Asensio bombagólt lőtt, hárommal nyert otthon a Real Madrid

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.02.19. 20:51
Asensio pazar gólja beindította a Real Madrid támadójátékát (Fotó: Getty Images)
Az első félidőben szenvedett, a másodikban azonban remekül játszott a Real Madrid, amely 3–0-ra legyőzte otthon az Alavést a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójának szombati játéknapján.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ

Real Madrid–Alavés 3–0 (0–0)
Madrid,
Bernabéu Stadion. Vezette: José Luis Munuera Montero
Real Madrid: Courtois – Carvajal (L. Vázquez, 87.), Militao, Alaba, F. Mendy (Marcelo, 85.) – Valverde, Casemiro, Modric (Rodrygo, 82.) – Asensio (Ceballos, 82.), Benzema, Vinícius Júnior (E. Hazard, 85.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Alavés: Pacheco – Tenaglia, Miazaga, Lejuene, Duarte (Navarro, 83.) – Pina, Escalante (E. Méndez, 72.) – Jason (Pons, 61.), Loum (Moyá, 83.), Joselu – Rioja (M. Vallejo, 72.). Vezetőedző: José Luis Mendilibar
Gólszerző: Asensio (63.), Vinícius Júnior (80.), Benzema (90+1. – 11-esből)

Pocsék formában várhatta az Alavés elleni mérkőzést a Real Madrid, hiszen legutóbbi négy tétmeccsén csupán egyszer talált be, köztük egy Villarreal elleni gól nélküli döntetlennel, valamint a Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős vereséggel. Az ellenfél ezúttal azonban az egyik kiesőjelölt volt a bajnokságban, így bizakodhattak a királyiak szurkolói.

A meccset jól, lendületesen kezdte a listavezető, leginkább a jobb oldalon haladtak a támadások, a gólhelyzetek azonban elmaradtak, köszönhetően főleg a vendégek fegyelmezett, hiba nélküli védekezésének. A félidő feléhez érve már az Alavés előtt is adódott pár lehetőség, gól azonban nem született.

A második játékrészben aztán feljebb kapcsolt a Real Madrid, s egyre jobban beszorította kapuja elé a vendégeket. Az 55. percben Vinícius Jr. megforgatta a védőket, lövését azonban Pacheco védte, a kipattanót pedig Benzema küldette rá, de ekkor a védők mentettek.

Hat perc múlva Marco Asensio eladta a labdát, a csereként beálló Perre Pons lecsapott rá, ziccerben el is tudta tolni Thibaut Courtois mellett, de mellé lőtt. Két perccel később Asensio aztán javított: a tizenhatoson kívülről, hatalmas erővel tekert a kapu jobb felső sarkába. Innentől már csak a Real volt a pályán, egyre gördülékenyebbül ment a támadójáték is. A 80. percben Benzema kombinált Asensióval, a francia visszakapta a labdát a tizenhatoson belül, Vinícius elé tálalt, aki begurította a labdát az üres kapuba, ezzel lett 2–0 a Real Madridnak!

A hosszabbításban büntetőt is kaptak a királyiak, Karim Benzema pedig kíméletlen ítélet-végrehajtónak bizonyult, így tulajdonképpen simán nyert a listavezető. 3–0

20. Levante24281424–50–2614

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! Nyert a listavezető a kiesőjelölt ellen, magabiztosan!

A ráadás összesen három perc.

90+1. perc: GÓÓÓL! Benzema magabiztosan értékesíti a tizenegyest, végleg eldőlt a meccs.

90+1. perc: BÜNTETŐ! Lejuene szabálytalankodott, Benzema állhat majd oda a tizenegyes elvégzéséhez.

87. perc: Ancelotti a végére hagyta cseréit, ezúttal Lucas Vázquez jött be Carvajal helyére.

85. perc: Újabb két hazai csere, Hazard és Marcelo jött be Mendy és Vinícius helyére.

82. perc: Négy csere is lezajlott: a hazaiaknál Ceballos és Rodrygo váltotta Asensiót és Modricot, a túloldalán Navarro és Moya állt be Duarte és Loum helyére.

Elképesztő támadás! Benzema kombinált Asensióval, visszakapta a labdát a tizenhatoson belül, Vinícius elé tálalt, aki begurította a labdát, már 2–0 a Real Madridnak!

80. perc: GÓÓÓL! Vinícius Jr. szerezte.

77. perc: KAPUFA! Vinícius és Benzema összejátéka után utóbbi löhetett közelről, de a lécet találta el gurításával.

74. perc: Carvajal hatalmas bombát küldött a kapura, de Pacheco védte.

72. perc: Méndez és Vallejo állt be a vendégeknél Escalante és Rioja helyett.

70. perc: Vinícius lódult meg a bal oldalt, rávezette a védőkre, jó helyzetből lőhetett, de hova....?

68. perc: Benzema tört ki nagy helyzetben, a rövid sarkot választotta, de pontatlan volt.

67. perc: Militao érkezett egy bal oldali beadásra, de már nem tudta kapura tenni a labdát.

Marco Asensio tolt egyet a labdán a tizenhatoson kívülről, majd egy bődületesen nagy gólt tekert Pacheco kapujában. Vezet a Real Madrid!

63. perc: GÓÓÓL! Asensio bombája...

61. ZICCERT HIBÁZIK AZ ALAVÉS! Asensio ügyetlenkedett, a labda pedig Perre Ponsnál kötött ki, aki Courtois-val került szembe egy az egybe. El is húzta mellette, de a kaput már nem találta el.

61. perc: Pons jött be Jason helyett az Alavésnél.

59. perc: Casemiro előtt adódott egy újabb nagy helyzet a tizenhatoson belül, de a brazil közelről fölé bombázott.

Az utóbbi percekben beszorítja kapuja elé az Alavést a Real Madrid, de egyelőre állják a sarat a vendégek. Különösen Viníciusnak vannak jó percei.

55. perc: MI MARADT KI! Vinícius forgatta meg az ellenfél védelmét, majd lőtt, de Pacheco védett. A kipattanót Benzema lőtte rá, de az a gólvonal előttelakadt egy védőben. Nincs gól!

50. perc: Modric és Vinícius összjátéka után utóbbi tette középre a labdát, de nem talált társat.

49. perc: Alaba szabadrúgásánál Pacheco bizonytalankodott, de végül megfogta a labdát.

48. perc: Loum buktatta a nagy lendülettel megiramodó Viníciust, járt a lap.

FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

A Real Madrid közel 70 százalékban birtokolja a labdát eddig, de mindkét csapat két alkalommal találta el a kaput.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

39. perc: Militao éles beadására nem ért oda egy támadó sem, csak Pacheco, aki lehúzta a labdát. Bő öt perc van hátra az első félidőből.

37. perc: Rioja verte meg sebességből Carvajalt, a kapuig menetelt, de a lövésében már nem volt elég erő, Courtois védett.

36. perc: Benzema a tizenhatoson kívülről, kb 17 méterről próbálkozott meg egy lövéssel, de azonnal blokkolták.

34. perc: Duarte hibázott, Asensio pedig megpróbált lecsapni a labdára, de jött Pacheco.

33. perc: Modric ismét szabálytalan, ez már sárga lapot ér.

33. perc: Modric szöktette Valverdét, ő nagy lendülettel vezethette rá a labdát a védelemre, majd a tizenhatoson belül pontatlanul passzolt Viníciusnak.

26. perc: Ügyetlen megmozdulások sorozata a madridi védelemtől, Jason jutott el lövőhelyzetig, de fölé durrantott.

25. perc: Modric letalpalta Escalantét, utóbbinak ez nagyon fájt, sokáig nem tudott feltápászkodni.

Egyre hosszabb labdajáratásokra képes a madridiak támadószekciója az Alavés kapuja előtt, de összeszedetten védekeznek a vendégek, hiba nélkül.

21. perc: Karim Benzema próbálkozott meg egy lövéssel nem túl jó szögból, de jócskán fölé ment.

Ahogyan az várható volt, a hazaiak a jóval aktívabbak, de ziccereket egyelőre nem tudnak kialakítani. Az Alavés hosszú ideig nem tudja megtartani a labdát.

12. perc: Nagy helyzet maradt ki, de les is volt! Benzema nem tudta átvenni Alaba ívelését, így Valverde léphetett ki a labdával ziccerben, majd fölé emelt.

11. perc: Egyelőre a jobb oldal aktívabb a Real Madridnál, ezúttal Carvajal és Asensio játszott össze, utóbbi pedig lőtt is, de Pacheco könnyedén védett.

8. perc: Carvajal beívelését szögletre fejelték, jöhet az első sarokrúgás. Militao fölé fejelt.

5. perc: Asensio lódulhatott meg a jobb oldalon, de lelassított, majd szerelték, gyorsan véget ért az akció.

4. perc: Militaónak már most sok dolga van, Riojával és Joseluval is többször megküzdött már.

1. perc: Vinícius iramodott meg a bal oldalon, de nem tudta középre tenni a labdát.

ELKEZDŐDÖTT A MECCS!

A játékosok már a pályán,hamarosan kezdés! Gyásszünettel indul a találkozó.

ELŐZMÉNYEK

Továbbra is listavezető a Real Madrid, de nincs jó formában Carlo Ancelotti együttese: az elmúlt hetekben az Elche és a Villarreal ellen is csak ikszelt a La Ligában, az Athletic Bilbao ellen kiesett a spanyol Király-kupából, míg a Bajnokok Ligájában kikapott egy góllal idegenben a Paris Saint-Germain elleni nyolcaddöntős párharc első felvonásán.

A fővárosiak vezetőedzője a PSG elleni meccs után elmondta, jobb teljesítményt várt csapatától, de nem érzi, hogy gödörben lennének.

Hamarosan kezdés

A gólszerzés tekintetében sem remekel mostanában a királyi gárda: elmúlt négy meccsükön mindössze egyszer voltak eredményesek a madridiak. A góllövőlistát vezető Karim Benzema ugyanakkor ma ott van a kezdőben, ahogy a vonatkozó rangsorban harmadik Vinícius Jr. is.

Valverde is ott van a Real Madrid kezdőjében

Az Alavés csak a 19., kieső helyen áll a tabellán, de legutóbbi meccsét megnyerte a Valencia ellen. A Real Madriddal ebben az idényben eddig egyszer találkozott, akkor három góllal kikapott.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A REAL MADRID–ALAVÉS LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!