Öttusa: junior Eb kezdődik Barcelonában

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2018.06.18. 13:30
Címkék
Martinek János szövetségi kapitány a pályán tudta, hogyan kell harcolni, két olimpiai arany lett a jutalma Szöulban, majd még egy bronz Atlantában. Ezen a héten a tanítványaitól vár hasonló mentalitást a junior Eb-n. A helyszín Barcelona lesz, ahol éppen azt az olimpiát tartották Szöul és Atlanta között, amelyről Martinek lemaradt.

A. A. –utanpotlassport.huDrzonków, Barcelona, Székesfehérvár. Ifjúsági, junior majd felnőtt Eb. A versenysorozat a középső állomásához érkezett, Katalóniában a junioroké a főszerep. A szombatig tartó esemény első napján, hétfőn este kiderül, férfi versenyzőink közül kik kerülnek be a szerdai fináléba. Remélhetőlegmindenki, hiszen a mezőny nem sokkal nagyobb, mint a harminchatos döntőé (az ifi és a junior Eb-t ugyanis sikerült némi átfedéssel egymásra szervezni), ráadásul a csapatunk nem gyenge.A. A. –utanpotlassport.huDrzonków, Barcelona, Székesfehérvár. Ifjúsági, junior majd felnőtt Eb. A versenysorozat a középső állomásához érkezett, Katalóniában a junioroké a főszerep. A szombatig tartó esemény első napján, hétfőn este kiderül, férfi versenyzőink közül kik kerülnek be a szerdai fináléba. Remélhetőlegmindenki, hiszen a mezőny nem sokkal nagyobb, mint a harminchatos döntőé (az ifi és a junior Eb-t ugyanis sikerült némi átfedéssel egymásra szervezni), ráadásul a csapatunk nem gyenge.

Szép Balázs arannyal, bronzzal is megmutatta már a talentumát
Szép Balázs arannyal, bronzzal is megmutatta már a talentumát

Szép Balázs arannyal és bronzzal is igazoltamár a talentumát

Martinek János szövetségi kapitány így mutatta be az erősebbik nem magyar képviseletét – már akit be kell, hiszen a 18 éves Szép Balázs például a március Los Angeles-i világkupán nyertbronzérmével a felnőttek között is nevet szerzett már magának:

Kardos Bence tavaly a kombinált számban nem bírta elviselni a tétet, ha a vívása rendben lesz, újra lesz esélye a legjobbak közé kerülni, valahová a harmadik-tizenhatodik hely közé várom. Szabó Illés vívása a legstabilabb a csapatban, a felnőtt ob-n ugyan a kombinált számban rontott, de többször megoldotta már a feladatot sikeresen. Burcsik Barnabásnak minden adottsága megvan, csak sokat volt sérült, nála és Szép Balázsnál is vívásfüggő az eredmény. Utóbbinak minden esélye megvan arra, hogy a saját mezőnyében a legjobb legyen."

Szép Balázst a vegyes váltóba is nevezte Martinek János,mint mondta, legjobbunk két nappal a szerdai férfidöntő után visszakerülhet arra az energiaszintre, amelyre szüksége lesz. Váltóban ráadásul csak féltávokat kell teljesíteni. A kapitány azt várja, hogy az egyéni és a csapat mellett itt is harcban legyenek a mieink az érmekért. Ez a feladata a Gaál Andrással és Bernáth Bálinttalfelálló váltónak, amelyre pénteken vár a verseny.

További korosztályos hírekÖTTUSÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Gyémánt Liga : Karsten Warholm világcsúcsot futott Oslóban

Atlétika
16 perce

Hivatása varázslat, terápia, boldogság – Hosszú Kávé Balázs Andreával

Képes Sport
55 perce

Történelmi idényen van túl az FK Csíkszereda női futballcsapata

Minden más foci
1 órája

Thomas Frank lett az El-győztes Tottenham új vezetőedzője

Angol labdarúgás
1 órája

A dánok ötgólos meccsen verték meg az ukránokat az U21-es Eb-n

Minden más foci
2 órája

Gyász: 88 éves korában elhunyt Horváth Zoltán olimpiai és világbajnok kardvívó

Egyéb egyéni
2 órája

A magyar férfi vízilabda-válogatott három góllal megverte a horvátokat felkészülési mérkőzésen

Vízilabda
2 órája

Szoboszlai Dominik ünnepelt és jótékonykodott Budapesten

Magyar válogatott
2 órája
Ezek is érdekelhetik