Férfi kosár Ek: negyedik meccsét is elvesztette a Körmend

2022.11.02. 20:35
Az Egis Körmend hazai pályán nagy csatában kikapott a finn Karhutól szerdán a férfi kosárlabda Európa-kupa 4. fordulójában, ezzel továbbra is nyeretlen.

Chambers (fehérben) 26 pontig jutott (Fotó: Szendi Péter / Vas Népe)

Antonisz Konsztantinidesz vezetőedző csapata három vereséggel – tehát sereghajtóként – fogadta a veretlenül éllovas finneket, s nem sokon múlott, hogy a „visszavágón” revansot vegyen, habár nem úgy kezdődött a mérkőzés, hogy erre esélye lesz Ferenczéknek.

Az északiak ugyanis hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a Körmend folyamatosan hátrányban volt. A sérüléséből felépült, 37 éves Ferencz Csaba két triplát is dobott a nyitó negyedben, amely így is 24–27-tel zárult. A folytatásban a Körmend többször is felzárkózott egy pontra, de fordítani nem tudott, a nagyszünetben 44–45 állt a táblán

A harmadik felvonásban a vasiak csaknem kétszer annyi pontot kaptak, mint amennyit dobtak, s ez megpecsételte a sorsukat. Az 59–73-ról induló utolsó negyedben a házigazdák hosszú hajrát nyitottak, az utolsó – győzelemért indított – támadást 89–90-nél elrontották.

A Körmend negyedik vereségével gyakorlatilag esélytelen maradt a továbbjutásra, míg a hibátlan Karhu csoportelsőségét aligha fenyegeti veszély.

A Körmend három hét múlva a Sportinghoz látogat.

KOSÁRLABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA
G-CSOPORT
4. FORDULÓ
Egis Körmend–Karhu (finn) 89–90
(24–27, 20–18, 15–28, 30–17)
Körmend, 450néző.Vezette:Matejek (cseh), Karabilecen (török), Jovovic (horvát)
KÖRMEND:
CHAMBERS26/6,Mitchell6,Ferencz11/9,MOORE18/12,Cakarun7.Csere:OMENAKA7,Durázi4,Parrish4,Takács K.6.Edző:Andonisz Konsztandinidesz
KARHU: Kaukianen 7, C. JONES 15/3, Skinner 13/6, CROCKETT 10, DOLENC 22/6. Csere: Kuany 7/6, Patterson 2, KANTONEN 14/3, Marttinen, Suokas, Edző: Janne Koskimies
Az eredmény alakulása. 3. perc:0–8.6. p.:13–22.12. p.:31–35.17. p.:39–42.24. p.:50–56.27. p.:51–63.33. p.:72–73.37. p.:81–84.
Kipontozódott:
Mitchell (31. p.), C. Jones (36. p.)
Andonisz Konsztandinidesz:– Kiváló csapat volt az ellenfelünk, csak fegyelmezett, koncentrált játékkal volt esélyünk a győzelemre. Időnként jól is játszottunk, de jöttek a szokásos hibák, ezeket nemzetközi szinten kíméletlenül megbüntetik. Helyenként pontatlanul játszottunk, és sok második pontszerzési esélyt adtunk ellenfelünknek.
Janne Koskimies:– Jól kezdtük a mérkőzést, és elhittük, hogy könnyű győzelmet aratunk. A Körmend azonban magára talált, kihasználta a hibáinkat, és visszajött a találkozóba. Volt időszak, amikor sok labdát eladtunk, de még időben sikerült javítani a védekezésünkön, ez hozzásegített bennünket a negyedik győzelemhez.