La Liga: hiába a félpályás gól, képtelen volt nyerni az Atleti

Cs. B.Cs. B.
2022.01.09. 22:59
Hiába a félpályás gól, képtelen volt nyerni az Atleti (Fotó: AFP)
Nem bírt egymással a Villarreal és az Atlético Madrid, 2–2-es döntetlen született a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójának rangadóján.

Mozgalmas első félidőnek lehettünk szemtanúi. A vezetést az Atlético Madrid szerezte meg a klubbal nemrég szerződést hosszabbító Ángel Correa távoli lövéséből. A szemfüles argentin észrevette, hogy az ellenfél kapusa néhány méterrel elhagyta a gólvonalat, így a felezővonaltól nem messze elengedett egy lövést, és a labda átrepült Geronimo Rulli feje fölött.

Nagyon megszenvedett az egyenlítő gól megszerzéséért a Villarreal. Előbb, a 23. percben Gerard Moreno kihagyott egy tizenegyest, a kipattanót ugyanakkor Dani Parejo bepofozta, de a játékvezető kezezés miatt nem adta meg a gólt. Unai Emery vezetőedző természetesen hevesen tiltakozott a döntés ellen, szemüveget formálva mutogatott.

A hőn áhított találat a 29. percben született meg, a spanyol válogatott védő, Pau Torres a lesipuskás csatárokat megszégyenítő módon lecsapott a labdára egy kavarodás után, s Jan Oblak lába között a hálóba gurított.

A fordulás után a vezetést is megszerezte a Sárga Tengeralattjáró, de az Atleti Geoffrey Kondogbia góljával – amelyben azért benne volt az első gólnál is hibázó Rulli – egyenlített. Erre büszke lehet a Franciaországban született, közép-afrikai válogatott középpályás, a kiállítására már kevésbé. 2–2