Mégis megy idegenben a Barcelonának - csak ne bajnoki legyen

2007.11.13. 23:46
Magabiztos győzelmet aratott az FC Barcelona a Spanyol Kupa (Copa del Rey) negyedik fordulójában. A katalán csapat 3-0-ra verte harmadosztályú ellenfelét, az Alcoyanót. A Sevilla a Denia otthonában játszott 1-1-es döntetlent, így az UEFA-kupa címvédője még izgulhat a visszavágó előtt.
Thierry Henry a cirkuszban is jó pénzt kereshetne, de az Alcoyano ellen azt is bebizonyította, hogy kiváló futballista
Reuters
Reuters

A Jorquera - Oleguer, Puyol, Márquez, Sylvinho - Touré, Iniesta, Xavi - Giovani, Henry, Gudjohnsen kezdőcsapattal felálló FC Barcelona esélyeshez méltó győzelmet aratott az Alcoyano ellen. A Spanyol Kupa 4. fordulójában a katalánok idegenben nyertek 3-0-ra, s gykorlatilag az első mérkőzésen eldöntötték a továbbjutás kérdését.

A 25. percig kellet várni arra, hogy a Barca megszerezze a vezetést. Az addig is fölényben játszó gránátvörös-kékeknél Xavi passzával Thierry Henry lépett ki. A francia világbajnok pedig túljárt Emilio eszén, és hazai kapuba passzolt.

A folytatásban is a Barca maradt kezdeményezőbb, persze ez nem is csoda: az ellen mindössze a spanyol harmadosztályban vitézkedik.

Ettől függetlenül a kiscsapat majdnem megúszta szoros vereséggel a találkozót, ám a rendes játékidő vége előtt Eidur Gudjohnsen büntetőből ismét a hálóba talált, majd a hosszabbításban Bojan Krkic forgatta meg a tört az Alcoyano hátában, a fiatal spanyolt találatával kialakult a 3-0-s végeredmény.

A játéknap két másik meccsén a Sevilla meglepetésre csak 1-1-es döntetlent ért el a Denia otthonában, míg az Hercules-Athletic Bilbao összecsapás 2-2-es eredménnyel zárult.

A Spanyol Kupa negyedik fordulójában csatlakoztak az első osztályú csapatok az addig életben maradó klubokhoz. A továbbjutás két meccsen dől el, az első találkozót az alsóbb osztályú csapat otthonában rendezik.

SPANYOL KUPA

• 4. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK:
  • Alcoyano-Barcelona 0-3 (Henry 25., Gudjohnsen 89.-büntetőből, Krkic 90+1.)
  • Denia-Sevilla 1-1 (Vidal77. ill. Chevanton)
  • Hercules-Athletic Bilbao 2-2 (Llera 9., Camara 36. ill. Llorente72., Del Horno 77.)