Primera División: a válogatottba vágyó csatár nagy napja

2013.10.06. 13:49
Az Atlético Madrid nyolc forduló után is őrzi hibátlan mérlegét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban: a fővárosiak vasárnap ebédidőben a Celta Vigót győzték le hazai pályán 2–1-re. Diego Costa büntetőt hibázott, majd két góllal javította hibáját, találatai három pontot értek csapatának.

A 26. percben büntetőt kapott az Atlético Madrid, Filipe Luisszal szemben szabálytalankodott David Costas. A labda mögé Diego Costa állt, aki a kapu bal oldalát vette célba, ám Yoel Rodríguez kapus érezte az irányt és hárítani tudott, majd a kipattanót sem sikerült a kapuba juttatnia a fővárosi együttesnek.

Az Atlético fölénye a 42. percben érett góllá: a bal oldalon Filipe Luis kapott labdát a tizenhatoson belül, majd középre lőtte a labdát laposan, a hosszún érkező Godín és Diego Costa együttes erővel továbbította a kapuba labdát. 1–0

A 62. percben megduplázta előnyét az Atlético Madrid, Diego Costa volt ismét eredményes. A 71. percben Nolito csapta be Juanfrant a tizenhatoson belül, majd az alapvonal közeléből remekül átemelte Courtois-t, ezzel szépített a Celta. A vendégek erejéből az egyenlítésre már nem futotta, így az Atlético nyolc forduló után is hibátlan és tapad a Barcelonára.