Női röpi Extraliga: békéscsabai győzelem az idénynyitón

Cs. B.Cs. B.
2021.10.15. 20:13
A találkozó legeredményesebb játékosa a viharsarkiak szerb légiósa, Marta Drpa volt 23 ponttal (Fotó: Imre György)
A Békéscsaba négy játszmában legyőzte vendégét, az MTK-t a női röplabda Extraliga 2021–2022-es idényének pénteki nyitó mérkőzésén – közölte az MTI.

A hazaiak az első és a harmadik szettet simán megnyerték, a másodikban és a negyedikben azonban alaposan megszenvedtek, előbbit el is veszítették.

A találkozó legeredményesebb játékosa a viharsarkiak szerb légiósa, Marta Drpa volt 23 ponttal.

Női Extraliga, alapszakasz, 1. forduló
Swietelsky-Békéscsaba–MTK Budapest 3:1 (16, –23, 14, 24)
Békéscsaba, 800 néző. V: Horváth M., Soltész.
BÉKÉSCSABA: S. Najdic, Glemboczki 5, Pekárik 10, DRPA 23, KLISZURA 17, Strunjak 1. Csere: KERTÉSZ (liberó), KARHU 10, Zólyomi 7, Kornyijenko 2. Edző: Tóth Gábor
MTK: GIOMMARINI 5, KILYÉNFALVI 15, WINDISCH 19, TATÁR 9, Tettamanti 6, Boskó. Csere: Szalai A., Weidemann (liberók), Berkó, Varga B., Sziládi 2, Petri 1. Edző: Leiszt Máté
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:2, 8:8, 12:9, 18:13, 24:16. 2. játszma: 5:6, 9:14, 12:20, 17:20, 18:24, 23:24. 3. játszma: 9:2, 12:4, 17:6, 22:10. 4. játszma: 2:3, 6:4, 9:14, 14:15, 17:17, 20:19, 20:21, 24:23
Tóth Gábor: – Nagyon színvonalas találkozó volt, kevés hibával, mindkét csapat borzasztóan nagyot küzdött. El kell fogadni, aki ellenünk játszik, az meg akar verni minket, de ezt tudni kell kezelni – igenis meg kell küzdeni minden egyes pontért és győzelemért!
Leiszt Máté: – Mérhetetlenül büszke vagyok a csapatra, amely tökéletes mérkőzést játszott. Megérdemeltük volna, hogy tovább játsszuk a mérkőzést. Sajnos, nem így alakult, de nincs okunk keseregni, folytatni kell a megkezdett munkát és továbbra is ezen az úton haladni.