Úszás: Hosszú Katinka új egyesületet alapít, megvan az új edzője is

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.07.25. 09:58
null
Hosszú Katinka hat szám közül válogathat a glasgow-i Eb-n (Fotó: AFP)
Hosszú Katinka hat szám közül válogathat a glasgow-i Európa-bajnokságon – írja az SzPress Hírszolgálat. A háromszoros olimpiai bajnok úszónővel kapcsolatban szintén friss hír, hogy új egyesületet alapít, és már kiválasztotta új edzőjét.

 

Kedden éjfélkor – kilenc nappal a rajt előtt – lezárult a nevezési határidő a glasgow-i Európa-bajnokság úszóversenyeire. A magyar szövetség már ezt megelőzően eljuttatta a szervező bizottsághoz a válogatott versenyzők névsorát, amelyen a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka neve is szerepel.

Július 11-­én Sós Csaba szövetségi kapitány azt nyilatkozta az SzPress Hírszolgálatnak, hogy Katinkát – versenyzési gyakorlatát, illetve az elért eredményeit figyelembe véve – öt számra benevezte, amelyhez a Los Angelesben felkészülő úszónő a nevezési határidő lejártáig saját belátása szerint egyet vagy kettőt hozzá tehet, de el is vehet, ha erről a szövetséget időben tájékoztatja.

„Kedden, a nevezési határidő lejárta előtt tájékoztattuk olimpiai bajnokunk klubjának illetékeseit, hogy még egy számra benevezzük, így Glasgow-ban hat lehetőség közül választhatja ki a számára legmegfelelőbbeket. A menedzsment ehhez semmit sem fűzött hozzá, kérdéseket sem tett fel. Ezzel számomra egyértelművé vált, hogy Katinka fenntartja a jogot magának az indulásával kapcsolatos bejelentés helyének és időpontjának a megválasztására” – mondta Sós Csaba, hozzátéve, hogy a nevezés kizárólag az érintett nemzeti szövetségek feladata, a versenyzők ugyanezt direktben nem tehetik meg, ahogy a képviselőjük sem.

HATBÓL HÁROM?

Az egyik magyar szakember véleménye szerint nagy a valószínűsége annak, hogy Katinka nem vállalja túl magát az Eb-n és az említett hatból hármat fog kiválasztani. Aligha mond le a 200 vegyesről, második és harmadik száma valószínűleg a 100 és a 200 hát lesz.

Mindeközben felröppent a híre annak, hogy Hosszú Katinka új egyesületet alapít, és már meg is tette az ezzel kapcsolatos lépéseket. Új edzőjét is kiválasztotta, aki külföldről érkezik és várhatóan ott lesz a glasgow-i megmérettetésnél. Félreértés ne essék, ez nem egy újabb Dave Salo korszak kezdetét jelenti…

Az Európa-bajnokság augusztus 3-án kezdődik és 12-ig tart, a versenyeknek a Tollcross International Swimming Centre medencéi adnak otthont. Idén az úszó Eb egy újszerű multisport kontinensbajnokság része, amelynek társrendezője az atlétikai Eb házigazdájaként Berlin.

Legfrissebb hírek

Summer McIntosh megdöntötte Hosszú Katinka tízéves világcsúcsát

Úszás
2025.06.10. 09:23

A pillanat – Kovács Erika jegyzete

Úszás
2025.01.15. 23:37

Videó: Hosszú Katinka díjátadóként tért vissza az Év Sportolója Gálára

Úszás
2025.01.14. 12:06

Vízen, majd szárazon – Ballai Attila publicisztikája

Minden más foci
2025.01.11. 23:06

Hosszú Katinka: Mosolyogva fejezem be

Úszás
2025.01.10. 06:40

Hosszú Katinka pályafutása számokban

Úszás
2025.01.09. 12:58

„Visszavonult minden idők egyik legjobbja” – nemzetközi sajtóvisszhang Hosszú Katinka bejelentéséről

Úszás
2025.01.09. 10:05

Köszönjük, Katinka!

Úszás
2025.01.08. 23:06
Ezek is érdekelhetik