La Liga: megúszta a Valencia kapusa…; Uzuniék újra kikaptak

2022.03.12. 23:01
Uzunival (jobbra) továbbra is nyeretlen a Granada (Fotó: Getty Images)
Myrto Uzuni együttese, a Granada 1–0-ra kikapott hazai pályán az Elchétől a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában. A Valencia gól nélküli döntetlent játszott idegenben a Getaféval, a Villarreal 1–0-ra nyert otthon a Celta Vigo ellen.

A Ferencvárostól a téli átigazolási időszakban megvásárolt albán támadó ezúttal is kezdőként kapott szerepet a Granadában, melynek eddigi vezetőedzőjét, Robert Morenót az előző forduló után menesztették, s a helyét ideiglenesen Rubén Torrecilla vette át az idény végéig.

Az andalúziai gárda Uzuni szerződtetése óta több élcsapattól, a Real Madridtól (0–1), a Real Sociedadtól (0–2), a Villarrealtól (1–4) és a Valenciától (1–3) is kikapott, a Cádizzal pedig egy órán át emberhátrányban játszva döntetlenre végzett (0–0). Az Elche elleni hazai meccs jó alkalom lehetett volna arra, hogy a Granada megszakítsa az év kezdete óta tartó nyeretlenségi sorozatát.

De megint pont nélkül maradtak Uzuniék…

Az elmúlt hétvégén az FC Barcelonától 2–1-es vereséget szenvedő Elche a 11. percben mintaszerű kontratámadás végén szerezte meg a mérkőzés egyetlen gólját, a katalánok ellen is betaláló Fidel volt eredményes. VIDEÓ ITT!

Uzunit a 61. percben lecserélték.

A Granada így már tíz forduló óta nyeretlen, ami a leghosszabb negatív sorozata az első osztályban a 2016–2017-es idény óta, melynek során 13 meccsen át nem tudott győzni – s annak az évadnak a végén ki is esett a La Ligából.

Uzuniék a következő fordulóban a jelenleg 19. helyezett Alavéshez látogatnak, majd a válogatott szünet után a Rayo Vallecanót fogadják.

HIBÁZOTT A CSEREKAPUS, PONTOT MENTETT A CSERECSATÁR

Az Espanyol 1–1-es döntetlenre végzett idegenben a sereghajtó Levantéval. A katalánok a második félidő elején Javi Puado révén megszerezték a vezetést, ám a valenciai gárda a hajrában egyenlített: az Espanyol csereként beálló kapusa, Joan García hibáját az ugyancsak csereként pályára lépő Dani Gómez büntette góllal.

A hazaiaknál az Újpest FC korábbi játékosa, Enisz Bardi végigjátszotta a találkozót.

A Levante a legutóbbi öt bajnoki mérkőzésén nyolc pontot szerzett (kétszer nyert, két döntetlent játszott és egyszer kikapott), de még mindig utolsó a tabellán.

A Villarreal 1–0-ra nyert otthon a Celta Vigo ellen. A győztes gólt szerző Dani Parejo nyolc kanadai pontnál (két gól, hat gólpassz) jár a La Liga mostani kiírásában, már most többnél, mint amennyit a „sárga tengeralattjárónál” eltöltött első, 2020–2021-es idényében jegyzett. A Villarrealnál (31) eddig csak a tabella első két helyezettje, a Real Madrid (34) és a Sevilla (33) szerzett több pontot házigazdaként a spanyol bajnokság jelenlegi évadában.

A Valencia gól nélküli döntetlent játszott idegenben a Getaféval. Giorgi Mamardasvili, a Turia-parti együttes kapusa előzetesen lehet, hogy nem fogadta volna el az ikszet, utólag viszont már biztosan nem bánkódik miatta, mert ha a VAR-rendszer nem avatkozik közbe, akkor csapata az ő hajmeresztő hibája miatt elveszítette volna a meccset. A grúz kapuvédő a 71. percben teljes erőből kilőtte Borja Mayoralt a labdával, amely utána a kapuba pattant, ám a visszajátszásokból kiderült, hogy a Getafe játékosának a kezét érintette a labda.