NB I: többen is eredményes hétvégét zártak a fiatalok közül

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2022.04.19. 09:00
Hosszú idő után ismét 900 perc fölé emelkedett a 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgók összesített játékideje az NB I 28. fordulójában; az ifjú futballisták közül többen is gólt ünnepelhettek a múlt hét végén.

Nagyot ugrott, majdnem a kétszeresére nőtt a 2001-es vagy annál fiatalabb NB I-es labdarúgók 28. fordulós összesített játékideje az eggyel korábbi körhöz képest. Az 537 minutumos eredmény után a múlt hét végén 936 percnyi bizalmat kaptak az edzőiktől a ifjak, egészen pontosan hat klub tizenhét futballistája. Közülük többen tevékeny részesei voltak a csapatuk sikerének.

A debreceni Baráth péter duplázott a Gyirmót ellen az NB I múlt hét végi fordulójában Forrás: dvsc.hu

A debreceni Baráth Péter duplázott a Gyirmót ellen az NB I múlt hét végi fordulójában  •  Forrás: dvsc.hu

Remek hétvégét zárt a DVSC-s Baráth Péter. A 20 éves – márciusban a felnőttválogatottba is meghívott – középpályás a bennmaradásért folytatott harcban egyre inkább kilátástalan helyzetbe kerülő Gyirmót ellen villogott hazai pályán: a debreceniek 3–1-re győzték le a győri együttest, Baráth az első félórában két gólt is szerzett – az első találatai voltak ezek az NB I-ben. Mellette Bényei Ágoston (19) is kezdőként kapott lehetőséget, ő a fiatal társa második találatánál szolgáltatta az asszisztot. A Gyirmót színeiben is két ifjú labdarúgót figyelhettünk: Csörgő Viktort (20) és a csereként beálló Radics Mártont (20).

A fordulóban – és az elmúlt időszakban – rekordot jelentő, nyolc 2001-es vagy fiatalabb labdarúgó mutatta meg a tudását a Paks és az MTK Budapest (4–0) találkozóján, egyenlő számban elosztva. A hazai pályán játszó tolnaiaknál Szabó Bálint (21) évadbeli negyedik gólját jegyezte, mellé pedig egy asszisztot is betett a közösbe. Az MTK-tól télen a Pakshoz kerülő Kocsis Bence (20) a volt klubját keserítette a játékával, több megmozdulása is veszélyes volt, a neve mellé végül egy asszisztot jegyezhettünk fel. Mellettük Tamás Olivér (21) is kezdett, míg Vas Gábor (18) a szünetben állt be. A Gyirmóthoz hasonló gödörben lévő fővárosiaknál Kata Mihály (20), Varju Benedek (20) és Vancsa Zalán (17) volt a kezdőcsapat tagja, Várkonyi Bence (20) pedig a második játékrészben volt a pályán.

A tavasszal remek formába lendülő Újpest ellen 4–0-ra kapott ki a több fiatalt is bevető Zalaegerszeg együttese: a ZTE-be Posztobányi Patrik (19), Szalay Szabolcs (20) és a jelenlegi évadban először lehetőséget kapó Papp László (21) állt be. Hozzájuk hasonlóan csereként kapott lehetőséget a Puskás Akadémia–Kisvárda találkozón a felcsútiaknál Skribek Alen (21) és Komáromi György (20) is – a mérkőzés gól nélküli döntetlennel végződött.

A Budapest Honvéd–Ferencváros (1–2) és a Mezőkövesd–Mol Fehérvár (1–2) meccseken nem játszott 2001-es vagy fiatalabb labdarúgó.

A 2001-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYARLABDARÚGÓKJÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 28. FORDULÓJÁBAN: