Nem kímélték egymást a játékosok (Fotó: AFP)

Meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést a 18. percben. Juan Cuadradót becsapta a bal oldalon Pasqule Mazoocchi, a Salernitana szárnyvédője, aki egészen az alapvonalig vitte a labdát, ahonnan élesen középre lőtt. A beadásra a veterán Antonio Candreva érkezett, és a testével besodorta a labdát a hálóba. VIDEÓ ITT!

A legutóbbi idény végén majdnem kieső együttes tovább sokkolta a „zebrákat”, az első félidő hosszabbításában Bremer kezére pattant a labda, és videobírózást követően a játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A jobb együtteseket is megjáró Krzysztof Piatek állt a labda mögé, majd higgadtan az alsó sarokba lőtt, esélyt sem hagyva Mattia Perinnek. VIDEÓ ITT!

Bremer a második játékrész elején javította hibáját, Filip Kosztics bal oldali beadására robbant be, és a kapuba fejelt. VIDEÓ ITT!

Egészen a hosszabbításig úgy tűnt, a vendégek három ponttal távoznak az Allianz Stadionból, ám ekkor jött a dráma, a 93. percben a Juventus büntetőhöz jutott. Leonardo Bonucci kihagyta a tizenegyest, de szerencséjére a labda pont elé pattant, és másodszor már nem hibázott (2–2). VIDEÓ ITT!

A Juventus ezek után szögletet végezhetett el, Arkadiusz Milik pedig remekül csúsztatott a labdába, amely a hosszúban kötött ki. Csakhogy a játékvezető – a videobíró segítségével – vitatható helyezkedés miatt érvénytelenítette a lengyel találatát, amit nem vettek jó néven a hazaiak. Lökdösődés tört ki, Miliket, Cuadradót és Massimiliano Allegrit is piros lappal kiállította a bíró, valamint Federico Fazio is mehetett zuhanyozni. A lengyelnek ráadásul amiatt mutatta fel a második sárga lapját, mert a gólja után levette a mezét. A mérkőzést a hosszabbítás 12. percében fújta le a játékvezető, a Juventus így otthon tartott egy pontot – aminek a körülmények miatt láthatóan nem örült. VIDEÓ ITT!

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ

Juventus–Salernitana 2–2 (Bremer 51., Bonucci 90+3., ill. Candreva 18., Piatek 45+4. – 11-esből)