Hátrányba került, majd négy gólt lőtt az Espanyol ellen hazai pályán a Real Madrid

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.09.21. 23:00
Az Mbappé, Vinícius duó megalapozta a hazaiak sikerét (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában a Real Madrid hazai pályán fogadta az Espanyolt. A gól nélküli első félidőt követően meglepetésre az Espanyol szerzett vezetést, azonban a folytatásban érvényesült a papírforma, a Real Madrid 4–1-re megnyerte a mérkőzést.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
REAL MADRID–ESPANYOL 4–1 (0–0)
Madrid, Santiago Bérnabeu Stadion. Vezette: Munuera Montero
REAL MADRID: Courtois – Dani Carvajal (Lucas Vázquez, 60.), Tchouaméni, Éder Militao, Fran García – Valverde, Modric – Arda Güler (Vinícius Jr., 55.), Bellingham (Rüdiger, 83.), Rodrygo (Endrick, 83.) – Mbappé. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
ESPANYOL: J. García – El Hilali, Kumbulla, L. Cabrera, C. Romero – Tejero (Aguado, 76.), A. Král, Pol Lozano (Gragera, 67.), Jofre (Cardona, 76.) – Cheddira (Véliz, a szünetben), Javi Puado (Pere Miila, 81.). Vezetőedző: Manolo González
Gólszerző: Dani Carvajal (58.), Rodrygo (75.), Vinícius Jr. (78.), Mbappé (90. – 11-esből), ill. Courtois (54. – öngól)

Rengeteg helyzetet dolgozott ki az első félidőben a Real Madrid, azonban a hazaiak egyszerűen nem tudtak túljárni a parádés napot kifogó kapus, Joan García eszén. Az Espanyol kapusa egyébként összesen 10 védést mutatott be az összecsapáson. A második félidő folytatta remeklését a vendégek kapusa, aki az 54. percben egy hatalmas kirúgással indította Jofre Carrerast, aki majdnem az alapvonalig gyalogolt, majd onnan középre lőtte a labdát, ami Courtois lábáról vágódott a kapuba.

Nem sokáig örülhettek a vezetésnek a vendégek, az 58. percben Bellingham passza után az addig remeklő Joan García hasa alatt csúszott át szerencsétlenül a labda, a kapu elé érkező Carvajal pedig két lépésről könnyedén az üres kapuba passzolt. A 75. percben a csereként beálló és remeklő Vinícius adott remek passzt külsővel Rodrygónak, aki a védőket megelőzve lőtt 7 méterről a kapu közelébe. Három perccel később Vinícius is betalált, a brazil egy labdaszerzés után kapott remek kiugratást Mbappétól, majd ballal lőtte a labdát a bal alsó sarokba.

Sokáig úgy tűnt, hogy az egész mérkőzésen agilisan játszó Mbappé ezúttal gól nélkül marad, azonban a 90. percben Endrick harcossága után tizenegyest lőhettek a hazaiak, melyet a francia támadó értékesített magabiztosan. 4–1