Ez már nagyon nem megy: Szávay Ágnes ismét vereséget szenvedett

2008.03.28. 18:40
Vereséget szenvedett Szávay Ágnes a Key Biscayne-i WTA-verseny másoddik fordulójában. A magyar lány vesztét a világranglistán ötvenharmadik orosz Jelena Vesznyina okazta, aki három szettben 6:2, 4:6, 6:1-re verte Szávayt.
Szávay az idén úgy látszik nem tud kijönni a hullámvölgyből
NS-archív
NS-archív

Rendkívül indiszponáltan kezdte a mérkőzést Szávay. A 2007-es eredményei alapját a WTA által az év feltörekvő reménységének választott magyar lány az első szettben három adogatójátékot vívhatott, s ezekben összesen négy kettőshibát vétett.

Vesznyina 5:2-s vezetésénél ráadásul ismételten nem tudta hozni saját szervajátékát, így a világranglistán mindössze 53. orosz lány viszonylag simán hozta az első szettet, amelyben Szávay mindössze egy pontot tudott csinálni második adogatásaiból.

A második szett is rosszul indult, Szávay korán brékhátrányba került, ám szerencsére később összeszedte magát a Vasas kiválósága. 4:2-es hátránynál visszavette adogatójátékát, majd sorozatban három játékot megnyerve egalizálta a szettállást.

Hogy aztán a harmadikban megint csak hátrányból, 0:3-ról kezdjen valamit a jól játszó Vesznyina ellen. Sajnos azonban az egy megnyert adogatójátékban ki is merült Szávay teljesítménye, aki az utolsó szettet 6:1-reveszítette el.

A magyar lányt csak az vigasztalhatja, hogy Vesznyina jól megszenvedett ellene, a mérkőzés ugyanis majdnem 2 óra 20 percen át tartott.