Gálázott a bajnok Real az utolsó bajnokin a spanyol pontvadászatban

2008.05.18. 23:09
Megnyerte utolsó bajnoki mérkőzését a 2007/08-as szezonban a bajnokságot megnyerő Real Madrid. A Bernabéu közönsége az utolsó mérkőzésen Ruud van Nistellrooy lesipuskásságának, Sergio Ramos fejjátékának és Wesley Sneijder szabdrúgásgóljának örülhetett a gála jellegű mérkőzésen.

A 18. percben még a Levante szerezhetett volna vezetést, azonban Laurent Courtois lövését Codina kapus bravúrral fölé tolta.

A 23. percben Ruud van Nistelrooy a túloldalon nem hibázott, amikor a védők rosszul állítottak lessre, így vezetett a Real, amely könnyedén vezette akcióit. A bajnok játékosok láthatóan élvezték az összecsapást.

Öt perccel később már két gól van a hazaiak előnye. Sergio Ramos Guti ballábas, karatés mozdulattal belöbbölt labdáját fejelte Juanma szorításában a hálóba (2–0).

A 41. percben kezdett gálajelleget ölteni a mérkőzés. Sergio Ramos ezúttal előkészítőként jeleskedett, remek beadásáról (a lesgyanús helyzetben tartózkodó) Nistelrroy lemaradt, Robinho viszontérkezett a hosszún. Az apró brazil nem a legjobban találta el a labdát, ami így Nistelrooy elé került, neki pedig nem volt nehéz dolga az üres kapuba passzolni a labdát.

A második félidőben a Madrid tovább nyomott, a hátsó alakzat azonban néha már fellazult, így a Levante is utat talált a kapuba a Bernabéuban. Courtouis adott be kétszer is, Alexandre Geijo kétszer érkezett, és mindkétszer mesterien helyezett a kapuba.

Minthogy közben Wesley Sneijder is lőtt egy gyönyörű szabadrúgásgólt a jobb felső sarokba, majd a végén Ramos is betalált, így 5–2 lett a „gálameccs” végeredménye.

A madridi szurkolók meccs közben a kiesett Levantét is megtapsolták, a meccs végén pedig jöhetett a bajnoki cím méltó ünneplése.

A spanyol bajnokságot a második helyen befejező, remek Villarreal az utolsó mérkőzésen is nyert. Akárcsak a Sevilla, az andalúziaiak így pontszámban beérték az Atleticót, sőt, gólarányban jobban is állnak a zárás után - ám Spanyolországban az egymás elleni eredmény számít a bajnokság végén egyenlő pontszámnál. Az Atletico pedig kétszer legyőzte a Sevillát idén, így utóbbinak marad az UEFA-kupa.

Kiesett a Zaragoza, a Murcia és a Levante.

PRIMERA DIVISÓN, 38. FORDULÓ

EREDMÉNYEK
Recreativo–Valladolid 1–1 (J. Guerrero 90., ill. Llorente 40.)
Mallorca–Real Zaragoza 3–2 (Güiza 16., Webó 65., Castro 90., ill. R. Oliveira 56., 90.)
Santander–Osasuna 1–0 (Bolado 87.)
Espanyol–Almería 1–3 (Luis Garcia 59. – 11-esből, ill. Melo 44., Crusat 54., Paunovics 90.)
Deportivo–Villarreal 0–2 (M. A. Fernandez 35., Franco 90.)
Real Madrid–Levante 5–2 (van Nistelrooy 23., 41., Sergio Ramos 28., 78., Sneijder 55., ill. Geijo 53., 64.)
Sevilla–Athletic Bilbao 4–1 (Kanouté 38., 80., Keita 78., Jesus Navas 85., ill. Aduriz 3.)
Getafe-Real Betis 1–1 (Moral 4., ill. Nano 69.)
Valencia-Atletico Madrid 3–1 (Szeitaridisz 11. - öngól, Villa 40., 55., ill. Agüero 75.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Real Murcia–Barcelona 3–5 (Ochoa 16., Iván Alonso 81. - 11-esből, Abel 85., ill. Eto’o 22., Henry 25., Giovani 32., 52., 66.)