La Liga: nehezebb meccsre számított a Real ellen Xavi

Cs. B.Cs. B.
2022.03.21. 09:23
Nehezebb meccsre számított Xavi a Real Madrid ellen (Fotó: Getty Images)
Xavi elismerte, előzetesen nem számított arra, hogy csapata, az FC Barcelona 4–0-ra felülmúlja a Real Madridot a spanyol La Liga 29. fordulójának szuperrangadóján. A spanyol szakember elmondta, nehéz lesz, de immár nem elképzelhetetlen, hogy csapatával megszerzi a bajnoki címet. A „királyiak” rutinos vezetőedzője, Carlo Ancelotti magára vállalta a felelősséget a vereség után.

Úgy várták a Barca-szurkolók Xavit, mint a Messiást, de talán ők sem gondolták volna, hogy a spanyol tréner novemberi kinevezése után a 9. helyről egészen a harmadikig repíti csapatukat úgy, hogy mindössze két ponttal van lemaradva a második Sevillától. A spanyol szakember szerint immár az sem elképzelhetetlen, hogy 12 pontos előnye ellenére a Barcelona beéri a vasárnap legyőzött listavezetőt, a Real Madridot.

„Keményen küzdöttünk az eredményért, de nem számítottunk arra, hogy ennyivel jobbak leszünk náluk a saját stadionjukban – idézte a Marca Xavit, akivel a Barca csak kétszer kapott ki a legutóbbi húsz meccsén – Nyitottabb összecsapást vártunk, de boldog vagyok.”

Csapata fölényes, 4–0-s sikerét látva Xavinak eszébe juthatott a 2008–2009-es idény, amikor még játékosként – Guardiola irányítása alatt – 6–2-es sikert könyvelhetett el a Real Madrid ellen, szintén a Santiago Bernabéu Stadionban.

A spanyol szakember szerint nagyon nehéz lesz, de nem elképzelhetetlen a végső győzelem a La Ligában.

„Könnyen szerezhettünk volna öt-hat gólt is. Sokkal jobbak voltunk, mint a madridiak. Majdnem úgy játszottunk, mintha mi lettünk volna otthon. Ki kell élveznünk ezt a napot, de a földön kell maradnunk. Nem tudom, megnyerhetjük-e a bajnoki címet, semmit sem zárhatunk ki. Talán kicsit elkéstünk, de ez nagy győzelem volt. Jobb egymás elleni eredménnyel rendelkezünk (mint a „királyiak, pontazonosság esetén ez dönt az elsőség sorsáról – a szerk.), ám nagyon nehéz dolgunk lesz. Három meccset el kellene veszíteniük” – idézte az ESPN a 42 éves trénert.

Megszólalt az el Clásicón dupláig és asszisztig jutó Pierre-Emerick Aubameyang is, aki a téli átigazolási időszak utolsó napján érkezett az Arsenaltól, s azóta megállíthatatlannak tűnik a katalánoknál: 11 tétmérkőzésen 9 gólt és 1 gólpasszt hozott össze.

„Nagyon különleges este volt. Nem egyszerű itt nyerni, de nekünk sikerült. Nagyon örülök neki, hogy gólokat szereztem.”

Carlo Ancelotti szerint az ő hibái vezettek a Real Madrid 4–0-s vereségéhez – nem volt egyszerű dolga a csapat összeállításánál az olasz trénernek, hiszen sérülés miatt nem számíthatott a bajnokság góllövőlistáját 22 találattal vezető Karim Benzemára.

„Nem lehetett ráismerni a játékunkra, minden rosszul sikerült. Elmondtam a játékosaimnak, a vereség az én hibám. Fel kell készülnünk az idény hátralevő részére, hogy trófeákat nyerjünk. Eddig megtettük, amit kellett: kilenc ponttal a Sevilla előtt vagyunk, és bejutottunk a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Elnézést kérek a szurkolóinktól” mondta Ancelotti a mérkőzést követő sajtótájékoztatón.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Real Madrid–FC Barcelona 0–4 (0–2)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 60 017 néző. Vezette: Martínez Munuera
Real Madrid:
Courtois – Carvajal (Mariano Díaz, a szünetben), Militao, Alaba, Nacho (L. Vázquez, 63.) – Casemiro, Kroos (Camavinga, a szünetben), Modric – F. Valverde, Rodrygo (Asensio, 63.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Barcelona: Ter Stegen – R. Araújo, Piqué, Eric García, Alba (Dani Alves, 86.) – F. de Jong (Gavi, 71.), Busquets, Pedri (Nicolás González, 86.) – O. Dembélé (Adama Traoré, 80.), Aubameyang (Depay, 71.), Ferran Torres. Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Aubameyang (29., 51.), R. Araújo (38.), Ferran Torres (48.)

KORÁBBAN
Espanyol–Mallorca 1–0 (De Tomás 42.)
Cádiz–Villarreal 1–0 (Sobrino 90.)
Celta Vigo–Real Betis 0–0
Sevilla–Real Sociedad 0–0
SZOMBATON
Rayo Vallecano–Atlético Madrid 0–1 (Koke 49.)
Alavés–Granada 2–3
(Escalante 53., Vallejo 57., ill. Escudero 50., Puertas 75., L. Suárez 87.)
Elche–Valencia 0–1 (G. Guedes 50.)
Osasuna–Levante 3–1 (Chimy Ávila 44., Budimir 57., Brasanac 64., ill. Roger 76.)