Női kézilabda NB I: a DVSC simán legyőzte a Vácot

N. T.N. T.
2024.05.05. 20:10
Füzi-Tóvizi Petra öt gólt lőtt a Vácnak (Fotó: Kovács Péter, archív)
A női kézilabda NB I harmadik helyére hajtó DVSC hazai pályán simán, nyolc góllal felülmúlta a Vácot. A Fehérvár fontos győzelmet aratott a Kisvárda ellen.

A Bajnokok Ligájában a rájátszásig jutó DVSC nem bízott semmit a véletlenre, már a szünetben nyolc gól volt az előnye az Európa-liga csoportkörében szerepelt Váccal szemben. A második félidő kiegyenlítettebben alakult, azonban a Loki így is magabiztosan nyert, sorozatban a kilencedik győztes bajnokit behúzva. A hajdúságiaknál Füzi-Tóvizi Petra és Petrus Mirtill is öt gólig jutott, Szilágyi Zoltán együttese továbbra négy ponttal vezet az egy meccsel kevesebbet játszó Mosonmagyaróvárral szemben, azonban még a Győrrel és az FTC-vel is találkozik a hajrában.

Az Alba Fehérvár a közvetlen rivális Kisvárda ellen tudott nyerni, ukrán légiósa, Tamara Szmbatjan csapata góljainak harmadát vállalva kilencszer volt eredményes, szerb kapusa, Kubina Molli 13 lövést védett.

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
DVSC SCHAEFFLER–PRAKTIKER-VÁC 32–24 (19–11)
Debrecen, 800 néző. V: Hargitai, Markó
DEBRECEN: Bartulovic – Grosch 2, VÁMOS P. 3, SZABÓ NINA 4, Haggerty 1, Kácsor 3, PETRUS 5. Csere: GABRIEL (kapus), PLANÉTA 4, FÜZI-TÓVIZI 5, Hornyák D., Csernyánszki 1, Jovovics 2, Vámos M. 2, E. Johansson. Edző: Szilágyi Zoltán
VÁC: Bukovszky – Such 1, Kovács Anikó 1, BORDÁS 4, Kuczora 4, Csíkos 3, Csire 1. Csere: Csizmadia, Győri A. (kapusok), Marincsák 2 (1), KOVALCSIK J. 4, Ballai B., Ballai A., KURUCZ 4, Bánfai K., Varga Emőke. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–0. 15. p.: 12–3. 29. p.: 17–11. 35. p.: 22–12. 41. p.: 24–17. 55. p.: 31–22
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 2/1
Szilágyi Zoltán: – Nagyon szépen működtek azok az elemeink, amelyeket megbeszéltünk. Az elején kiváló volt a védekezésünk és ez magabiztosságot adott, ami támadásban is segített. A második félidőben ugyan voltak hullámvölgyeink, de örülök neki, hogy végig a kezünkben tartottuk a meccset. Azt kívánom a Vácnak, hogy innentől kezdve az összes meccsét nyerje meg.
Herbert Gábor: – Így nem lehet mérkőzést kezdeni… Érthetetlen, hogy miért volt ilyen az első félidő. Talán én sem álltam jól hozzá a meccshez, talán jobban fel kellett volna tüzelni a csapatot, de nem igazán volt ennek előjele. Sajnos az első játékrészt nehéz volt feledtetni, a második viszont rendben volt.

ALBA FEHÉRVÁR KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 27–20 (14–12)
Székesfehérvár, 300 néző. V: Bóna, Földesi
SZÉKESFEHÉRVÁR: KUBINA 1 – Zrnic 2, SZMBATJAN 9 (3), SZABÓ K. 5, KÖVÉR 2, UTASI 3, Takó 3. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Kocsis B., Sulyok, Tolnai, Afentaler 2. Edző: Horváth Roland
KISVÁRDA: Mátéfi Dalma – Akiyama 1 (1), Szabó Lili 3, Karnik 4 (1), Siska 2, Novak 1, Micevski. Csere: Leskóczi (kapus), MÉRAI 3, Rosokha 1, JUHÁSZ G. 4, Makó, Kovalcsik B. 1 (1), Gém. Edző: Józsa Krisztián
 Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 6–5. 18. p.: 7–7. 24. p.: 11–9. 28. p.: 13–11. 34. p.: 16–14. 40. p.: 18–14. 46. p.: 20–15. 52. p.: 23–18., 58. p.: 25–19
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Horváth Roland: — Ma nagyon fontos volt, hogy tudjunk nyerni, tisztában voltam vele, hogy brutálisan nehéz mérkőzés lesz. Védekezésben agresszívak voltunk, ehhez párosult egy jó kapusteljesítmény. A támadójátékunk jó volt, akadt egy fázisa a mérkőzésnek, amikor több két percet kaptunk egymás után, de ez nagyon szépen lehozták a lányok. Jól funkcionált a csapat!
Józsa Krisztián: — Nagyon nehéz találkozó várt ránk, mindkét csapat nehéz helyzetben van, most az Alba tudott egyet előre lépni. Egyértelmű különbség volt a kapusok között, és ez el is döntötte a mérkőzést. A védekezésünkre nem tudok panaszkodni, ilyen védekezéssel lehetett volna meccset nyerni, viszont a Kubina Molli elleni ziccereket nem tudtuk megoldani. Ez volt a döntő, sok időnk nincs búslakodni, mert fontos meccsek előtt állunk.