Férfi vízilabda ob I: növelte előnyét a Ferencváros

2023.01.21. 20:23
A Ferencváros 10–5-re legyőzte a Vasast a férfi vízilabda ob I szombati játéknapjának rangadóján. A 10. fordulónak másodikként nekiinduló Szolnok Szegeden, a harmadik OSC hazai pályán az Egertől kapott ki.
A jól védekező Ferencváros csak öt gólt kapott a Vasas ellen
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
A jól védekező Ferencváros csak öt gólt kapott a Vasas ellen A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

A Ferencváros az első negyedet 4–0-ra megnyerte, és a továbbiakban is kiválóan védekezett, csak öt gólt kapott a forduló előtt negyedik Vasastól, így növelte előnyét a tabellán.

A fordulónak másodikként nekiinduló, eddig veretlen Szolnok ugyanis nem szerzett pontot a 10. fordulóban. A második negyedben még 6–3-ra elhúzott Szegeden, a hazaiak azonban 7–7-nél utolérték őket, majd 9–7-re alakították az állást a befejező negyedben, a Szolnok pedig már csak szépíteni tudott.

Az OSC–Eger mérkőzés első gólját az esélyesebb hazaiak szerezték az OSC–Eger mérkőzésen, de a Manhercz Krisztiánt és Hárai Balázs is nélkülöző fővárosiak ezután nehezen találtak fogást a vendégeken, akik Grieszbacher Márk védéseire alapozva fordítottak, s a harmadik negyed elején már 7–4-re is vezettek. Varga Dániel együttese csak két perccel a mérkőzés vége előtt tudta ledolgozni hátrányát, de az utolsó percben Lőrincz Bálint értékesítette az egriek kettős emberelőnyét, mellyel 10–9-re megnyerték a mérkőzést.

Jól kezdett és az első negyedet 5–1-re nyerte meg az UVSE a Miskolc ellen. Vincze Balázs együttese ezt követően tovább növelte előnyét és már 16 percnyi játék után tíz lőtt gólnál járt (10–4). A fordulás után ugyan a borsodiak egy háromgólos sorozattal faragtak hátrányukból, de erre a hazaiak egy hasonló szériával válaszoltak és meglepően simán győztek 16–12-re.

A BVSC hat góllal nyert Kaposváron, a vasutascsapat szorosabb játékrészek után a harmadik negyedben lépett el a házigazdák együttesétől, amikor négygólosra növelte előnyét. A Honvéd nagyon simán elintézte a Szentest, a Pécs szorosabb csatában kerekedett felül a KSI-n.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
10. FORDULÓ
FTC-TELEKOM–A-HÍD VASASPLAKET 10–5
(4–0, 1–2, 2–1, 3–2)
Komjádi uszoda, 1800 néző. V: Kovács Cs. T., Csanádi
FTC: SZAKONYI – Argiropulosz 2, VIGVÁRI VENDEL 2, Varga Dénes 1, Német T., NAGY ÁDÁM 1, Jansik Sz. 1. Csere: MERKULOV 2, Fekete G. 1, Molnár E., Vadovics V., Ubovics, Zeman. Edző: Varga Zsolt
VASAS: MIZSEI – Gábor L. 1, Konarik, RANDJELOVICS 2, Bedő, Sedlmayer, Nagajev 1. Csere: B. Mitrovics (kapus), Mezei, Erdélyi 1, Bátori, Simon R., Sélley-Rauscher. Edző: Szlobodan Nikics
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 16/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Molnár E. (22. p.), Nagajev (26. p.), Nagy Ádám (31. p.)
Varga Zsolt: – Meghatározta a mérkőzés kimenetelét, hogy rengeteg emberhátrányt ki tudtunk védekezni, és a sok kiállítás ellenére képesek voltunk öt gólon tartani a Vasast. Nagy szerepe volt ebben Szakonyi Dánielnek, aki remekül védett, de a blokkok is a helyükön voltak. Ezt a védekezést kell hoznunk, még ha ennek az is az ára, hogy olykor lelassul a támadójátékunk, mert óriási energiákat mozgósítunk a saját kapunk előtt.
Szlobodan Nikics: – Nagyon rosszul játszottuk meg az emberelőnyös lehetőségeinket. A védekezésünk egészen jó volt, Mizsei Márton is jól védett, de úgy nem lehet szoros meccset játszani a Fradival, hogy kapura sem tudunk lőni. Mindenben javulnunk kell, a helyzetkihasználásunk nagyon rossz volt, ziccereket és ötméterest is hibáztunk. Még nem tudunk azon a szinten játszani, mint a Fradi.

SZEGEDI VE–SZOLNOKI DÓZSA 9–8 (2–3, 1–3, 3–1, 3–1)
Szeged, 300 néző. V: Tóth I., Vogel G.
SZEGED: Kovács K. – Bóbis B. 1, BOROS 2, Horváth V., SÁNTA, LAKATOS S. 2, Kardos 1. Csere: MOLNÁR D. (kapus), Leinweber 1, BAJ 1, Kürti 1, Vékony, Tóth Gy. Megbízott edző: Barna Tamás
SZOLNOK: Józsa – Pásztor 1, Ágh, Vismeg Zs. 1, Teleki, Jansik D. 1, SZEGHALMI 4. Csere: KOVÁCS GERGŐ 1, Schmölcz, Pető A., Vámosi, Belényesi. Edző: Hangay Zoltán
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Jansik D. (32. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Kardos (8. p.)
Barna Tamás: – Az eltiltását töltő vezetőedzőnkkel, Kiss Csabával összeköltöztünk három napra és alaposan átbeszéltük a taktikát. Óriási bravúr, hogy jelentős hátrányból sikerült fordítanunk. Az utolsó két negyedben jól működött a zónánk és támadásban is hatékonyak voltunk.
Hangay Zoltán: – Győzni jöttünk Szegedre, de gyenge teljesítményt nyújtottunk. A második félidőben történt valami, mert ekkor görcsössé vált a játékunk, támadásban és védekezésben egyaránt sokat hibáztunk. Igazi rangadót vívtunk az eksztázisban küzdő Szegeddel, amely megérdemelten győzött le bennünket.

GENESYS-OSC ÚJBUDA–TIGRA-ZF-EGER 9–10 (2–3, 2–3, 2–2, 3–2)
Nyéki Imre uszoda, 180 néző. V.: Ercse, Füzesi
OSC: BISZTRITSÁNYI – Burián, Csacsovszky E. 3, Bundschuh 1, Tóth M. 1, ANGYAL 2, Vígvári Vince 1. Csere: Lévai (kapus), Aranyi M., Várnai 1, Dala, Salamon F., Szűcs D., Egressy M. Edző: Varga Dániel
EGER: GRIESZBACHER – Gólya 1, Szalai G., LŐRINCZ B. 3, Murisics, BAKSA B. 2, KRIJESZTORAC 3. Csere: Biros S., Sári, Klár, Dóczi 1, Spitz. Edző: Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 7/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Varga Dániel:
– Elismerésem az Egernek, fantasztikusan játszott, mi pedig jóval a tudásunk alatt, de nincs időnk keseregni, tovább kell lépnünk, mert folyamatosan jönnek a fontosabbnál fontosabb meccsek. Fájó ez a vereség, de megpróbálunk építkezni belőle.
Tóth Kálmán: – Nem a győzelem az értékes, hanem az, ahogy a srácok csinálják a heteket, napokat. Az, hogy nyertünk, csak egy dolog, talán elhisszük, hogy jó úton járunk és ez sokkal fontosabb.

UVSE–PANNERGY-MISKOLCI VLC 16–12 (5–1, 5–3, 3–4, 3–4)
Budapest,
Komjádi uszoda, 120 néző. Vezette: Fodor, Kun Gy.
UVSE: Korom – Ionescu 1, Korbács, BENCZ 4, Szécsi M. 1, Eppel, Tamás K. Csere: Seeler, SZENTESI 4, Korbán 1, KORÉNYI 2, Hegedűs Csanád, Garancsy 3. Edző: Vincze Balázs
MISKOLC: Moravcsik – Böröczki, KRASZNAI 3, Smitula, Nagy N., BRKICS 5, Várkonyi Á. 2. Csere: Oltean 1, Molnár G. 1, Tanczer, Gomes, Stefanidesz. Edző: Vidumanszky László
Gól – emberelőnyből: 12/6, ill. 13/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Smitula (20. perc), Tanczer (21. p.), Korbán (29. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Korbács (28. p.), Molnár G. (28. p.)
Vincze Balázs:
– A védekezésünk hasonlóan jól működött, mint szerdán és megint két negyed tökéletes játék volt. Ahogy minden csapattal előfordul, hogy egy nagyobb előny birtokában nem úgy játszik tovább, ez ahogy szerdán, most is előfordult velünk, szerencsére mindkét alkalommal volt akkora előnyünk, hogy maradt még a végére belőle. Nagyon sok jó egyéni teljesítmény volt, de nem elég hajtani, jól kell teljesíteni támadásban és védekezésben is. Ha egy kicsit ünneprontó akarnék lenni, azt mondanám, akkor lennék még boldogabb, ha a decemberi, pécsi meccsünk is meglett volna, de ezen az úton kell továbbmennünk.
Vidumanszky László: – Most mit mondjak erre? Csalódott vagyok, ez egy nagyon rossz eredmény, többre vagyunk képesek!

KAPOSVÁRI VK–BVSC-ZUGLÓ 10–16 (2–3, 2–3, 4–6, 2–4)
Kaposvár, 130 néző. V: Kollár Gy., Bereczki M.
KAPOSVÁR: Csoma – Kakstedter 1, Langiewicz 2, ifj. BERTA J. 2, Pellei F., SZATMÁRI 3, Vindisch 1. Csere: Szilágyi (kapus), Aranyi, Palatinus, Vörös, Juhász-Szelei, Takács J. 1, Horváth Á. Edző: Surányi László
BVSC: GYAPJAS – TÁTRAI 4, Csapó M. 3, Csacsovszky A., Gyárfás T. 1, Szabó II Bence, MÉSZÁROS M. 4. Csere: Sziládi 1, Nagy M. 2, Balogh B., Kovács P. 1, Balogh M., Batizi. Edző: Kemény Kristóf
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Pellei F. (22. p.), Szabó II Bence (27. p.), Palatinus (30. p.)
Surányi László – Hitehagyottá vált a csapatom, nincs önbizalmuk a játékosoknak, ezért sokat hibáznak, amatőr gólokat kapunk. Az történt a mérkőzésen, amit a BVSC akart, nem volt jó periódusunk, amikor közel kerülhettünk volna ellenfelünkhöz.
Kemény Kristóf: – Férfias mérkőzés volt, melynek végeredménye nem tükrözi azt a munkát, amit beletettünk. A Honvéd elleni sikernek voltak vezéráldozatai, ezért vért izzadtunk a győzelemért, de végig egységesek voltunk, a játékosaim tartották magukat a megbeszéltekhez.

PVSK-MECSEK FÜSZÉRT–KSI SE 14–12 (3–4, 3–3, 6–2, 2–3)
Pécs, 100 néző. V: Rubos, Tordai
PÉCS: Gelencsér – PELLEI K. 2, Kolozsi, Csorba T. 1, Gaszt, KERESZTÚRI 4, Vogel Simon 1. Csere: Reisz 1, Kókai Sz., LAJKÓ 2, Dubinák 1, Szabó G., NÉMETHY 2. Edző: Török Viktor
KSI: Danka – Bede M. 1, NAGY ÁKOS 5, Szépfalvi 2, SZALAI P. 3, Petrák, Iriczfalvi. Csere: Fejes (kapus), Lantos, Pocsai, Irmes 1, Pető Á., Bodorócki, Mihov. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 12/6
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kiállítva (végleg, cserével): Kolozsi (15. p.)
Török Viktor: – Megnehezítette a dolgunkat a KSI, de a sebességünkkel elégedett lehetek. Sok volt az egyéni hiba, amit a tizenkét kapott gól is jelez, a jövőben ennél jobb teljesítményre lesz szükség.
Horváth János: – Két és fél negyedig méltó ellenfelei voltunk a Pécsnek, ám utána banális hibákat követtünk el, ami a fiatalság számlájára írható. Ennél szorosabb mérkőzést vártam.

ENDO PLUS SERVICE-HONVÉD–METALCOM-SZENTES 13–4 (3–2, 3–1, 6–0, 1–1)
Kőér utca, 150 néző. V: Sándor P., Kovács S.
HONVÉD: FARKAS D. – HESSELS B. 2, Ekler B., Kiss B., Gregor 1, Kevi 1, Nyíri B. Csere: Hosnyánszky, EKLER ZS. 4, Manhercz Á. 1, SIMON H. 3, Sugár 1, Gergely I. Edző: Szivós Márton
SZENTES: Kardos G. – Hajdú A. 1, Pethe, Guszarov 2, Bozó, Mátyók, Hegedűs B. 1. Csere: Kürti-Szabó, Chilkó, Tapasztó, Vismeg B., Makán. Edző: Komlósi Péter
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 5/1
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. –
Kipontozódott: Tapasztó (26. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Guszarov (23. p.)
Szivós Márton:
– Elégedett vagyok a látottakkal, a hibáink ellenére a szebbik arcát mutatta a csapat, végig uraltuk a mérkőzést. A BVSC elleni vereség után gyorsan összeszedtük magunkat, és fegyelmezetten, nagy koncentrációval, nagy szívvel játszottunk.
Komlósi Péter: – Másfél napunk volt felkészülni a Honvéd speciális védekezésére, nem is tudtunk jól reagálni rá, a nagyszünet után kinyílt az olló. A céljaink eléréséhez nem ezt a mérkőzést kellett megnyernünk, ezért zárójelbe tesszük, ami történt, és folytatjuk a munkát.

1. FTC Telekom 10 10 141–68 +73 30
2. Szolnoki Dózsa 10 8 1 1 118–75 +43 25
3. Genesys OSC Újbuda 10 8 2 150–83 +67 24
4. A-HID VasasPlaket 10 8 2 141–83 +58 24
5. Tigra-Zf-Eger 10 6 1 3 111–103 +8 19
6. Budapesti Honvéd SE 10 6 4 105–84 +21 18
7. BVSC-Zugló 10 5 1 4 113–108 +5 16
8. Szegedi VE 10 3 3 4 90–110 –20 12