Az olimpiai bajnok legyőzésével kezdtek női pólósaink

2010.08.31. 16:19
A magyar csapat felülmúlta a hollandokat (Fotó: Mirkó István)
A magyar női vízilabda-válogatott bemutatkozó mérkőzésén végig vezetve, 9–8-ra legyőzte Hollandiát, így fontos győzelemmel kezdte szereplését a horvátországi Európa-bajnokság B-csoportjában.

Remekül kezdett a magyar női vízilabda-válogatott a zágrábi Európa-bajnokságon. Petrovics Mátyás együttese taktikus, okos játékkal verte meg Hollandiát.

„TIPIKUS NŐI PÓLÓ”

„Három negyeden keresztül nagyon jól vízilabdázott a csapatom, az utolsó játékrészben viszont nem ismertem rá a lányokra. Ekkor tipikus női pólót játszottak..." – összegzett az Eb honlapján Petrovics Mátyás szövetségi kapitány.

Valkai Ágnes, a válogatott egyik alapembere így látta:

„Nem volt könnyű meccs, de bíztunk benne, hogy mi nyerünk. A védekezésünk tökéletes volt három negyeden át. A célunk az, hogy elsők legyünk a négyesünkben, s akkor közvetlenül az elődöntőbe jutunk." (MTI)

Pedig a találkozó elején a játékvezetők rendesen megadták a „tiszteletet" az olimpiai bajnoknak. Az első negyedben a hollandok négyszer játszhattak fórban, mi egyszer sem. Mégis mi jutottunk kétgólos vezetéshez. Van Belkum ugyan szépített az első negyedben, a másodikban azonban ismét mi játszottunk jobban.

A 2. negyedben védekezésben mindkét csapat feljavult (mondjuk mi már az elsőben is jók voltunk...), így a nagyszünetre 4–2-es magyar vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A 3. negyedben aztán a hollandok semmit sem tudtak kezdeni a magyarokkal. Szenzációsan játszottunk, s úgy tűnt, hogy már ekkor eldöntjük az összecsapás sorsát. 7–3-mal mentünk neki az utolsó negyednek, de a lányoknál ezután rövidzárlat következett be.

Szerencsére a hangsúly ezúttal a „rövid"-en volt. Mert bár az utolsó negyed első két percében három gólt is kaptunk, és egyre feljöttek a hollandok, meg tudott állni a lejtőn a magyar csapat.

Ebben persze közrejátszott, hogy Petrovics nagyon jókor kért időt – nem érdekelte, hogy nem vagyunk emberelőnyben –, érezte, hogy fejben helyre kell rakni a csapatot.

A folytatásban aztán már nem volt probléma, s bár „csak" egy góllal nyertünk, a végén már nem kellett izgulnunk.

VÍZILABDA EB (NŐK)
B-CSOPORT
Magyarország–Hollandia 9–8 (3–2, 1–0, 3–1, 2–5)
A magyar gólszerzők: Szücs 4, Bujka 2, Valkai, Keszthelyi, Kisteleki D. 1-1
A másik mérkőzésen: Spanyolország-Németország 12–10 (3–2, 5–2, 3–4, 1–2)

1. NEGYED

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Mi hoztuk el a labdát. Bujka Barbara az első támadás alatt befordult centerben, és remekül ejtett a holland kapuba. 0–1

1. perc: Kivédekeztük a hollandok első támadását, de a másik oldalon mi is pontatlanok voltunk.

2. perc: Megvan az első magyar kiállítás, de Keszthelyi megszerezte a labdát.

3. perc: Egyenlített Hollandia: Cabout távolról vágta a labdát a magyar kapu jobb oldalába. 1–1

3. perc: Ismét emberhátrányba kerültünk, Tóth a kiállított. Blokkoltuk a lövést.

4. perc: Kontrát fújtak ellenünk centerben. Majd a mi kapunk előtt is.

5. perc: Valkai úszott föl középen, de senki sem támadta a magyar klasszist. Ági négy méterről a bal alsóba vágta a labdát. 1–2

5. perc: Kontra a mieink ellen. De a másik oldalon úgy védekeztük ki a holland támadást, hogy kapura sem lőtt riválisunk.

6. perc: Takács lövését hárította a holland kapus.

7. perc: Szűcs nyolc méterről, pár lóba után dobott gólt. Kettővel mennek a mieink. 1–3

7. perc: Megint kiszórtak egy magyart. Negyedszer előnyben a hollandok. De a távoli lövés csak kapufa lett.

8. perc: Takács csavarjánál "szedték fel" játékosunk "ütőjét". Fordulhatnak a hollandok.

8. perc: Van Belkum szépen lőtte ki a jobb felsőt. 2–3

Eddig remekül játszik a magyar válogatott. Mindössze az a probléma, hogy a hollandok eddig négyszer kerültek emberelőnybe, mi egyszer sem. No comment.

2. NEGYED

1. perc: Elkezdődött a második negyed. Mi hoztuk el a labdát. De sikertelen volt az első támadásunk.

1. perc: Most a hollandok ellen fújtak kontrát.

2. perc: A hollandok "egyperces" támadását is kivédekeztük.

3. perc: Megvan az első magyar emberelőny, de csúnyán a blokkba lőttük a labdát.

3. perc: Kistelekit szerelték a hollandok. De kontrát fújnak riválisunk ellen.

4. perc: Tóth centerben kapott remek beadást, de a magyar játékos csak a kapusba tudta húzni a labdát.

5. perc: Ismét emberelőnybe kerültünk. Szűcs lőtt, a blokk beleért, de a labda így is a gólvonalon túlra pattant. 2–4

6. perc: Keszthelyi lövését sajnos nagyon könnyedén "kapták le" a levegőből a hollandok.

7. perc: Gyengén támadtunk, és persze kontrát fújtak ellenünk. Jöhetnek a hollandok.

7. perc: Holland emberelőny, de ezúttal is kivédekeztük.

8. perc: Vége a második negyednek.

3. NEGYED

1. perc: Elkezdődött a harmadik negyed. Most a hollandok hozták el a labdát. De semmire sem mentek vele.

1. perc: Holland kiállítás. Remekül játszottuk ki a fórt: Keszthelyi a bal szélről növelte háromra a magyar előnyt. 2–5

2. perc: Ismét kivédekeztük a holland támadást, de mi sem jutottunk semmire a holland kapu előtt.

3. perc: Magyar kiállítás. De csak a kapufára pattant a labda.

3. perc: Az ellentámadásból lefordultunk. Kisteleki pedig parádésan ejtett közelről a gólvonal mögé. 2–6

4. perc: Valkai mostani ejtése nagyon pontatlan. A visszaúszásnál magyar kiállítás. És holland időkérés.

5. perc: Szépen játszották ki a hollandok: Hakhverdian a falból pöckölte a labdát Kasó kapujába. 3–6

6. perc: Keszthelyit állította ki a játékvezető. Hatalmas kapufa, de a hollandokhoz került vissza a labda. Kiegészültünk.

7. perc: Szűcs lőtte a hosszú alsóba a labdát. 3–7

7. perc: Fórban a hollandok, Kasó azonban szépen védett.

8. perc: Van Belkum a kapufára ejtett.

Vége a harmadik negyednek is.

4. NEGYED

1. perc: Elkezdődött az utolsó játékrész. A hollandok hozták el a labdát.

1. perc: Vermeer középen fordult be centerben, és lőtt közelről a bal felsőbe. 4–7

1. perc: Kisteleki éles szögből a kapusba lőtte a labdát.

2. perc: Ismét gólt szerezte k a hollandok. Cabaut maradt üresen a jobb oldalon, és lőtt a kapuba. 5–7

2. perc: Ismét megfeledkeztünk Cabautról, aki közelről pöckölt az üres kapuba. 6–7

2. perc: Petrovics időt is kért.

3. perc: Bujka centerből nyugtatja meg a mieinket egy kicsit. Lövése valahogy a gólvonal mögé pörgött. 6–8

4. perc: Bujka kipontozódott, de Van Belkum a kapu mellé lőtt.

4. perc: Szűcs hatalmas gólt ragasztott a hosszú felsőbe. 6–9

4. perc: Valkai kiállítása után ismét előnyben a hollandok, de ezúttal is kimaradt.

5. perc: Kivédekeztünk egy támadást úgy, hogy nem lőttek kapura a hollandok.

6. perc: Stomphorst maradt üresen a kapu előterében a lefordulás után. A holland játékos pedig közelről a kapuba húzta a labdát. Kasó pedig beleért... 7–9

6. perc: Emberelőnybe kerültünk. Petrovics időt kért. Ha ezt kihasználjuk, gyakorlatilag megnyertük a találkozót.

6. perc: Ez most nem sikerült. A végén Drávucz lőtt fölé.

7. perc: Cabout lövését védte Kasó. A másik oldalon azonban nem tudtunk megoldani egy kettő az egy elleni megúszást.

7. perc: A hollandoké a labda. Időt is kértek. Ez az utolsó esélyük.

7. perc: Megszereztük a labdát. emberelőnybe is kerültünk. Eldőlt...

8. perc: Fórban már nem is akart gólt szerezni a magyar csapat.

8. perc: Szépítettek a hollandok. 8–9

Vége a mérkőzésnek!

Az utolsó 25 másodpercben jegeltük a labdát. Egy góllal megvertük az olimpiai bajnokot.