Serie A: majdnem botlott az Inter Torinóban, Parmában kikapott a Roma

2021.03.14. 17:00
Lautaro Martínez megmentette az Intert a kínos iksztől (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a listavezető Inter csak nagy nehezen, a győztes gólt a 85. percben megszerezve verte meg idegenben a kiesés ellen harcoló Torinót. A szintén a kiesés elől menekülő Parma hazai pályán 2–0-ra legyőzte a nemzetközi kupaindulásért küzdő Romát.

A papírforma alapján két sima vendéggyőzelemre lehetett számítani a Serie A vasárnap délutáni mérkőzésein, ehhez képest a listavezető Inter csak nagyon nehezen nyert a Torino otthonában, míg a Roma simán kikapott Parmában.

Torinóban az első félidő nemcsak gólt nem hozott, de az Internek még kaput eltaláló lövésig sem sikerült eljutnia – a hazaiaknál a 30. percben Szasa Lukics fejese után a labda a kapufán csattant.

A fordulás után némiképp változott a kép, negyedóra elteltével Lautaro Martínez harcolt ki büntetőt, amit Romelu Lukaku értékesített. Nem nyugodhattak meg és nem dőlhettek hátra az Inter szurkolói, mert néhány perccel később Antonio Sanabria pofozta a labdát a kapu közepébe egy hatalmas kavarodás után – öt játékos került a földre az Inter ötösén belül – egy szögletet követően, 1–1.

S amikor már-már elkönyvelte volna mindenki a döntetlent, s hogy este a Milan a Napolit fogadva a hátránya csökkentéséért léphet pályára, jött megint Martínez és Alexis Sánchez mintaszerű beadása után precízen fejelt a kapu bal oldalába, megmentve ezzel csapatát egy kínos döntetlentől.

Ehhez képest a Romának esélye sem volt a három pont begyűjtésére a Torinóhoz hasonlóan a kiesés elől menekülő Parma otthonában: a hazaiak egy gyors kontra végén Valentin Mihaila góljával már a 9. percben megszerezték a vezetést, s a második félidő 10. percében Hernani higgadtan értékesített büntetőjével be is biztosították a győzelmüket.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Parma–Roma 2–0
(Mihaila 9., Hernani 55. – 11-esből)
Torino–Internazionale 1–2
(Sanabria 70., ill. R. Lukaku 62. – 11-esből, L. Martínez 85.)

KÉSŐBB
18.00:
Cagliari–Juventus (Tv: Digi Sport1)
20.45: Milan–Napoli (Tv: Digi Sport2)

KORÁBBAN
Bologna–Sampdoria 3–1 (Musa Barrow 27., Svanberg 41., R. Soriano 70., ill. Quagliarella 37.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Hellas Verona 3–2 (M. Locatelli 4., Djuricsics 51., H. Traoré 81., ill. D. Lazovics 43., Dimarco 79.)
Benevento–Fiorentina 1–4(Ionuta 56., ill. Vlahovics 8., 26., 45+1., Eysseric 75.)
Genoa–Udinese 1–1 (Pandev 8., ill. De Paul 28. – 11-esből)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

Lazio–Crotone 3–2 (Milinkovics-Szavics 14., Luis Alberto 39., Felipe Caicedo 84., ill. Simy 29., 50. – a másodikat 11-esből)
Atalanta–Spezia 3–1 (Pasalic 54., 73., Muriel 55., ill. Piccoli 82.)