La Liga: a gyerekek ismét büszkék lehetnek – 0–2-ről fordított az Atleti

P. K.P. K.
2023.10.01. 23:23
Ezúttal a kétgólos Ángel Correa volt az Atlético vezére (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó La Liga 8. fordulójában, vasárnap este két meccset rendeztek: az Atlético Madrid 0–2-ről fordított a Cádiz ellen, a Betis pedig 3–0-ra megverte a Valenciát.

Az Atlético Madrid vezetőedzője, Diego Simeone egy hete, a Real Madrid elleni 3–1-es sikert követően arról beszélt, örül, hogy hétfőn a csapatának szurkoló gyerekek Atleti-mezben mehetnek iskolába, mert büszkék lehetnek az együttesre a vasárnapi teljesítménye után.

Nos, a Cádiz elleni meccs első félidejében, fél óra után nem tűnt úgy, hogy másnap is ellepik majd az iskolákat az Atleti-mezes nebulók, ugyanis a vendégek Lucas Pires közeli gólja, majd Roger emelése után 2–0-ra vezettek.

Az addig is nagy mezőnyfölényben játszó és kapufáig eljutó Atlético Madrid azonban nem esett össze a második gól után sem, és hamar szépíteni tudott. Ángel Correa elsőre ugyan még belevezette a labdát Jeremías Ledesma kapusba, de a kipattanóból újabb akcióba kezdtek a hazaiak és César Azpilicueta beadásából a hosszún érkező Correa már a kapuba fejelt. 1–2

A második félidőt pedig ellenállást nem tűrően kezdték a hazai, ugyanis Nahuel Molina már a 46. percben a kapuba bombázta a Ledesmáról elsőre még kipattanó labdát. 2–2

Ezután Antoine Griezmann szemfüles tekerésénél Ledesma még hatalmasat védett a levegőben úszva, ám a 67. percben egy rendkívül gyors és nagyon szépen végigjátszott – a jobb szélen indult a támadás, majd a gól előtt már balról érkezett középre a gólpassz Saúl Nígueztől – kontrát a középen érkező Correa már góllal zárt le. A kisebb kihagyás után visszatérő argentin tehát két góllal főszerepet játszott az Atlético fordításában és győzelmében, megfelelően helyettesítve az ezúttal hiányzó Álvaro Moratát. 3–2

Az Atletinek szurkoló gyerekek ilyen fordítás, na meg a bajnokságban sorozatban elért 12. hazai győzelem után hétfőn ismét büszkén feszíthetnek az iskolában kedvenc csapatuk dresszében.

Az est másik meccsén a Betis Assane Diao labdaszerzése és pontos lövése révén szerezte meg a vezetést a 41. percben a Valencia ellen, majd az 52. percben Marc Roca fejesével végleg el is dőlt a három pont sorsa a hazaiak javára. A Betis végül 3–0-ra győzött.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ
Atlético Madrid–Cádiz 3–2 (Á. Correa 32., 66., Molina 46., ill. Lucas Pires 12., Rpger 27.)
Real Betis–Valencia 3–0 (Diao 41., Roca 52., Abde Ezzalzuli 85.)
KORÁBBAN
Almería–Granada 3–3 (L. Suárez 41., 44., 45+1., ill. Zaragoza 65. – 11-esből, Ricard Sánchez 70., Uzuni 86.)
Alavés–Osasuna 0–2 (Arnáiz 36., Budimir 90.)

HÉTFŐ
21.00:
Las Palmas–Celta Vigo (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Getafe–Villarreal 0–0
Kiállítva: Á. Baena (Villarreal, 23.)
Rayo Vallecano–Mallorca 2–2 (Á. García 4., Falcao 90+12. – 11-esből, ill. Muriqi 44., Antonio Sánchez 59.)
Girona–Real Madrid 0–3 (Joselu 17., Tchouaméni 21., Bellingham 71.)
Kiállítva: Nacho (Real Madrid, 90+4.)
Real Sociedad–Athletic Bilbao 3–0 (Le Normand 30., Kubo 48., Oyarzabal 66.)