Úszás: négy aranyat nyert Nyirádi Réka a Budapest-kupa utánpótlásversenyen

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2018.04.08. 15:17
Címkék
Nagy sikerrel folytatódott az utánpótlás úszók egyik hazai versenysorozata, a Budapest-kupa. A háromfelvonásos széria második állomását rendezték szombaton a Tüske Uszodában. A viadal sok indulója közül kiemelkedett a Darnyi Tamás SC 14 éves versenyzője, Nyirádi Réka, aki négy aranyéremmel zárt. Az egyesületi pontversenyt két forduló után a Kőbánya SC csapata vezeti.

B. V. – utanpotlassport.huSzombaton a második fordulójával folytatódott a Budapest-kupa elnevezésű utánpótlás úszóverseny-sorozat. A széria három felvonásból áll, valamennyi alkalommal a Tüske Uszodában ugranak vízbe a fiatalok. A viadalt három korcsoportban rendezik meg: a 11-12 éveseknek, a 13-14 évesnek és a 15 esztendős, valamint idősebb úszóknak. Az eseményt a budapesti szövetség hirdette meg, céljuk többek között lehetőséget adni a 10 éven felüli úszó versenyeztetéséhez és az egyesületi csapatmunka kiszélesítéséhez.B. V. – utanpotlassport.huSzombaton a második fordulójával folytatódott a Budapest-kupa elnevezésű utánpótlás úszóverseny-sorozat. A széria három felvonásból áll, valamennyi alkalommal a Tüske Uszodában ugranak vízbe a fiatalok. A viadalt három korcsoportban rendezik meg: a 11-12 éveseknek, a 13-14 évesnek és a 15 esztendős, valamint idősebb úszóknak. Az eseményt a budapesti szövetség hirdette meg, céljuk többek között lehetőséget adni a 10 éven felüli úszó versenyeztetéséhez és az egyesületi csapatmunka kiszélesítéséhez.

Sok fiatal indult a Budapest-kupa második fordulóján Forrás: Budapesti Úszó Szövetség
Sok fiatal indult a Budapest-kupa második fordulóján Forrás: Budapesti Úszó Szövetség

Sok fiatal indult a Budapest-kupa második fordulóján  •  Forrás: Budapesti Úszó Szövetség

A szombati versenyen az elsőhöz hasonlóan rengetegen indultak. Összesen tíz számban mérhették le tudásukat a fiatalok, s örömteli, hogy majdnem mindegyikben ötven felett volt az indulók létszáma.

Ezúttal is akadt számos kiemelkedő teljesítményt nyújtó versenyző. Négyszer végzett az élen a 14 esztendős Nyirádi Réka (Darnyi Tamás SC), aki három különböző úszásnemben is győzött (50 m gyors, 200 m gyors, 200 m hát, 200 m pillangó). Három aranyérmet nyert szintén három igencsak különböző számban a kőbányaiak 12 éves úszója, Cséplő Simon (200 m gyors, 200 m hát, 200 m pillangó), a Vasas 12 éves versenyzője, Katula Panni (50 m gyors, 200 m gyors, 200 m hát).

Ami az összesített pontversenyt illeti, a fiúk mezőnyében az újpesti Kós Hubert vezet. A 15 éves úszó ezúttal 200 m háton diadalmaskodott. A lányok között pedig a szombati napon parádézó Nyirádi Réka vezet.

Az egyesültek különversenyében a mindkét fordulóban remeklő Kőbánya SC fiataljai állnak az élen, az utolsó, októberi viadalelőtt viszonylag nagy különbséggel vezetnek az UTE és a Dunaharaszti MTK úszói előtt.

A verseny részletes eredményei: ITT.

Egyéb korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Ezúttal elmaradt a balhé, parázs hangulat és gól nélküli döntetlen az albán-szerb vb-selejtezőn

Foci vb 2026
17 perce

Hollandia a finnek, Ausztria a románok legyőzésével kezdte a vb-selejtezősorozatot

Foci vb 2026
21 perce

Molnár Martiné az első magyar győzelem az FIA által felügyelt Formula–4-es bajnokságban

Egyéb autó-motor
23 perce

Tenisz: Fucsovics óriási hajrával győzött, a főtáblára jutásért játszhat Stuttgartban

Tenisz
1 órája

Ritmikus gimnasztika: fantasztikus bravúr, Eb-bronzérmes összetettben a magyar együttes kéziszercsapat!

Egyéb csapat
1 órája

Keita megtalálta a boldogságot az FTC-nél, BL-szerepléssel szeretné viszonozni

Labdarúgó NB I
2 órája

Futsal NB I: a döntő harmadik meccsét is megnyerte, története során először bajnok a Veszprém

Labdarúgó NB I
2 órája

Pécsi Ármin ötéves szerződést kötött a Liverpoollal

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik