Négyhosszabbításos klasszikust játszott az Atlanta a Utah-val

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2012.03.26. 11:44
Az Atlanta nyerte az idegek harcát
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra elképesztő thrillernek lehettünk tanúi, hiszen az Atlanta és a Utah csak a negyedik ráadásban tudta dűlőre vinni a dolgokat. A Miami és az Oklahoma City is összemérte tudását a Thunder otthonában, ahol viszont elmaradtak a várt izgalmak, a Memphis Los Angelesben tréfálta meg a Lakerst. Nézzük a játéknap összefoglalóját!

Atlanta Hawks–Utah Jazz 139–133 – négyszeri hosszabbítás után

Az NBA-ben 15 éve nem volt négyszeri hosszabbításos találkozó, de most Atlantában megtörtént a csoda, egyszerűen képtelenek voltak dönteni a csapatok a rendes játékidő végén, majd az első ráadásban, írd és mondd, 2-2 pont esett(!), így jöhetett a második túlóra, amelyben nem sokkal a vége előtt a 37 pontot szóró Joe Johnson verte be az egyenlítő triplát. Mivel már nem esett több találat, következhetett a harmadik hosszabbítás, amelynek utolsó találatát Marvin Williams szerezte – a Jazz megint nyerhetett volna, de Millsap (25 pont, 13 lepattanó) hibázott. A negyedik ráadásban már döntésre tudták vinni a felek, Joe Johnson még egyet kapcsolt a sebességi fokozaton felfelé, és a harmadik egymást követő napon is játszó Hawks végül négy ráadás után megnyerte a fantasztikus derbit, amelyen összesen 14 játékos ért el két számjegyű dobóteljesítményt, öten dupla dupláztak, és négy ember pontozódott ki. Mivel hárman mentek ki idő előtt a vendégeknél, ez döntő tényező volt.

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 37, Josh Smith 22, Teague 18
A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 28, Millsap 25, Hayward 19

Oklahoma City Thunder–Miami Heat 103–87

Ezt a két csapatot a szezon eleje óta a legtöbben érzik bajnokesélyesnek, rengetegen várják, hogy a fiatal, lendületes, nagyon látványos kosárlabdát játszó Thunder és a James, Wade páros vezette Heat játssza majd a finálét a playoff végén. Ám addig is, itt az alapszakasz, amelyben tegnap összemérhették tudásukat az említettek, és meglepő módon a vártnál sokkal simábban alakult a találkozó. A 28 pontos Durant volt ez egyedüli, aki kiemelkedő egyéni produkciót tett le az asztalra, bár a 22 pontos Dwyane Wade sem általában a triplák értékesítésében jeleskedik, ám ezúttal hármat is beszórt. A harmadik negyed végén már kezdett elszakadni a Thunder, végül nem is ért fel igazán a nyakára a Heat, így a floridaiak kezdenek leszakadni a keleti elsőségért zajló harcban, míg Scott Brooks csapata éppen megerősítette nyugati listavezető helyét.

A Thunder legjobb dobói: Durant 28, Ibaka, Harden 19-19
A Heat legjobb dobói: Wade 22, Bosh 18, L. James 17

PLUSZ-MÍNUSZ

A nap hőse: Az Atlanta Hawks és a Utah Jazz, hiszen ez a két csapat egy négyszeri (!) hosszabbításba torkolló ütközetet harcolt végig egymással, a győztes és a vesztes fél is hősként vonult le a pályáról.

A nap lúzere: Mike Brown, a Lakers edzője, aki borzasztóan eltaktikázta magát a Memphis Grizzlies ellen, így nem véletlen a Los Angeles-iek hazai veresége.

Los Angeles Lakers–Memphis Grizzlies 96–102

Zach Randolph csak a kispadról érkezett a vendégeknél, ez pedig nyerő húzásnak bizonyult a vendégeknél. A 30 pontot termelő Bynum mellett a most csak 18 egységig jutó Kobe Bryant érthetetlenül sokat ült a negyedik negyedben, így a Lakers már nem tudott érdemben közelebb jönni a vendégekhez – kisebb meglepetésre hazai pályán bukott el a Los Angeles-i alakulat a nagyon rossz formában érkező Grizzlies ellenében. Nyolcan jutottak 8 pont fölé a Memphisnél, a Gasolok harcát tehát megint Marc nyerte meg, bár statisztikailag (8 pont, 6 lepattanó) alaposan elmaradt a bátyjától (16, 14)

A Lakers legjobb dobói: A. Bynum 30, Sessions, Bryant 18-18
A Grizzlies legjobb dobói: Gay 18, Mayo 16, Conley 13

Portland TrailBalzers–Golden State Warriors 90–87

Egyre inkább megfogyatkozik a Warriors, ma már Nate Robinson sem léphetett pályára eltiltása miatt, így az újonc Jenkinsnek kellett kezdenie irányítóban, és szépen meg is állta a helyét (27 pont, 6 gólpassz), de a 16 pontos, 16 lepattanós David Lee-vel karöltve sem tudta győzelemre vezetni idegenben a kaliforniai kiscsapatot. A 24 pontot szóró Felton irányította Blazers kezd egyre stabilabb csapattá válni, bár a portlandiek számára sem lesz egyszerű rájátszásba jutni.

A Blazers legjobb dobói: Felton 24, Aldridge 18, Batum 17
A Warriors legjobb dobói: Jenkins 27, D. Lee, K. Thompson 16-16

San Antonio Spurs–Philadelphia 76ers 93–76

Mivel Andre Iguodala nélkül érkezett a Sixers San Antonióba, Popovich mester nyugodtan ültethette végig Tim Duncant, a 21 pontos Parker vezetésével így is simán diadalmaskodott a Spurs. DeJuan Blair nagyot játszott a centertárs távollétében, 19 pontjával elévülhetetlen érdemeket szerzett a hazai győzelemből. A Sixers nagyon gyenge napot fogott ki, így megint bajban van az Atlanti csoport élén, mert jön a Celtics.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 21, Blair 19, Leonard, Ginobili 11-11
A 76ers legjobb dobói: Brand 14, Meeks 11, Turner, Holiday 10-10

Minnesota Timberwolves–Denver Nuggets 117–100

Feltartóztatni sem tudta a Gallinari és Fernandez nélküli Nuggets a hazaiakat, Kevin Love az 51 pontos produkció után most 30-at szórt és 21 lepattanót kaparintott meg, amit 3 dobásblokkolással egészített ki. Már az első félidőben 23-as fórt harcolt ki a Timberwolves, aztán a 25-öt szóró Ridnour is tolt egy kicsit a vendéglátók szekerén, így semmi sem veszélyeztette a PO-harcban kicsit lemaradó Minnesota győzelmét.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 30, Ridnour 25, Ellington 17
A Nuggets legjobb dobói: Faried 17, Lawson, Miller 14-14

Cleveland Cavaliers–Phoenix Suns 83–108

A 22 pontos karriercsúcsot szóró Markieff Morris és az ugyanennyit dobó, illetve 8 lepattanót jegyző Marcin Gortat szétszedték a palánk alatt a clevelandieket, ennek pedig nem lehetett más a vége, mint egy tükörsima vendéggyőzelem. A 13 gólpasszt kiosztó Nash is remekül mozgatta a megint pozitív mérleggel álló arizonaiakat, Shannon Brown pedig 16 ponttal köszönt be az egykori társaknak.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 15, Casspi 14, Gee 9
A Suns legjobb dobói: Mark. Morris, Gortat 22-22, S. Brown 16

Boston Celtics–Washington Wizards 88–76

A Ray Allen helyén játszó Avery Bradley 23 pontos karriercsúcsot állított fel, már az első negyedben 7-ből 7-es mezőnymutatónál és 15 egységnél tartott, a második etap elején pedig 20 felé szökött a különbség. Egyszer vissza tudott jönni 8 pontra a Nenét nélkülöző fővárosi alakulat, de a végén elmaradtak az izgalmak, Paul Pierce 21 ponttal és 8 lepattanóval volt a második félidő legjobbja.

10. Phoenix 49 25 24 51.0 6–4 15–16 7–3 Ny2
11. Minnesota 50 24 26 48.0 4–5 19–17 3–7 Ny1
12. Portland 49 23 26 46.9 3–6 16–17 4–6 Ny1
13. Golden State 47 20 27 42.6 7–4 13–17 4–6 V1
14. Sacramento 48 17 31 35.4 2–7 12–20 5–5 V2
15. New Orleans 48 12 36 25.0 1–8 6–25 3–7 V1
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.