Férfi vízilabda világliga: nem volt esélyünk a horvátok ellen

2015.06.24. 18:36
Nagy Viktor ezúttal nem sok időt töltött a magyar kapuban (Fotó: NS-archív)
A magyar válogatott 15–12-re kikapott Horvátországtól a férfi vízilabda világliga bergamói nyolcas döntőjében, az A-csoport második fordulójában.

Az első fordulóban mi tíz góllal megvertük Kínát, míg Horvátország 17–10-re kikapott Brazíliától, a keddi eredményekből azonban messzemenő következtetéseket kár lett volna levonni. Ez sajnos hamar be is bizonyosodott, hiszen a horvátok 3–0-ra elhúztak. Nagy Viktor helyére Decker Attilát küldte be Benedek Tibor, de a kapuscsere sem segített. A második negyed elején már 6–2-re vezettek déli szomszédaink, és bár ezután sikerült megfelezni a különbséget (4–6), félidőben már újra négy volt oda (5–9).

A harmadik játékrészben nem sikerült közelebb kerülnünk az ellenfélhez, pedig Hosnyánszky Norbert megszerezte harmadik gólját is. Sandro Suknóval nem bírtunk, az ő negyedik találatával zárult ez a nyolc perc (8–12).

A csoda elmaradt, a horvátok a záró negyedben magabiztosan őrizték előnyüket, Vámos Márton utolsó másodpercben lőtt gólja csak szépségtapasznak volt jó, 15–12-re kikaptunk.

FÉRFI VÍZILABDA VILÁGLIGA, NYOLCAS DÖNTŐ
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 15–12 (5–2, 4–3, 3–3, 3–4)
Bergamo, 200
néző. V: Flahive (ausztrál), Alexandrescu (román)
HORVÁTORSZÁG: Pavic – SUKNO 4, Vukicevic 1, Buric, LONCAR 2, PETKOVIC 3, JOKOVIC 3. Csere: Obradovic, Bukic 1, Setka, Buslje 1, Paskvalin. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Varga Dénes 2, Varga Dániel, Gór-Nagy, Hárai 1, Salamon F., MADARAS 3. Csere: Decker A. (kapus), Vámos 3, HOSNYÁNSZKY 3, Angyal, Erdélyi, Német T. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
Gól – emberelőnyből: 13/6, ill. 12/4
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Gór-Nagy (27. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Angyal (23. p.), Paskvalin (23. p.)
BENEDEK TIBOR, szövetségi kapitány:
– Igazából semmi sem működött, sem a védekezés, sem a támadás. Az elején például hétből csak egy emberelőnyt lőttünk be, és csak később javítottunk ezen a mutatón. Sok oka volt a vereségnek, a hibákat javítanunk kell. Részünkről nem volt előjele annak, hogy így alakul a találkozó, a horvátok viszont a brazilok elleni vereség után ezúttal nagyon jól kezdtek. Nem hinném, hogy el kell felejteni ezt a vereséget, a horvát csapat nagyon erős, bármikor találkozhatunk vele fontos mérkőzésen, ezért kell foglalkozni a mostani meccsel. A csoportelsőség persze meglehet még, de ahhoz jobban kell játszani a brazilok ellen, nem volt véletlen, hogy legyőzték Horvátországot.

A csoport másik szerdai mérkőzésén:
Brazília–Kína 15–7 (3–2, 6–3, 4–1, 2–1)
A csoport állása: 1. Brazília 6 pont, 2. Magyarország 3 (30–23), 3. Horvátország 3 (25–29), 4. Kína 0

AZ 1. FORDULÓ EREDMÉNYEI
Magyarország–Kína 18–8 (4–2, 5–1, 3–5, 6–0)
Brazília–Horvátország 17–10 (3–3, 6–2, 6–1, 2–4)

(6–3, 3–0, 3–1, 1–3)
Olaszország–Ausztrália 7–5 (0–1, 1–2, 5–0, 1–2)
A csoport állása: 1. Szerbia 6 pont, 2. Ausztrália 3 (15–16), 3. Olaszország 3 (18–20), 4. Egyesült Államok 0