Kean góljaival nyert a Juventus (Fotó: Getty Images)

A Juventus a bajnoki idényben még nem szenvedett vereséget hazai pályán az olasz bajnokságban, míg a Lazio idegenben négy győzelemmel és két döntetlennel állt a mérkőzés előtt.

A 19. percben Arkadiusz Milik eresztett el erős lövést távolról, de eltévesztette a Lazio kapuját. A félidő vége előtt a vezetés is összejött a hazaiaknak. Adrien Rabiot szerzett labdát, kiugratta Moise Keant, aki a rosszul kimozduló Ivan Provedel fölött átemelve talált be – 1–0 (VIDEÓ ITT). A Lazio az első félidőben kaput sem talált.

A második játékrészben Kean következett megint: Filip Kostics lőtt kapura, Provedel pedig pont a 22 éves olasz csatár elé ütötte ki a labdát, ő meg az üres kapuba passzolt. 2–0 (VIDEÓ ITT)

A 89. percben Arkadiusz Milik állította be a végeredményt. A lengyel csatár a csereként beálló Federico Chiesától kapott remek passzt. 3–0 (VIDEÓ ITT)

Győzelmével a Juventus a tabella harmadik helyére ugrott, a Laziót és az Intert megelőzve. Hátránya tíz pont a listavezető Napoli mögött.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ
Juventus–Lazio 3–0
(Kean 43., 54., Milik 89.)

Korábban
Atalanta–Internazionale 2–3 (Lookman 25. – 11-esből, Palomino 77., ill. Dzeko 36., 56., Palomino 62. – öngól)

Roma–Torino 1–1