Hiába vezetett Messi góljával a Barca, Santi Mina duplájával nyert a Celta

BALÁZS DÁVID KÁROLYBALÁZS DÁVID KÁROLY
2021.05.16. 18:13
A Barca legjobb esetben is csak a harmadik lehet (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójában az FC Barcelona 2–1-re kikapott hazai pályán a Celta Vigótól.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ
FC Barcelona–Celta Vigo 1–2 (
1–1)
Barcelona,Camp Nou,zárt kapuk mögött. Vezette:Ricardo de Burgos Bengoetxea
Barcelona:Ter Stegen – R. Araújo, Piqué (Dest, 64.), Lenglet – S. Busquets – O. Dembélé (Trincao, 70.), Moriba, Pedri (Puig, a szünetben), Jordi Alba – Griezmann (Braithwaite, 70.), Messi.Vezetőedző:Ronald Koeman
Celta Vigo:Villar – Vázquez Comesana, N. Araújo, C. Dominguez, Caricol – Denis Suárez – Méndez, Beltrán (Sotelo, 90+3.), Nolito (Solari, 69.) – Iago Aspas (M. Pérez, 79.), S. Mina.Vezetőedző:Eduardo Coudet
Gólszerző:Messi (28.), ill. S. Mina (38., 89.)
Kiállítva:Lenglet (83.)

Remekül kezdte a mérkőzést az FC Barcelona, amely sorban dolgozta ki a helyzeteket. Lionel Messi fantasztikusan játszott, már a 10. percben megszerezhette volna a vezetést, de ekkor még lövésébe beleléptek. Ousmane Dembélé is aktív volt, sokszor futott el a jobb szélen, de vagy a kaput nem találta el, vagy a vendégek kapusa hárított. A 28. percben aztán a sokadig hazai helyzetből megszületett a Barca vezető találata: Sergio Busquets adott fantasztikus keresztlabdát Messinek, aki a kapu jobb sarkába bólintott (1–0).

Lionel Messi immár 300 különböző La Liga-mérkőzésen szerzett gólt, amivel csúcstartó. A második helyen Raúl González áll 186 találattal!

Úgy tűnt, sima mérkőzés lesz, mivel a Celta Vigo nem tudott kiteljesedni, és lövésig sem jutott el. A 38. percben azonban megtalálták a társak Santi Minát, aki senkitől sem zavartatva, nagyjából 22 méterről, középről bevette a hazai kaput. Ebben a gólban a védők és Marc-André ter Stegen is hibáztatható, ugyanis nem ment sarokra a lövés (1–1).

A fordulás után nem sokat változott a játék képe, javarészt hazai helyzeteket jegyezhettünk fel. A 61. percben Messi szöglete után Ronald Araújo fejelhetett közelről, de az üres kapuba nem tudta befejelni a labdát. A meccsről mindent elárul, hogy Ter Stegennek az első védésére a 71. percig kellett várni.

A 83. percben Clément Lenglet megkapta a második sárga lapját is, így a hajrára megfogyatkozott a Barca. Hatalmas volt az adok-kapok, a 89. percben a vendégek mellé állt a szerencse: egy lecsúszott beadás elszállt Ter Stegen feje felett, a labda a kapufáról egyenesen Santi Mina elé vágódott, aki élt is a kínálkozó lehetőséggel, és közelről bepofozta (1–2).

A Barcelonának az utolsó pillanatokban megvolt az egyenlítési esélye, de elszalasztotta, így hatalmas meglepetésre a Celta Vigo elhozta a három pontot.

Ezzel az eredménnyel eldőlt, hogy a Barca már egészen biztosan nem lehet bajnok, sőt, még a harmadik helyért is harcolnia kell.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A CELTA VIGO SANTI MINA DUPLÁJÁVAL FORDÍTOTT ÉS LEGYŐZTE A BARCELONÁT! 1–2

90+3. perc: Beltrán le, Sotelo be.

90+3. perc: Messi helyzete kimarad a végén, ezt már megnyeri a Celta!

90. perc: Három perc a ráadás!

Egy alaposan lecsúszott beadás vágódott ki a kapufáról és került Santi Mina elé, aki közelről bepofozta azt!

89. PERC: GÓL – SANTI MINA ISMÉT BETALÁLT, ÍGY MEGFORDÍTJA A MÉRKŐZÉST A CELTA VIGO! 1–2

87. perc: Helyzet itt és ott is, közel álltak a csapatok a vezetéshez!

86. perc: Moriba le, Pjanic be.

84. perc: A Celta szabadrúgása igen veszélyes volt, de megúszta a Barca.

Lenglet számára véget ért a bajnoki idény.

83. perc: Lenglet megkapja a második sárga lapját is, így kiállítja őt a játékvezető!

81. perc: Jordi Alba lövése kerüli el a kaput.

79. perc: Messi veszélyesen csavarodó szöglete után kifejelik a labdát a védők.

79. perc: Iago Aspas le, Miguel Pérez be.

78. perc: Messi keresztlabdája suhant el mindenki előtt.

74. perc: Lenglet is „besárgult”.

71. perc: Megszületett Ter Stegen első védése a mérkőzésen.

70. perc: Griezmann és Dembélé le, Braithwaite és Trincao be.

69. perc: Nolito le, Solari be.

67. perc: Ezúttal viszont igen: Dembélé éles szögből leadott lövését hárította Villar.

65. perc: Újabb lövési kísérlet hazai oldalról, de ez sem találta el a kaput.

64. perc: Piqué le, Dest be.

63. perc: Dembélé lövését blokkolják a vendégek, és úgy tűnik, a labda húzta a rövidebben, ugyanis kidurrant.

63. perc: Újabb Barca-szöglet.

61. perc: Messi szöglete után Ronald Araújo fejelhetett közelről, de fölé bólintott. Hatalmas helyzet maradt ki, mivel a kapus nem volt a kapujában.

59. perc: Messi ugratta ki hosszan Dembélét, így a kapusé lett a labda.

57. perc: Ígéretes Celta-akciót szakított meg a játékvezető les címén, pedig nem volt az!

56. perc: Hazai oldalról Puig kapja az első sárga lapot. Alácsúszott ellenfelének.

54. perc: Moriba távoli bombája kerülte el a kaput.

53. perc: Messi távoli szabadrúgása után fejelik el a labdát a védők.

51. perc:Carlos Dominguezé a mérkőzés első sárga lapja.

48. perc: Ter Stegen adta el a labdát, de nem alakult ki helyzet.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A Barca cserél a szünetben: Pedri helyére Puig érkezik.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ! 1–1 A SZÜNETBEN!

43. perc: A kapott gól ellenére tovább támad a Barca, nem tört meg a lendülete.

Santi Minát találták meg üresen a társak, aki nagyjából 22 méterről a kapu jobb oldalát lőtte ki. Marc-André ter Stegen esélytelen volt a hárításra, mivel a másik oldalra várta a lövést, ami egyébként nem ment túlságosan szélre.

38. PERC: GÓL – SANTI MINA TALÁLATÁVAL KIEGYENLÍT A CELTA VIGO! 1–1

32. perc: Messi vehette volna át a labdát ziccerben, de egy kicsit hosszan kapta azt.

A Barcelonának ez az utolsó hazai mérkőzése ebben az idényben.

31. perc: Griezmann fejese után kirugással jöhet a Celta.

31. perc: Újabb Barca-sarokrúgás.

Lionel Messi kapott varázslatos labdát Sergio Busquetstől, az argentin klasszis pedig fejjel a kapu jobb alsó sarkába bólintott!

MESSI MÁR 30 GÓLNÁL JÁR A LA LIGA IDEI KIÍRÁSÁBAN

28. PERC: GÓL – MESSI TALÁLATÁVAL MEGSZERZI A VEZETÉST A BARCELONA! 1–0

22. perc: 70 százalékban van a labda a hazaiaknál, a Celta még lövéssel sem próbálkozott.

Mint ismert, minden mérkőzét egyidőben rendeznek meg a fordulóban!

19. perc: Újfent Messi próbálkozott, ezúttal kapásból tüzelt éles szögből, de lövése a kapu fölé szállt.

16. perc: Messi vette át hosszan Busquets labdáját, így az ismét a vendégek kapusának kezében pihent meg.

15. perc: Dembélé éles szögből leadott lövése után Villar kezében kötött ki a labda.

13. perc: A Celta eddig nincs meccsben.

11. perc: A kisszöglet után a védők mögül beindulva Dembélé kapta meg a labdát, ám lekezelni már nem tudta.

10. perc: Újabb Barca-helyzet, de ez sincsen bent.

10. perc: Messi varázsolt a 16-os magasságában, ám a lövésébe beleléptek.

7. perc: Pedri bróbálkozott meg egy lövéssel 20 méterről, de alaposan célt tévesztett.

7. perc: Barca-szöglet.

4. perc: Eddig csak a haziaknál van a labda.

3. perc: Hátulról építkezik a Barca.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az FC Barcelona gránátvörös-kék mezben, míg a Celta Vigo világoskék felsőben és fehér nadrágban látható.

A MÉRKŐZÉST IDE KATTINTVA ÉLŐBEN NÉZHETI!

ELŐZMÉNYEK

A La Liga 36. fordulójában az FC Barcelona 2–0-ra és 3–2-re is vezetett a Levante otthonában, ám végül a katalánoknak csak egy ikszre futotta, így nagyon nehéz helyzetből várhatják az utolsó két fordulót a bajnoki cím szempontjából. Az Atlético Madrid négy ponttal előzi meg őket, ami azt jelenti, hogyha Diego Simone együttese megnyeri az egyidőben kezdődő aktuális mérkőzését, akkor egészen biztosan nem érhetik már utol őket.

A Barca csak akkor lehet bajnok, hogyha megnyeri a hátralévő mindkét találkozóját, továbbá az Atlético maximum egy pontot szerez és a Real Madrid elveszíti az egyik meccsét vagy két döntetlent játszik.

Ronald Koeman a Levante elleni találkozó után úgy fogalmazott, hogy csapata „nagyon komplikált” helyzetbe került a bajnoki címért folyó harcban, Sergio Busquets azonban kijelentette, aranyálmaik végleg elszálltak.

„Az első félidő rendben volt, a második játékrészben azonban rengetegszer elveszítettük a labdát. Engedtük a Levantét »visszajönni« a meccsbe – értékelt Koeman a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón. – Edzőként én vagyok a leginkább felelős a történtekért, de én is csodálkozom, mi történt, mert a szünetben az intenzitásról beszélgettünk az öltözőben, ezzel szemben a második félidőben csökkent a dinamizmus a játékunkban. Vannak dolgok, amelyeket nem lehet megmagyarázni. Amikor kisebb agresszivitással játszol, akkor később is reagálsz az eseményekre. Lelassultunk, ami probléma. Egyénileg senkit sem hibáztatok, a csapatvédekezés nem volt a megfelelő szinten. Három kapott gól negyvenöt perc alatt nagyon sok.”

A holland szakember jövőjén és munkájának megítélésén nem segített a valenciai döntetlen, amivel ő maga is tisztában van.

„Az edzőket mindig felelősségre vonják, de egy ilyen második félidő után teljesen megértem, hogy felvetődnek kérdések. A bajnoki címért folyó csata nagyon komplikálttá vált nekünk, minden a riválisaink eredményein múlik” – tette hozzá Koeman, akinek 2022 nyaráig szól a szerződése a Barcelonánál.

Sergio Busquets nem fogalmazott ilyen óvatosan, szerinte a bajnoki címről innentől kezdve kár beszélni Barcelonában.

„Rossz érzésekkel megyünk haza. Többször is betalálhattunk volna, de szokás szerint megint »könnyű« gólokat kaptunk. Megfizettünk a hibáinkért. A liga gyakorlatilag véget ért nekünk” – mondta.

Mivel a Barcelonának minimális esélye maradt a bajnoki címre, ismét felerősödtek a Messivel távozásával kapcsolatos hangok/kijelentések.

Mario Kempes, az argentin válogatott világbajnok csatára, az 1978-as vb hőse szerint honfitársának nem kellene maradnia a Camp Nouban, sőt három csapatot is felsorolt, amelyben szívesebben látná őt.

„Nagyon kényelmes neki Barcelonában, de ő is tudja, hogy nem sok esélye van a katalánokkal megnyerni a Bajnokok Ligáját. Az elmúlt években állandóan kiestek, és ez a pénzügyi gondoknak tudható be leginkább” – mondta Kempes.

„Szerintem a Manchester Citybe, a PSG-be vagy a Bayernbe kellene szerződnie Messinek. Ezeknél a kluboknál van kellő pénz és játékosállomány a sikerre” – tette hozzá a korábbi csillag.

A Celta Vigo jelenleg a bajnoki tabella 8. helyén található, öt ponttal a 7. helyezett Villareal (Konferencia-liga-indulás) és a 6. helyezett Real Betis (Európa-liga-indulás) mögött, így van még esélye arra, hogy jövőre az európai porondon szerepeljen. A galíciai gárda kifejezetten jó formában van, a legutóbbi négy találkozójukat egyaránt győzelemmel abszolválta.

A Barcának öt hiányzója lesz ma: Ansu Fati, Philippe Coutinho és Sergi Roberto sérülés, Frenkie de Jong eltiltás miatt nem léphet pályára, Óscar Mingueza pedig a B-csapatot fogja erősíteni, amely a másodosztályba való feljutásért folyó rájátszás elődöntőjében a Murcia ellen játszik szintén ma.

A két csapat őszi meccsét a Barcelona magabiztosan, 3–0-ra nyerte meg idegenben. A Celta legutóbb a Barcát 2019 tavaszán győzte le, hazai pályán pedig utoljára 2016 őszén diadalmaskodott, akkor egy emlékezetes mérkőzésen 4–3-ra.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FC BARCELONA–CELTA VIGO LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!