Száz pont fölött a Real Madrid, a címvédő söpréssel jutott be a férfi kosár Euroliga négyes döntőjébe

K. Zs.K. Zs.
2024.05.01. 23:16
A Real Madrid rövidre zárta a párharcot, szerdai sikerével ott van a négyes döntőben (Fotó: Getty Images)
A címvédő Real Madrid 102–98-ra győzött a Baskonia vendégeként a férfi kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján, ezzel megnyerte a két csapat negyeddöntős párharcát, és bejutott a május végi négyes döntőbe. Tett egy lépést Berlin felé a Fenerbahce is, amely hazai pályán 89–78-ra megverte a Monacót.

BASKONIA–REAL MADRID 98–102

A Baskonia mindent megtett, hogy meghosszabbítsa a párharcot, a 29 pontig jutó Markus Howard vezérletével a meccs nagy részében vezetett, volt, hogy tíz ponttal is (52–42). A negyedik negyed elején aztán a Real futott egy 13–0-s szakaszt – Sergio Llull két triplát szórt közben, Guerschon Yabusele a gyűrű közeléből termelte a kosarakat –, de még ez sem döntött, a hazaiak visszajöttek két pontra (95–97). Facundo Campazzo azonban nagyon elkapta a fonalat, a madridiak argentin irányítója három kosarat dobott az utolsó két percben, egy büntetője is bement, és ez elég volt a végül 100 pont fölé jutó Realnak a győzelemhez, az ellenfél kisöpréséhez, és ahhoz, hogy címvédőhöz méltón elsőként jusson be a berlini négyes döntőbe. Yabusele 23, a négy triplát bedobó Mario Hezonja 16, Campazzo és Gabriel Deck 13-13 pontot szerzett a madridi csapatban, Walter Tavares 12 ponttal és 13 lepattanóval zárt, az említett Howard mellett főként Nikosz Rogavopulosz (18), Vanja Marinkovics (17) és Codi Miller-McIntyre (17) gyártotta a pontokat a hazaiaknál.

FENERBAHCE–MONACO 89–78

A második negyed elején Marko Gudurics egy triplával fordított (22–21), egy zsákolással nyomatékosította a fordulatot, és onnantól végig a Fenerbahce vezetett. A meccs nem volt egyoldalú, a Monaco vissza-visszakapaszkodott, az utolsó negyed derekán már csak négy pont volt a különbség (75–71), de megint jött egy hazai hármas, ezúttal Tarik Biberovictól, és a Fener megint lépéselőnybe került. A török csapat összesen 11 triplát dobott be, a monacóiak csak négyet, és duplákkal nem sikerült áthidalniuk a különbséget. Biberovic 14, Nick Calathes 13 pontot szerzett a Fenerbahcéban, míg Alpha Diallo 23-mal volt a franciák legjobbja. Folytatás pénteken újra Isztambulban, újabb győzelmével a Fener lezárhatja a párharcot.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK
Baskonia (spanyol)–Real Madrid (spanyol) 98–102 (22–22, 34–30, 17–20, 25–30)
A párharc végeredménye: 3–0 a Real Madrid javára
Fenerbahce (török)–Monaco (francia) 89–78 (19–21, 28–19, 22–18, 20–20)
Az összesített állás: 2–1 a Fenerbahce javára – folytatás pénteken

Kedden játszották
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Panathinaikosz (görög) 85–83 (23–11, 23–26, 21–19, 18–27)
Az összesített állás: 2–1 a Maccabi javára – folytatás csütörtökön
Olympiakosz Pireusz (görög)–Barcelona (spanyol) 80–82 (13–13, 24–19, 14–25, 20–14, 9–11) – hosszabbítás után
Az összesített állás: 2–1 a Barcelona javára – folytatás csütörtökön

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.
A négyes döntő május 24–26-án lesz Berlinben.