Vízilabda: Szlovákia legyőzése után már a négy között a magyarok

2007.09.12. 23:52
A máltai férfi ifjúsági vízilabda Európa-bajnokságon a negyeddöntőben is győzött a magyar válogatott, a mieink ezúttal Szlovákia ellen nyertek (21–9), az elődöntőben Görögország ellen játszanak.
A csoportmérkőzések hibátlan teljesítménye után az egyenes kiesés szakaszban sem botlott eddig Magyarország, az eddigi legnagyobb különbségű győzelmet aratva, 21–9-re verte meg Szlovákiát.A mieink már az első negyedben eldöntötték a továbbjutás sorsát, a hat gólig jutó Szőke Szabolcs, illetve az öt találatot jegyző Kovács Gábor vezérletével nyolc perc után hat nullára vezettek, a szünetig pedig további három góllal növelték előnyüket.Persze a második félidőt is le kellett játszani, a harmadik negyedet döntetlenre mentették a szlovákok, ám a záró nyolc perc ismét a magyaroké volt, akik a csütörtöki elődöntőben Görögországgal mérkőznek.FÉRFI IFJÚSÁGI EURÓPA-BAJNOKSÁG, MÁLTA
Negyeddöntő
Negyeddöntő

MAGYARORSZÁG–Szlovákia 21–9 (6–0, 5–2, 5–5, 5–2)
A magyarok gólszerzői: Szőke 6, Kovács G. 5, Bátori 3, Erdélyi 2, Horváth D., Török, Vrezgó, Szilvasán, Takács