Serie A: tovább remekel a Napoli, ikszelt a Spezia

R. D. P.R. D. P.
2022.11.08. 20:38
Ezúttal Lozano volt a nyerőember, a Napoli tovább folytatta szédületes bajnoki sorozatát (Fotó: Getty Images)
Tovább folytatta győzelmi sorozatát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának keddi játéknapján a listavezető Napoli, amely 2–0-s sikert aratott az Empoli fölött. Az Udinese a Spezia otthonában ikszelt (1–1).

Abszolút fölényben futballozott a bajnokságot magabiztosan vezető Napoli az Empoli elleni első félidőben. Ugyanakkor a 75 százalékos labdabirtoklás nem érett góllá, sőt az öt hazai kísérletből csupán egy talált kaput: a 39. percben Giacomo Raspadori próbálkozott, lövése viszont éppen Guglielmo Vicario kapushoz tartott, a hálóőrnek könnyű dolga volt. Raspadorin kívül Tanguy Ndombele előtt adódott lehetőség, a kapura tartó labdáját blokkolta a vendégvédelem. Az Empoli az első játékrészben kísérletig sem jutott, még a saját térfelükről is ritkán mozdultak ki Paolo Zanetti játékosai. A felek gól nélküli döntetlennel zárták a félidőt.

A játék képe a fordulást követően sem változott meg, leszámítva azt, hogy veszélytelen helyzetek immár a vendégek előtt is adódtak. A jég a 69. percben tört meg, miután Victor Osimhent buktatták a tizenhatoson belül: a büntetőt Hirving Lozano értékesítette – minden sorozatot figyelembe véve ez volt a mexikói támadó negyedik találata az idényben. Nem sokkal később tovább nőttek a Napoli esélyei, ugyanis az ellenfél egyik védőjét, Sebastiano Lupertót a második sárga lapjának köszönhetően kiállították – a 26 éves játékost éppen a nápolyiak adták kölcsön az Empolinak. A hazaiak ki is használták az emberelőnyüket, méghozzá Piotr Zielinski révén, aki Lozano beadására érkezett remekül, beállítva a 2–0-s végeredményt.

Luciano Spalletti gárdájának ideiglenesen 9 pontra nőtt az előnye a Serie A tabellájának élén – az üldöző Milan szintén kedden játszik a fordulóban, mégpedig a Cremonese vendégeként.

A nap másik mérkőzésén a kiesés elől menekülő Spezia az Udinesét fogadta. Az 1–1-es végeredmény már az első félidőben kialakult: Arkadiusz Reca 33. percben szerzett góljára Sandi Lovric válaszolt a szünet előtt. Az Udinese kapusa, Marco Silvestri alaposan meg lett dolgoztatva az első játékrészben, a térfélcsere után azonban mindkét gárda veszélytelenül futballozott.