Férfi vízi ob I: az OSC, a Szolnok és az FTC is győzött

MTI, I. SZ.MTI, I. SZ.
2021.01.16. 18:10
Az Eger háromgólos különbséggel, 13–10-re győzött a KSI vendégeként a férfi vízilabda ob I 16. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén a Széchy-uszodában. Az UVSE fordulatos meccsen győzött Debrecenben. Az OSC Szegeden, a Szolnoki Dózsa pedig Kaposváron tudott diadalmaskodni. Az FTC-Telekom 8–5-re legyőzte a Vasast.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotók: Tumbász Hédi)

A KSI–Eger találkozó legeredményesebb játékosaként a hevesiek montenegrói centere, Nikola Murisics öt gólig jutott.

Az UVSE egy negyed után 4–0-ra vezetett Debrecenben, ám a hazaiak fokozatosan felzárkóztak, a negyedik játékész elején pedig ki is egyenlítettek. A hajrát aztán az UVSE bírta jobban, a záró játékrészt 4–1-re megnyerve győzött.

Az OSC Szegeden (15–7), a Szolnoki Dózsa pedig Kaposváron tudott diadalmaskodni (18–7). Az FTC-Telekom 8–5-re legyőzte a Vasast. A Szentes parádés, 6–1-es utolsó negyedet zárt a Tatabánya ellen, és 16–10-re diadalmaskodott.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
16. FORDULÓ
KSI SE–ZF-EGER 10–13 (3–2, 2–4, 3–3, 2–4)
Széchy uszoda, zárt kapuk mögött. V: Várkonyi G., Tóth S.
KSI:
SZALAI M. – HAJDU ATTILA 2, Tóth B. 1, Szalai P. 2, Lantos I., Nagy Ákos 2, SZÉPFALVI 2. Csere: Danka (kapus), Gábor L. 1, Bihácsi, Némethy, Csapó Á., Dubinák Sz.. Edző: Horváth János
EGER: KRÉMER – LŐRINCZ B. 3, BAKSA B. 3, MURISICS 5, Sántavy 1, Török B., Kovács Gábor. Csere: Szalai G., Telegdy, Rádli, Sári 1. Edző: Petrovai Márton
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 12/6
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Szépfalvi (19. p.), Telegdy (24. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Csapó Á. (25. p.)
Horváth János: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, a sok sérült játékosunk ellenére jó mérkőzést játszottunk. Megérdemeltük volna, hogy a végén dőljön el a meccs, de nem kaptuk meg rá az esélyt. Dolgozunk tovább, ősszel újoncként tapasztalatokat szereztünk, tavasszal pontokat is szeretnénk gyűjteni. Az Eger magasabb kategóriát képvisel, ezért büszkeséggel tölt el, hogy meg tudtuk nehezíteni a dolgát.
Petrovai Márton: – A KSI rengeteget fejlődött az őszi szezonhoz képest. A csapatommal félig-meddig vagyok elégedett, sok elkerülhető hibát követtünk el, amiből jó néhány gólt kaptunk, a helyzeteinket pedig pontosabban kell befejeznünk.

DEBRECENI VSE–UVSE-HUNGUEST HOTELS 4–8 (0–4, 1–0, 2–0, 1–4)
Debrecen, zárt kapuk mögött. V: Füzesi, Marjay Zs.
DEBRECEN:
KÓSIK – Macsi M., Oltean 1, Süveges, Takács K., Macsi P., Zsilák 1. Csere: Smitula, Krasznai B., STEFANIDESZ 2, Tőzsér D., Pethe, Nagy N. I. Edző: Miroszlav Bajin
UVSE
: BISZTRITSÁNYI – VIGVÁRI VINCE 2, Bencz 1,  KARDOS A. 2, Szentesi,  Hegedűs Cs. 1, Seeler
Csere: MOLNÁR E. 2, Korényi, Szieben, Belényesi, Aranyi M., Vámosi
Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 10/5
Kipontozódott: Stefanidesz (22. p.), Kardos (31. p.)
Miroszlav Bajin: – A katasztrofális kezdés után produkáltunk egy remek periódust, négygólos hátrányból sikerült egyenlítenünk. Aztán kaptunk egy gólt, s ahelyett, hogy higgadtan reagáltunk volna rá, elkezdtünk kapkodni, így vereség lett a vége. A második és a harmadik negyedben nyújtott teljesítményre lehet építeni.
Vincze Balázs: – Nehéz mérkőzésen arattunk értékes győzelmet. Jól kezdtünk, aztán feljavult a Debrecen, de a végjáték ismét a miénk volt.

SZEGEDI VE–OSC-ÚJBUDA 7–15 (1–3, 2–5, 0–2, 4–5)
Szeged, zárt kapuk mögött. V: Rubos, Homonnai
SZEGED: Katona B. – Boros T., KÜRTI 3, TÓTH GY. 2, SÁNTA 2, Horváth Zs., Somlai. Csere: Molnár D. (kapus), Szporny, Baj, Lakatos S., Mekkel, Pörge, Leinweber. Edző: Szabó Zoltán
OSC: LÉVAI – Salamon F. 2, MANHERCZ K. 1, Bundschuh 1, HÁRAI 1, Erdélyi 1, BURIÁN 3. Csere: Dévai (kapus), Dala D. 1, Sziládi 1, CSACSOVSZKY E. 2, TÓTH M. 2, Fózer. Edző: Varga Dániel
Gól – emberelőnyből: 10/0, ill. 10/1
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Horváth Zs. (26. p.), Mekkel (27. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Erdélyi (18. p.)
Szabó Zoltán: – Sorrendben az OSC, az FTC és a Vasas elleni bajnokival hangolódunk azokra a mérkőzésekre, amelyeken reális esélyünk lesz pont vagy pontok szerzésére. Elégedett vagyok játékosaim teljesítményével, miként azzal is, hogy sikerült lőtávolon belül maradnunk a klasszisok sorát felvonultató OSC-vel szemben.
Varga Dániel: – Számítottam ré, hogy az esztendő első mérkőzésén kevésbé hatékonyan fogunk támadni és a védekezésünkben is lesznek hibák. Az első három negyed renden volt, ám az utolsó teljesítménye rontja az összképet. Meghatódva búcsúzom az újszegedi uszodától, melyhez számos kellemes élmény fűz, ugyanakkor várom a „találkozást” a közeljövőben megnyíló uszodával!

KAPOSVÁRI VK–SZOLNOKI DÓZSA 7–18 (0–5, 3–5, 3–5, 1–3)
Kaposvár, zárt kapuk mögött. V: Tóth I., Kollár
KAPOSVÁR: Csiszár B. – Langiewicz, Dobos D., Mijic 2, Vindisch 1, Juhász-Szelei, Horváth Á. 2. Csere: Grieszbacher (kapus), Kakstedter 1, Tóth Á., Jajcinovic 1, Palatinus, Vékony Á. Edző: Fodor Rajmund
SZOLNOK: Bányai – ANGYAL 5, NAGY Á. 3, Pijetlovics 1, Konarik, F. Filipovics 2, SZEGHALMI 2. Csere: Dőry, Schmölcz 3, Jansik D., Drasovics 2, Teleki. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 10/7
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kiállítva (végleg, cserével): Pijetlovics (28. p.)
Kipontozódott: Palatinus (26. p.), ill. Konarik (25. p.)
Fodor Rajmund: – Megérdemelten vitte el a három pontot a Szolnok, hiszen az első két negyedben nemzetközi szintű iramot diktált, ezzel pedig leiskolázott minket. A harmadik és a negyedik negyedben mi is tudtunk mutatni némi vízilabdát, így a második félidő remek felkészüléssel ért fel.
Zsivko Gocics: – Az első két negyedben jó iramot diktáltunk, emellett jól is játszottunk. Ezzel a periódussal elégedett vagyok, akárcsak a három ponttal. Követtünk el hibákat, ám összességében elégedett vagyok.

PANNERGY MISKOLCI VLC–BUDAPESTI HONVÉD 6–7 (0–1, 3–1, 2–3, 1–2)
Miskolc, zárt kapuk mögött. V: Csizmadia, Csanádi
MISKOLC: HOFERICA – Fried, Hornyák, Seman, Vismeg Zs. 1, Magyar M. 1, BIROS B. 2. Csere: BERKI 1, Lukács D. 1, Lukács Á., Sisán, Vismeg B. Edző: Kis István
HONVÉD: DECKER A. – EKLER 2, Decker Á., Illés S. 1, Fejős 1, Molnár G., MANHERCZ Á. 2. Csere: Gregor B., Kevi, Szirányi, Chilkó, Simon R. 1. Edző: Szivós Márton
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 11/2
Kipontozódott: Hornyák (21. p.)
Kis István: – Szerettük volna megismételni őszi, idegenben aratott győzelmünket, ami nem sikerült, így csalódottak vagyunk. Nehéz csatát vívtunk, sajnos kevés idő volt a felkészülésre. Mindent megpróbáltunk, hogy újabb bravúrt érjünk el, de a negyedik negyedben elkövetett két védekezési hiba keresztülhúzta számításainkat. Végig pariban voltunk ellenfelünkkel, és megmutattuk, a csapatban még sok a tartalék.
Szivós Márton: – Nehéz, verejtékes, kiélezett csatára készültünk, és nem is csalódtunk. Az év első találkozóján hullámzó játék alakult ki, próbáltuk megkeresni a hazaiak gyenge pontjait. Jó volt látni, hogy játékosaim egymásért is küzdöttek és nagy energiákat mozgósítottak a győzelem érdekében. Nyerni akartunk, ez sikerült, így elégedettek lehetünk.

BVSC-ZUGLÓ MKB-EUROLEASING–PÉCSI VSK-MECSEK FŰSZÉRT 13–8 (3–1, 4–4, 1–1, 5–2)
Laky uszoda, zárt kapuk mögött. V: ifj. Kenéz Gy., Vogel G.
BVSC:
Szakonyi – MÉSZÁROS CS. 2, Pásztor M. 1, NAGY M. 3, Ágh 1, GYÁRFÁS T. 2, Sugár. Csere: Kovács P. 1, Batizi 1, Irmes P., Mészáros M., Gyenis, Csapó M. 2. Edző: Szűcs Levente
PÉCS: Barát – Rakonjac, Zerinváry 1, Reisz, Koszics, Csorba, Kolozsi 1. Csere: Lihotzky, GÁL D. 3, CSABA M. 3, Sólyom, Turnai A, Tóth-Gili. Megbízott edző: Szilágyi Kristóf
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 8/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Szűcs Levente: – Végig nagy iramú mérkőzést láthattunk, azonban a lövések idővel egyre pontatlanabbá váltak mindkét oldalon. Azzal elégedett vagyok, hogy hat gólon tartottuk az ellenfelet a negyedik negyed közepéig, továbbá nagyszerűen védekeztünk emberhátrányban. Örülök, hogy hoztuk a szokásos meccs végi teljesítményünket, fontos három pontot szereztünk.
Szilágyi Kristóf: – Elismerésem mindkét csapatnak. Hat egyről fel tudtunk állni nagyszerűen küzdve, s nyitottá tettük a meccset. Akadt némi hiányérzetem, a védekezésünk megfelelően működött, ugyanakkor mivel rendkívül nagy iramot diktált a két csapat, támadásban pontatlanok voltunk. Nagyon hasznos mérkőzést játszottunk, megérdemelten nyert a BVSC.

A-HÍD VASASPLAKET–FTC-TELEKOM 5–8 (1–2, 3–1, 1–2, 0–3)
Komjádi uszoda, zárt kapuk mögött. V: Kun Gy., Kovács S.
VASAS:
B. MITROVICS – Szatmári 1, Bátori 2, Randjelovics, BEDŐ 1, Drasko Brguljan, Vadovics V. 1. Csere: Takács B., Bóbis B., Simon H., Sélley-Rauscher, Korbács. Edző: Vad Lajos
FTC: VOGEL SOMA – Fundulisz, Varga Dénes 3, Jaksics, CONSTANTIN-BICARI 1, Jansik Sz. 1, Vámos. Csere: Mezei 1, Sedlmayer, VIGVÁRI VENDEL 2, Nyíri B., Fekete G. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 6/2
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Takács B. (15. p.)
Vad Lajos: – Dicséretet érdemelnek a játékosaim, nagyon tetszett, amit láttam tőlük. Azt vallom, hogy amilyen az évkezdet, olyan lesz maga az év is, mi pedig jól kezdtünk, a megfelelő úton járunk, de még túl nagy falat volt a Ferencváros.
Varga Zsolt: – Jó mérkőzést játszottunk, örülök, hogy elindultunk felfelé a decemberi, nehezebb időszak után. Azzal kifejezetten elégedett vagyok, hogy az erős ellenfelet öt gólon tudtuk tartani, ezt tartom jelenleg a legfontosabbnak.

METALCOM–SZENTES–TATABÁNYAI VÍZMŰ SE 16–10 (1–2, 3–2, 6–5, 6–1)
Szentes, zárt kapuk mögött. V: Kovács Cs. T., Sándor P.
SZENTES: MEIXNER – Pellei K., Garancsy, HEGEDŰS B. 4, Fülöp B., Pellei F., Takács J. 2. Csere: Kókai T. 1, MÁTYÓK 2, Lajkó 2, Vörös V. 1, Bozó 1, SOMOGYI B. 3. Edző: Pellei Csaba
TATABÁNYA: MORAVCSIK – Polovic, KERESZTÚRI 3, KORBÁN 3, Szőke B., Szabó I. Bence 2, Márkus. Csere: Mladoniczky, Nagy N. Z., Vad Levente, Tanczer 1, Blank 1, Komáromi. Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Tanczer (26. p.), Márkus (30. p.), Garancsy (30. p.)
Pellei Csaba: – Hosszú idő után végre teljes csapattal tudtunk kiállni egy élvonalbeli mérkőzésre. Nekünk kötelező volt ma begyűjteni a három pontot, így örülök a győzelemnek, de sok gólt kaptunk, ezen mindenképpen javítanunk kell. A rutinunk és két-három játékosom higgadtsága végül magabiztos győzelmet eredményezett.
Zantleitner Tamás: – Három negyeden keresztül remekül teljesítettünk, jól játszottunk. Sajnos három olyan akciógólt kaptunk, amilyet nem lett volna szabad, ha ezek nincsenek, akkor még jobban meccsben lehettünk volna. Az utolsó nyolc percben már nem tudtunk úgy koncentrálni, ahogy korábban, és amikor az egy pont megszerzésére sem volt már esélyünk, szétesett a játékunk.

1. Szolnoki Dózsa 17 17 268–129 +139 51
2. OSC Újbuda 16 14 1 1 239–113 +126 43
3. FTC-Telekom 16 14 2 257–127 +130 42
4. BVSC Zugló 16 11 1 4 229–150 +79 34
5. A-Híd VasasPlaket 16 10 1 5 168–125 +43 31
6. Budapesti Honvéd SE 16 9 1 6 170–149 +21 28
7. ZF-Eger 16 8 2 6 171–169 +2 26
8. UVSE Hunguest Hotels 16 8 2 6 154–164 –10 26