La Liga: négyes vereségszéria után győzött az Atlético

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2022.01.02. 18:15
Ángel Correa duplázott a Rayo Vallecano ellen (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid Ángel Correa duplájával 2–0-ra legyőzte a városi rivális Rayo Vallecanót vasárnap, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában, amelyben az Elche gól nélküli döntetlent játszott a Granadával.

Az Atlético Madrid rendhagyó helyzetben vágott neki 2022-nek: csak a madridi csapatokat figyelembe véve a harmadik helyen áll a bajnoki tabellán (mindent összevetve az ötödik), mivel a listavezető Real Madrid és a negyedik pozícióban tanyázó Rayo Vallecano is megelőzi. Utóbbi hazai pályán figyelemre méltó statisztikai mutatóval büszkélkedhet: kilenc meccsen nyolcszor győzött, és egy döntetlent ért el. De vasárnap vendégként kellett pályára lépnie a Wanda Metropolitano Stadionban.

A „matracosok” a legutóbbi négy mérkőzésüket elveszítették a La Ligában – Diego Simeone 2011-es irányítása óta ehhez hasonló eddig még nem történt meg velük. A mester feszülten viselkedett a találkozó elején, Jorge Figueroa Vázquez játékvezető a hetedik percben sárga lapot adott neki azért, mert az egyik szabálytalanságot követően hevesen reklamált.

A mérkőzést egyébként a hazaiak kezdték intenzívebben, a játék főként a Rayo térfelén zajlott. A 28. percben Yannick Carrasco már-már vesztettnek tűnő labdát mentett meg sarokkal, ezt követően Ángel Correa előtt adódott lehetőség, aki közelről nem hibázott, megszerezve a vezetést (1–0).

A második játékrész elején gyors támadást indított az Atlético, Renan Lodi bal szélről adta be remekül a labdát a kiváló ütemben érkező Correának, aki a második alkalommal is betalált, s mint kiderült, ezzel beállította a 2–0-s végeredményt. Az Atlético a sikerrel megelőzte a Rayót a tabellán, jelenleg a negyedik.

A 17. helyen álló Elche Guido Carrillo révén a 17. percben megszerezte a vezetést a 12. pozícióban tanyázó Granada ellen, ám a videobíró szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot. A hazaiak vezetőedzője, Francisco Rodríguez nehezen fogadta a döntést, sárga lapot kapott. A félidő ráadásában ismét reklamált, emiatt Adrián Cordero játékvezető még egy sárga lapot – így a pirosat is – felmutatott neki. Az Elche nemcsak a mesterét, hanem az egyik védőjét, Diego Gonzálezt is elveszítette: a 47. percben csúnya szabálytalanság miatt azonnal pirosat kapott. Az Elche ennek ellenére jól teljesített, 0–0-s döntetlent harcolt ki.