La Liga: három kiállítás, három gól – Sevilla-siker a Getafe ellen

2021.02.06. 23:14
A Sevilla hárommal nyert a Getafe ellen, és már a harmadik (Fotó: Getty Images)<br />
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójának szombati játéknapján a Sevilla 3–0-ra nyert hazai pályán a Getafe ellen.

Eseménydús mérkőzést játszott egymással a Sevilla és a Getafe. Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben az esélyeshez méltóan, de a vendégek is többször veszélyeztettek, gól azonban nem született.

Az 54. percben a togói Getafe-játékos,Djené keményen odalépett Lucas Ocamposnak, amiért a játékvezető kiállította, az argentint pedig sérülés miatt le kellett cserélni. Ezt követően kapott össze egymással José Bordalás és Julen Lopetegui, a két csapat vezetőedzője, a játékvezető pedig nekik is felmutatta a piros lapot az 57. percben.

Az emberelőnyt aztán maximálisan kihasználta a Sevilla: Munir El Haddadi szerezte meg a vezetést a 67. percben, húsz percre rá az első spanyol bajnokiján szereplő, az Atalantától érkező Alejandro Gómez is betalált, míg a végeredményt a már 14 bajnoki gólnál járó Jusszef en-Nesziri állította be (3–0).