– Túlélte?
– Igen, túl – nevetett fel Cseh László.
– Olyan lehetőség volt, amelyet kár lett volna kihagyni, ugye?
– Így van, mégis, amikor először felvetődött, hogy utazzak ki Észak-Karolinába, kicsit vacilláltam.
– Miért?
– Mert nemigen szeretek már Magyarországról kimozdulni. Az utóbbi években akkor éreztem magam jól, ha a megszokott környezetemben lehettem.
– Azt tudja, honnan jött az ötlet, hogy együtt eddzen Ryan Lochte-val?
– Lochte edzője, David Marsh úgy gondolta, nézzük meg, mire képes együtt két kiváló vegyes úszó. Egyfajta kíváncsiság volt ez a részéről, és én is arra gondoltam, hasznos lehet, ha megnézem, átélem,
hogyan is edzenek az amerikaiak.
– A tréningek előtt viszont még versenyezett egyet Charlotte-ban.
– Igen, mert amikor megmondtam nekik, mikor érkezem, azt válaszolták, ott akkor épp verseny van. Csak nem hagyhattam ki a lehetőséget! Minden úszásom egyéni csúcs volt – de csak azért, mert életemben először úsztam yardos medencében.
– Milyen?
– Rövid...
– Már ekkor találkozott Lochte-val?
– Persze, hiszen kétszáz gyorson például együtt úsztunk. Na jó, mondjuk azt, egy futamban voltunk, Ryan azért a kétszáz gyorsot jobban érzi, mint én.
– A verseny után rögtön belecsöppent az amerikai edzésekbe?
– Igen, naponta kétszer úsztunk, többnyire két-két és fél órát. Méterben kevesebbet, mint itthon, de az rendkívül megterhelő volt. Már az is lefárasztott, hogy nagyon oda kellett figyelnem, mit mond az edző, mit is kell csinálnom a medencében, mert rendszerint olyan feladatokat kaptunk, melyeknek többféle megvalósítási módja volt.
– Mindent megértett?
– Az angollal nem volt gondom, noha a szakkifejezések közül nem mindet ismertem, de minden alkalommal könnyen el tudták magyarázni, mit kell csinálnom a vízben.
– Hogyan dolgozik Ryan Lochte?
– Ha ott van az edzésen, azt szívvel-lélekkel csinálja, ez vitathatatlan. Megnéztem azt is, milyenek a szárazföldi edzései, de nem csatlakoztam hozzá, mert egészen másként dolgozik. Többet súlyzózik például, ez pedig nem feltétlenül fekszik az én alkatomnak. Kipróbáltam viszont új eszközöket, amelyekről tudtam, hogy léteznek, de itthon még nem volt alkalmam velük edzeni. Van köztük olyan, amelyet szívesen beépítenénk a felkészülésembe, de nem kell nagy dolgokra és nagy kiadásokra sem gondolni.
HA ARRA IS KÍVÁNCSI, HOGY CSEH LÁSZLÓ VISSZATÉR-E MÉG AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKBA A KÖZÖS MUNKA FOLYTATÁSÁRA, OLVASSA EL A NEMZETI SPORT PÉNTEKI SZÁMÁBAN MEGJELENT TELJES INTERJÚT – AKÁR DIGITÁLIS FORMÁBAN IS!