17-0-s robogással söpört a Heat-vonat

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2012.03.21. 10:25
Jamesék a hajrában elsöpörték a Sunst (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) mára virradóra hét összecsapást rendeztek meg, az élcsapatok zöme megmérettette magát ezen az estén. A két Los Angeles-i alakulat idegenben bukott rangadót, a nyugati listavezető Oklahoma City Thunder úgyszintén vesztesen hagyta el a pályát, viszont a Miami Heat megúszta a blamát, a New York Kincks pedig folytatja a remeklést új vezetőedzője irányításával. Nézzük, mit érdemes tudnunk a liga legutóbbi játéknapjáról!

Miami Heat–Phoenix Suns 99–95

Nagyon nem adta magát könnyen a Suns, sőt, a negyedik negyedben volt, hogy 10 pontos fórral is rendelkezett a 19-et dobó Grant Hill húzta arizonai alakulat. Ám akkor jött Dwyane Wade és egy 17 0-ás(!) rohanást vezetett fel a floridaiaknak, ami végül elég is volt a találkozó megnyeréséhez, így már 14 meccse veretlen otthon a Miami. A 29 pontig jutó, 8 lepattanót megkaparintó Bosh rég nem játszott ilyen jól, de a statisztikai lapját szokás szerint most is bőségesen megtöltő James (20 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 2 szerzett labda, 2 blokk) érdemeit is el kell ismerni. A Suns 4 győzelem után bukott el, de láthatóan kirobbanó formában van az idén eddig mutatottakhoz képest.

A Heat legjobb dobói: Bosh 29, L. James 20, Wade 19

A Suns legjobb dobói: Gr. Hill 19, Gortat 13, Mark. Morris 12

PLUSZ-MÍNUSZ
A nap hőse: A Heat-vonat, mely Dwyane Wade vezetésével egy 17 – 0-s rohanással hozta vissza a meccset a Suns ellen – tette mindezt a negyedik negyed derekán 10 pont mínusz után.
A nap lúzere: Andrew Bynum, aki fegyelmezetlenségével gyakorlatilag elvesztette a meccset a Lakersnek, hiszen kidumált magának két technikait is, nagyon sokkal a találkozó vége előtt.

Houston Rockets–Los Angeles Lakers 107–104

A Lakers sokáig előnyben volt, majd gyakorlatilag azzal vesztette el a találkozót, hogy értékes centere, Andrew Bynum kidumálta magának a második technikait is és így korán mehetett zuhanyozni. A 16 pontja mellé 13 gólpasszt is kiosztó Goran Dragic szépen kontrollálta csapata játékát, s mivel Courtney Lee is beszórt 23 egységnyit, így meg se kottyant a texasiaknak Kevin Martin és Kyle Lowry hiánya. A végére maradt egy kis izgalom, de egy kihagyott hazai büntető után már nem tudott érdemi dobóhelyzetet kialakítani a vendég alakulat.

A Rockets legjobb dobói: C. Lee, Scola 23-23, Dragic 16

A Lakers legjobb dobói: Bryant 29, P. Gasol 21, A. Bynum 16

Indiana Pacers–Los Angeles Clippers 102–89

A 25 pontos Danny Granger fémjelezte Pacers nem volt jó passzban mostanság, de a Clippers legyőzésével és Leandro Barbosa érkezésével talán új erőre kaphatnak Frank Vogel tanítványai. A Los Angeles-i alakulat kétmeccses nyerőszéria után látogatott Indianába és kezdetben vezetett is, de a padról beálló brazil szerzemény (12 pont), valamint a Hill (15 pont) – Hansbrough (17 pont) páros ponterős játékára építve simán lehagyta a Pacers a vendégeket már a félidő előtt és a végjátékban sem kellett izgulnia a hazai publikumnak.

A Pacers legjobb dobói: Granger 25, Hansbough 17, Ge. Hill 15

A Clippers legjobb dobói: Griffin 23, Paul 16, N. Young 13

Utah Jazz–Oklahoma City Thunder 97–90

Ki gondolta volna, hogy a veterán Tinsley fog életet lehelni a nemrég még erősen bukdácsoló Jazzbe?! Mióta a tapasztalt játékmester Earl Watson sérülése miatt újra a rotáció tagja lett, igencsak jelentős segítséget tud nyújtani a kispadról beállva, ma is 11 ponttal, valamint 3 gólpasszal zárt, de statisztikai adatokkal talán nem is kifejezhető az a plusz, amit ő adott a hazaiaknak ezen az estén. A listavezető Thunder megint egy nem annyira várt vereségbe futott bele és lassan leér az üldözőbolyhoz. Ma nem ment Durantnek (22-ből 8 mezőnyből), ez pedig alaposan rá is nyomta a bélyegét a vendégek játékára.

A Jazz legjobb dobói: Millsap 20, Al. Jefferson 16, D. Harris 15

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 23, Durant 18, Harden 17

Sacramento Kings–Memphis Grizzlies 119–110

Továbbra is döcög a gépezet a Memphisnél, mióta Zach Randolph visszatért, a Kings pedig szárnyal, 119 pontot dobott a hazai gárda a liga egyik legrespektáltabb védelmének. A 31-et szóró Thornton és a kisebb sérüléséből felgyógyuló Evans egyszerűen túldobták az ellent, fantasztikus dobóformát mutat a Sacramento az utóbbi három találkozón. Cousins is megszórta magát (23 pont), Jason Thompson pedig megint dupla duplázott (14 pont, 13 lepattanó).

A Kings legjobb dobói: M. Thornton 31, Cousins 23, I. Thomas 18

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 23, Conley 16, M. Gasol 15

Portland Trail Blazers–Milwaukee Bucks 87–116

A visszatérő Ilyasovával felálló Bucks nagyon megtalált valamit már Monta Ellis érkezése előtt, az új puzzle-darab beépítése pedig gyakorlatilag azonnal és zökkenőmentesen sikerült Scott Skiles mesternek. A portlandi győzelemmel már zsinórban hat sikernél tart a Milwaukee, az utóbbi két évben ennél nem tudott jobbat a wisconsini csapat. A hazaiknál hiába Aldridge és Matthews 21-21 pontja, a keletiek sokkal éhesebbek és élesebbek voltak, ez pedig döntött, a második félidőben nagyon simán lehagyta a 19 pontos Gooden vezette Milwaukee az oregoniakat.

A Blazers legjobb dobói: Aldridge, Matthews 21-21, Felton 18

A Bucks legjobb dobói: Gooden 19, Delfino 16, Jennings, Dunleavy, Udrih 15-15

New York Knicks–Toronto Raptors 106–87

Játszik a Knicks! Úgy fest, tényleg óriási energiákat szabadított fel New Yorkban az edzőváltás, Mike Woodson irányításával továbbra is veretlen a gárda, sőt, minden meccsét meglepően magabiztos fölénnyel nyerte meg. Még Amare Stoudemire is feléledt, ma 21 pontos, 12 lepattanós dupla duplával járult hozzá a sikerhez, Jeremy Lin pedig egyre minőségibb irányítójátékot hoz, ez alkalommal 18 pont és 10 gólpassz került a neve mellé. A Jose Calderont visszakapó, de Jerryd Baylesst azonnal elvesztő Raptors gyakorlatilag csak asszisztálni tudott a show-hoz.

10. Phoenix 46 23 23 50.0 6–4 15–16 7–3 V1
11. Minnesota 47 23 24 48.9 3–4 18–15 5–5 Ny1
12. Portland 46 21 25 45.7 3–6 14–16 3–7 V2
13. Golden State 43 18 25 41.9 6–4 11–15 4–6 V4
14. Sacramento 46 17 29 37.0 2–6 12–18 5–5 Ny3
15. New Orleans 45 11 34 24.4 1–7 5–23 3–7 Ny1
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.