Úszás: a Havannából induló, 61 éves Nyad nem jutott el Floridáig

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.08.09. 12:21
Címkék
Huszonkilenc órányi úszás után feladta a Floridai-szoros átúszásának kísérletét a vasárnap óta úton lévő Diana Nyad, aki a világon elsőként cápaketrec nélkül akarta megtenni az erőt próbáló távot – derült ki egy Twitter-bejegyzésből.

„Vége van. A körülmények együttállása nem teszi lehetővé a biztonságos folytatást" – írta a közösségi portálon Elaine Lafferty, aki Nyad blogja szerint a kísérőhajók egyikén utazik. Lafferty szerint részben az erős tengeri szél és a kedvezőtlen áramlatok kényszerítették rá a 61 esztendős Nyadot, hogy feladja a 166 kilométeres kihívást. Elaine Lafferty, aki Nyad blogja szerint a kísérőhajók egyikén utazik. Lafferty szerint részben az erős tengeri szél és a kedvezőtlen áramlatok kényszerítették rá a 61 esztendős Nyadot, hogy feladja a 166 kilométeres kihívást.

A nő vasárnap este vágott neki a távnak Havannából, és szerdán akarta elérni a Florida állambeli Key West partjait. A kísérőcsapat hétfőn arról számolt be, hogy az időközben jelentkezett fizikai panaszok ellenére a korábban hosszútávúszóként világsikereket elérő Nyad remekül halad úti célja felé.

Harminc évvel ezelőtt befejeződött élsportolói pályafutása során Nyad számos világrekordot állított fel: 1975-ben kevesebb mint nyolc óra alatt úszta körbe Manhattan szigetét, míg 1979-ben 165 kilométert úszott a Bahamákhoz tartozó Biminitől egészen Floridáig.

Legfrissebb hírek

Jászvásári tenisztorna: Udvardy Panna egy mérkőzésre a tornagyőzelemtől

Tenisz
42 perce

Bondár Anna döntőbe jutott Hamburgban

Tenisz
45 perce

Marcus Rashford egy lépésre attól, hogy a Barcelona játékosa legyen

Spanyol labdarúgás
57 perce

Gyász: elhunyt a japánok olimpiai bajnok birkózó legendája

Birkózás
59 perce

A spanyolokkal elődöntőzik a női pólóválogatott a vizes vb-n

Vizes vb 2025
1 órája

Közel a megegyezés? A Fradinál már várják a kiszemelt középpályást – sajtóhír

Labdarúgó NB I
1 órája

Magyar arany- és ezüstérem a tatai paratriatlon világkupán

Egyéb egyéni
1 órája

Cseh Sándor: Mindent kiadtak magukból a játékosok

Vizes vb 2025
1 órája
Ezek is érdekelhetik