Aus. Open: Cicipasz ötszettes meccsen ejtette ki Fucsovics legyőzőjét

2023.01.22. 13:43
Görög drámából ezúttal sem volt hiány (Fotó: Getty Images)
Drámai meccsen jutott az ausztráliai nyílt teniszbajnokság (Australian Open) férfi egyesének legjobb nyolc játékosa közé a görög Sztefanosz Cicipasz. A torna jelenleg legmagasabban kiemelt versenyzője az olasz Jannik Sinnert búcsúztatta a nyolcaddöntőben.

Kiegyenlített küzdelmet hozott az ausztráliai torna megnyerésére – az első két kiemelt, Nadal és Ruud kiesése után – legesélyesebbnek tartott Cicipasz és a Fucsovics Mártont öt szettben búcsúztató Jannik Sinner összecsapása. A mérkőzés sokáig hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint a magyar éljátékos kiesésével végződő találkozó: Cicipasz pontosabban és kevesebb hibával játszott és dupla szettelőnyre tett szert, majd a 21 éves olasz percei következtek, aki összekapta magát és kiegyenlítette az állást – jöhetett a mindent eldöntő ötödik játszma.

A döntő szettben – az előző körrel ellentétben – már nem úgy alakultak a dogok, ahogyan Sinner azt eltervezte. 2:2 után Cicipasz magasabb fokozatra váltott és lemosta ellenfelét a pályáról, ezzel bejutott a negyeddöntőbe, ahol a cseh óriásölő, az eddig három kiemeltet is búcsúztató Jirí Lehecka lesz az ellenfele.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (76 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)