Férfi kosár Ek: rendkívül szoros meccsen maradt alul az Alba

S. B.S. B.
2023.11.15. 19:48
Szépen tartotta magát, de nem tudott nyerni a Fehérvár (Fotó: FIBA)
Az Alba Fehérvár idegenben 85–79-es vereséget szenvedett a Balkan Botevgradtól a férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének utolsó fordulójában.

Győznie kellett az Arconic-Alba Fehérvárnak Bulgáriában ahhoz, hogy reális esélye maradjon a továbbjutásra a FIBA Európa-kupa A-csoportjában. Erre minden sansza meg is volt James Dickeynek és társainak a harmadik negyed végéig, ám az ezután következő 12 percet 32–17-re megnyerte a Balkan Botevgrad, amely a végjátékban sok dobást hibázó fehérvári csapat fölé kerekedett. A bolgár bajnoki címvédő ezzel megnyerte a csoportot, amely menet közben háromtagúvá zsugorodott, mert a háborús helyzet miatt az izraeli Bnei Herclija visszalépett, de ha jövő szerdán legalább hat ponttal győz a Balkan Lisszabonban a Sporting ellen, akkor az Alba második lesz a csoportban, ami azért fontos, mert a tíz csoportgyőztes mellett a hat legjobb második is a következő körbe jut.

KOSÁRLABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA, 5.FORDULÓ
A-CSOPORT
Balkan Botevgrad (bolgár)–Arconic-Alba Fehérvár 85–79
(18–19, 19–24, 21–15, 27–21)
Botevgrad, 600 néző. V: Szimeonidisz, Ciopanosz (görögök), Blahout (cseh)
BALKAN : DIXON 26/9, SZOTIROV 12/9, Lips 12/6, Toppin 8, Grozev 8/6. Csere: DIMITROV 16/6, Harris 3/3, Pistikov. Edző: Petar Zlatanovics
ALBA: Chambers 11/3, Vojvoda 17/6, Barnett 3, DICKEY 11, PHILMORE 15/9. Csere: Roberts 14, Takács Milán 6/6, Balogh M. 2. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 6. p.: 9–10. 9. p.: 14–17. 14. p.: 23–32. 18. p.: 29–40. 23. p.: 46–43. 27. p.: 50–50. 29. p.: 52–56. 28. p.: 53–62. 33. p.: 62–63. 38. p.: 75–69. 40. p.: 80–73. Kipontozódott: Chambers (40. p.)
Alejandro Zubillaga: – Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, és mi irányítottuk a mérkőzést. A harmadik negyedben már egyre többet hibáztunk, az ellenfél jó ritmusba került, mi pedig lassan és keveset járattuk a labdát. A hajrá a bolgároké volt, sajnos nem tudtunk már jó dobóhelyzeteket kialakítani. Nyilván matematikailag még nem estünk ki, de ez már nem rajtunk múlik, mostantól arra kell koncentrálnunk, amit mi tudunk befolyásolni, alakítani, hogy tovább fejlődhessünk.