra volt képes támadásban, a Millsap, Jefferson duó pedig szétszedte csapatát a festékben.

Boston Celtics–Miami Heat 78–66

Bakiparádéval és tömérdek eladott labdával vette kezdetét a keleti rangadó, melyen mindkét oldalon a tartalékok küzdöttek a sikerért. A potenciális győzelem a hazaiak számára az elsőkörös pályaelőny tekintetében tarthatta életben a reményeket, a Miami pedig matematikailag is elszállt vereségével a keleti elsőségért folytatott harcban. A 16-os idénycsúccsal jelentkező Pavlovics és a 13-ig jutó Daniels vitték be a Stiemsmát, Pietrust, Rondót, Garnettet és Allent is pihentető bostoniakat a célba, de nem érheti szó a ház elejét a Wade, Bosh, James, Turiaf négyes nélkül érkező floridaiaknál sem, nagyot küzdöttek ilyen felállásban is.

A Celtics legjobb dobói: Pavlovics 16, M. Daniels 13, Bradley, Bass, Pierce 8-8

A Heat legjobb dobói: Pittman 12, Jam. Jones 11, M. Miller, Chalmers 8-8

Atlanta Hawks–Los Angeles Clippers 109–102

Meleg lehet még a pite az Al Horfordot legközelebb már visszakapó Atlantának is, hiszen a Celtics csak egy meccsel van lemaradva mögötte, a mostani feladat pedig a nyugati 3. pozícióért harcba szálló Clippers volt, legközelebb pedig a címvédő Dallas vár majd Larry Drew csapatára. Ennek megfelelően kellett a győzelem Joe Johnsonéknak, és az all-star vezér tett is arról, hogy az összesen 70(!) pontot szerző Paul, Griffin duó nem tudja megtréfálni csapatát, két elképesztő triplát süllyesztett el az utolsó percben, amikor picit szorulni kezdett a hurok, így összejött a fontos diadal, a Los Angeles-iek pedig a legutóbb megsérülő Caron Butlerrel a fedélzeten is elszálltak a Lakers elleni harcban, legalábbis itt az alapszakaszban.

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 28, Teague 21, Josh Smith 18

A Clippers legjobb dobói: Griffin 36, Paul 34, Butler 9

Oklahoma City Thunder–Sacramento Kings 118–110

Nagyon meg akarta nyerni ezt a meccset a Kings Oklahoma Cityben, legalábbis erről árulkodik, hogy a kulcsemberek gyakorlatilag alig kaptak pihenőt a vendégeknél. Hiába nyitott egy 40 pontos negyeddel és vezetett 10 pontnál is többel a Sacramento még a második félidő derekán is, a gólkirályi címre még esélyes Kevin Durant 32 pontjával és az egykori triplakirály, Cook 19-es szezoncsúcsával az agyrázkódást szenvedő Harden távollétében is behúzta a kötelezőt a Thunder.

A Thunder legjobb dobói: Durant 32, D. Cook 19, Westbrook 13

A Kings legjobb dobói: Cousins 32, J. Thompson 22, Outlaw 20

Golden State Warriors–New Orleans Hornets 81–83

Úgy fest, mégsem olyan biztos az a nyugati utolsó hely a Hornetsnek, hiszen a Williams-legénység mai idegenbeli győzelmével már ugyanolyan mérleget birtokol, mint a Kings. A gyakorlatilag az egész érdemi rotációját nélkülöző New Orleans (Gordon, Okafor, Kaman, Ariza, Smith, Jack hiányzott...) Ayon fantasztikus szerelésével és Belinelli kettesével nyerte meg egálnál az utolsó másodpercben ezt a csatát, nagyon pörög a nemrég új tulajdonba került klub az alapszakasz végén.

15. o–New Orleans 65 21 44 32.3 3–10 14–33 7–3 Ny1
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.
x=bejutott a rájátszásba, o=már nem juthat be a rájátszásba
Az alcsoportok éllovasainak garantált helyük van a főcsoport első négy kiemeltje között.