Rövid pályás úszó Eb: Jakabos 4. lett női 400 méter vegyesen

2023.12.05. 17:15
Jakabos Zsuzsanna a 4. lett (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyen zárt a női 400 méter vegyesúszás döntőjében, amivel a magyar küldöttség első pontszerzője lett az Otopeniben zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokság keddi nyitó napján.

A 8. rövid pályás úszó-Eb-jén szereplő Jakabos Zsuzsanna – aki eddig ezeken a versenyeken összesen 11 érmet szerzett – a kettes pályát kapta a fináléban.

Az első 50 után vezetett, 75-nél is, de a pillangó végén, 100-nál már a második volt. Háton tartotta pozícióját, viszont mellen visszacsúszott a negyedik helyre, és gyorson nem tudott már felzárkózni.

„Próbáltam kiúszni magam – mondta a döntő után az M4 Sport kamerái előtt Jakabos, aki 18 éve is már az éremért küzdött. – Ez egy jó úszás volt, a mostani állapotomnak megfelelően kihoztam a legjobbat. Sokkal jobb érzésekkel szálltam ki a medencéből, mint előtte gondoltam volna. Egy jó élmény volt.”