La Liga: fordulatos, ötgólos meccsen nyert a Valladolid

2022.10.01. 18:29
Sergio Leon két gólt és egy gólpasszt jegyzett a Getafe otthonában (Fotó: Getty Images)
A Valladolid fordulatos mérkőzésen 3–2-re diadalmaskodott a Getafe otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) szombati játéknapján, amelyen a Villarreal gól nélküli döntetlent játszott a Cádiz vendégeként, ezzel nem tudta megtörni a majd' három évtizede tartó cádizi bajnoki nyeretlenségét.

A Valladolid a 20. percben jutott előnyhöz, Sergio Leon büntetőből volt eredményes (0–1). Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, Borja Mayoral hamarosan egyenlített (1–1), sőt Damián Suárez góljával a 31. percben már a Getafe vezetett (2–1). A Valladolid az első félidő végéhez közeledve egalizált, ezúttal is Sergio Leon volt eredményes (2–2).

A második 45 perc legelején Leon adott gólpasszt Óscar Planónak, ezzel ismét fordult a kocka (2–3). Enes Ünal előtt a 73. percben adódott nagy lehetőség az egyenlítésre, ő azonban tizenegyest hibázott. Mint kiderült, ez egyben azt is jelentette, hogy a Valladolid 3–2-re nyert a Getafe otthonában.

A remek idénykezdet után a legutóbbi fordulókban kissé megtorpanó Villarreal az eddigi három hazai bajnokiján egyaránt vereséget szenvedő Cádizhoz látogatott, de a „sárga tengeralattjárónak” nem az aktuális rivális a kedvenc ellenfele. A vendégek ugyanis bajnoki mérkőzést legutóbb 28 évvel ezelőtt, 1994-ben nyertek a Cádiz pályaválasztásával, azóta csak egy spanyol Király-kupa-mérkőzésen, illetve egy felkészülési találkozón tudtak nyerni az andalúz csapat vendégeként.

Az első félidő is kiegyenlített játékot hozott, s bár a hazaiaknak is voltak helyzeteik, de a Villarreal valamivel veszélyesebben játszott ellenfelénél.

A fordulás után sem változott a meccs képe, itt is, ott is akadtak lehetőségek, sőt, a Cádiz állt közelebb a három pontot jelentő gólhoz, aztán a hajrában Iza Carcelén Arnaout Danjuma ellen utolsó emberként elkövetett szabálytalansága miatt megfogyatkoztak a hazaiak, de egyik csapat sem tudta értékesíteni helyzeteit, s gól nélküli döntetlennel zárult a mérkőzés.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Getafe–Valladolid 2–3 (Mayoral 29., Damián Suárez 31., ill. S. León 20. – 11-esből, 37., Plano 49.)
Cádiz–Villarreal 0–0
Kiállítva: Carcelén (90+3., Cádiz)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Almería 4–0 (Inaki Williams 10., Sancet 17., Nico Williams 62., Vesga 84. – 11-esből)