Serie A: Balotelli 11-ese meghozta Seedorf győztes rajtját

2014.01.19. 22:41
Seedorf is láthatta: még sok a teendője a Milannal (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó Serie A 20. fordulójának záró mérkőzésén győztes mérkőzésen mutatkozott be az AC Milan kispadján Clarence Seedorf: a milánóiak Mario Balotelli tizenegyesgóljával 1–0-ra nyertek a Hellas Verona ellen.

Clarence Seedorf feketébe öltözve, nagyon elegánsan jelent meg edzői bemutatkozásán, amelynek első félidejében csapata nem kényeztette el: a stabilan védekező Verona visszaverte a Milan összes próbálkozását. A Milan irányította a játékot, de ziccerekig nem jutott, míg a Verona a Napolinak „társbérletbe adott” Jorginho és a beteg Luca Toni nélkül elég vérszegény volt támadásban.

A második félidőt élénkebb (ellen)támadásokkal kezdte a Verona, Martinho egy éles lövéssel adott is munkát Abbiatinak, míg a másik oldalon Robinho jutott a legközelebb a gólszerzéshez: a brazil lövése a kapufáról jött ki, majd Mario Balotelli is megtornásztatta Rafaelt, a vendégek kapusát. A közönség ekkor már kissé türelmetlenül dohogott, látván a Milan játékát (mondjuk a csapat formájáról még legkevésbé Seedorf tehet).

A 81. percben aztán Alejandro Gonzáleztől kapott váratlan segítséget az ötlettelenül daráló Milan: Kaká megtolta a labdát a tizenhatoson belül (esélye sem lett volna utolérni az alapvonal előtt), az uruguayi bekk azonban nagyon bután, teljes lendülettel elsöpörte, teljesen értelmetlen szabálytalanságot elkövetve ezzel. Kaká köszönte szépen, és elesett, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott, Balotelli pedig magabiztosan belőtte a büntetőt.

A Verona a gól után „hirtelen felindulásból” benyomta egy kicsit kapuja elé a Milant, ám nem tudott egyenlíteni – egy tizenegyesgól meghozta Clarence Seedorf jó edzői bemutatkozását. Azért a hollandnak lesz még munkája bőven csapatával...

SERIE A, 20. FORDULÓ
AC Milan–Hellas Verona 1–0
(Balotelli 82. – 11-esből)
KORÁBBAN
Udinese–Lazio 2–3 (Di Natale 8. – 11-esből, Agyemang-Badu 68., ill. Candreva 62. – 11-esből, Lazzari 82. – öngól, Hernanes 90.)
Atalanta–Cagliari 1–0 (Bonaventura 68.)
Bologna–Napoli 2–2 (Bianchi 37., 91., ill. Higuaín 62. – 11-esből, Callejón 80.)
Catania–Fiorentina 0–3 (M. Fernández 25., Matri 28., 41.)
Chievo–Parma 1–2 (Paloschi 15., ill. Cassano 27., A. Lucarelli 93.)
Genoa–Internazionale 1–0 (Antonelli 83.)
Sassuolo–Torino 0–2 (Immobile 26., Brighi 49.)

1. Juventus 20 18 1 1 50–14 +36 55
2. Roma 20 14 5 1 42–10 +32 47
3. Napoli 20 13 4 3 43–22 +21 43
4. Fiorentina 20 12 4 4 36–20 +16 40