Férfi kosár NB I: Vojvoda remekelt, könnyedén nyert a Fehérvár a Körmend ellen

CS. M.CS. M.
2023.11.04. 19:15
Vojvoda 21 pontot dobott (Fotó: Szabó Miklós)
Az Alba Fehérvár magabiztosan, 92–67-re nyert az Egis Körmend vendéglátójaként a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Hatodik meccsén hatodik győzelmét aratta az élvonalban az Alba Fehérvár. Ezúttal az a Körmend volt az „áldozat”, amely így már sorozatban harmadik meccsét bukta el.

Vojvoda Dávid 21 pontig jutott, a fehérváriak pedig a 22–22-es első negyedet követően az összes játékrészt megnyerték – a másodikat tizenegy, az utolsót tizenhárom ponttal. 92–67

A Sopron 89–85-re legyőzte az Atomerőműt egy szoros meccsen, míg a Szolnok simán elbánt a Honvéddal hazai pályán: 91–65.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 92–67
(22–22, 22–11, 18–17, 30–17)
Székesfehérvár, 1500 néző. V: Cziffra, Győrffy P., Ádám.
FEHÉRVÁR: CHAMBERS 16/6, KASS 12/9, BARNETT 20/6, DICKEY 10, Philmore 8. Csere: VOJVODA 21/9, Balogh M. 2, Takács Milán 3/3, Góbi M., Osztoics. Edző: Alejandro Zubillaga
KÖRMEND : Cook 7/3, MORGAN 10/9, Takács K. 6, TOLBERT 10/3, Carter 9. Csere: Ferencz 2, Djogo 7, Kiss M., Doktor 4, DURÁZI 12. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.:
6–8. 5. p.: 8–11. 8. p.: 14–15. 12. p.: 25–22. 15. p.: 31–28. 18. p.: 34–32. 22. p.: 46–35. 25. p.: 51–42. 28. p.: 58–48. 32. p.: 66–52. 35. p.: 77–55. 38. p.: 84–62
Alejandro Zubillaga: – A mérkőzés kulcsa a jó védekezés volt, elég jól szedtük a lepattanókat, ebben nyilván még egy kicsit fejlődnünk kell, de a védekezésnek köszönhetően sok üres dobásunk és helyzetünk adódott, amelyeket jól használt ki a csapat, illetve jól is értékesített. A győzelem egyértelműen a jó csapategységnek tudható be, végig küzdöttünk egymásért.
Kocsis Tamás: – Az Alba a játék minden elemében felülmúlt bennünket, mind támadásban, mind védekezésben többet nyújtott. Nem tudtuk agresszivitásban azt hozni, amit terveztünk. Egyszerűen nem lehet így támadni, nem tudtunk kontra egy-egyeket csinálni, de tisztában vagyunk azzal, hogy mi az, amin változtatni kell.

SOPRON KC–ATOMERŐMŰ SE 89–85 (25–26, 17–20, 27–17, 20–22)
Sopron, 1800 néző. V: Benczur, Tőzsér, Jankovics. SOPRON: NICHOLS 21/6, Meszlényi 3/3, GRIFFIN 21/12, Da Silva 4, BANYARD 15. Csere: ARCHIBALD 16/3, Molnár M. 2, Sitku 4, Csendes 3/3, Fazekas. Edző: Bors Miklós
PAKS: Govens 15/9, WHITE 19, Radics 5/3, WOODS 20/3, WRIGHT 15/3. Csere: Dorogi, Ihring 9/6, Kovács Á. 2, Pajor. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–8. 7. p.: 21–14. 12. p.: 30–28. 15. p.: 36–37. 18. p.: 41–46. 22. p.: 46–48. 25. p.: 55–53. 28. p.: 61–62. 32. p.: 71–68. 35. p.: 82–73. 38. p.: 86–76.
Kipontozódott:
Griffin (40. p.)
Bors Miklós: – Gratulálok a játékosaimnak, mert a harmadik negyedben legyőztük önmagunkat, és ki tudtunk építeni egy nagyobb előnyt, a végén azonban jött egy hullámvölgy, de kitartottunk. Ezt az időszakot át kell beszélnünk, mert voltak buta megoldásaink. Minden mérkőzésen az a célunk, hogy több gólpasszunk legyen, mint eladott labdánk, és ezen a meccsen végre tizenkilenc asszisztot osztottunk ki. Kezd épülni egy csapat. Köszönjük a hazai szurkolók buzdítását, és sok sikert kívánok a Paksnak, mert egy nagyon jó csapat.
Sebastjan Krasovec: – Gratulálok a Sopronnak a győzelemhez! Túl sokat ingadozott a játékunk, volt egy jó periódusunk, ahol felépítettünk egy öt-hat pontos előnyt, majd nemsokára már nyolc-tízpontos hátrányban voltunk. Ezt egy olyan csapat ellen, mint a Sopron, nem engedhetjük meg, főleg idegenben. Még bónuszba sem tudtuk hajszolni őket, nem voltunk elég kemények, míg ők túl könnyen szerezték a kosaraikat büntetőből. Volt néhány eladott labdánk a legrosszabb pillanatokban, amivel lendületbe hoztuk a Sopront. Tovább kell dolgoznunk, mert nagyon messze vagyunk attól, ahol tartani szeretnénk. Innentől a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–BUDAPESTI HONVÉD 91–65 (24–16, 19–18, 26–12, 18–19)
Szolnok, 1800 néző. V: Mészáros B., Pozsonyi, Lengyel.
SZOLNOK: Clay 5, PALLAI 13/9, Rudner 5/3, EADS 25/15, D. THOMAS 14/3. Csere: LUKÁCS 13, Pongó Máté 3/3, Révész Á. 4, Arabo 5, Sebők 4, Horváth Á., Kiss D. Edző: Miodrag Rajkovics
HONVÉD: DJOKOVICS 18/12, Kopácsi 5/3, Bazsó 2, HENRY 18/3, Filipovics 4. Csere: Brown 13/9, Reizinger, Hajdu P. 3/3, Peringer 2, Vámos Á. Edző: Zlatko Jovanovic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–4. 8. p.: 19–13. 14. p.: 30–26. 18. p.: 39–30. 25. p.: 61–43. 28. p.: 69–43. 34. p.: 79–53. 38. p.: 89–58
Miograd Rajkovics: – Az előző mérkőzéseken, amikor tartalékosan álltunk fel is megmutattuk karakterünket. Most, hogy Lukács Norbert és Révész Ádám visszatért közénk, úgy néztünk ki, mint egy igazi csapat. Nagyon komolyan vettük a meccset a nagy részt fiatalokból álló Honvéddal szemben. Örülök, hogy jól szórakoztattuk lelkes közönségünket.
Zlatko Jovanovic: – A védekezésünk sajnos elmaradt a várttól, míg szolnoki csapat nagyon jól játszott. Többet vártam ettől a mérkőzéstől, ez a vereség egy jó lecke volt számunkra. A mai játékunkkal nem érdemeltünk többet, sajnos reális volt a különbség.

DEAC–KOMETA KAPOSVÁRI KK 77–61 (17–29, 21–12, 23–10, 16–10)
Debrecen, 1100
néző. V: Földházi, Makrai, Minár
DEAC:
EDWIN 8, Hőgye, Drenovac 15, WILLIAMSON 15, BULJEVIC 19. Csere: Mócsán 8/6, Buckles 8/3, Czermann 4, Ságodi, Hegedüs, Csizmadia. Edző: Andjelko Mandics
KAPOSVÁR: Derek Jackson 2, Paár 4, Abell 13/3, KOPRIVICA 12, RONALD JACKSON 17/6. Csere: Krnjajszki 8, Fazekas M. 3, Halmai 2, Bogdán, Szőke, Puska, Antalics. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 7. p.: 9–22. 10. p.: 15–29. 12. p.: 22–29. 15. p.: 24–37. 20. p.: 38–41. 26. p.: 46–45. 28. p.: 55–47. 34. p.: 67–51. 39. p.: 77–59
Andjelko Mandics: – Újfent álmosan és dekoncentráltan kezdtünk, viszont az első negyedet követően hozzávetőlegesen úgy játszottunk, ahogyan az elvárható tőlünk. Bár még a mérkőzés korai szakaszában kerültünk jelentős hátrányba, nagy fegyverténynek tartom, hogy vissza tudtunk kapaszkodni, és végül fordítani.
Váradi Kornél: – Amíg fegyelmezetten és csapatként játszottuk a saját játékunkat, addig eredményesek is voltunk, azonban a Debrecen ritmusváltására nem tudtunk érdemben reagálni. Nem először fordul elő velünk hasonló az idény során, tanulnunk kell a történtekből.

1. Fehérvár 6 6 553–479 1.000 12
2. Szombathely 6 5 1 554–460 0.917 11
3. Szeged 6 4 2 549–536 0.833 10
4. Zalaegerszeg 6 4 2 546–536 0.833 10
5. Szolnok 6 4 2 473–479 0.833 10
6. Körmend 6 3 3 474–441 0.750 9
7. Oroszlány 6 3 3 519–491 0.750 9
8. Debrecen 6 3 3 420–430 0.750 9