Serie A: utolsó ellen botló Milan; nem segítettek a magyarok

2017.04.02. 16:57
A Milan nem bírt a sereghajtóval (Fotó: acmilan.com)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 30. fordulójában a Milan a sereghajtó Pescara otthonában botlott meg (1–1). A Balogh Norbertet és Sallai Rolandot csereként bevető Palermo hazai pályán 3–1-re kikapott a Cagliaritól. Nagy Ádám szintén a kispadról szállt be, ám a Fiorentina ellen ő sem tudott segíteni a Bolognán.

A sereghajtó Pescara már a 12. percben vezetést szerzett a Milan ellen, méghozzá egy nem mindennapi öngóllal: Gabriel Paletta hazaadott labdája elcsúszott Gianluigi Donnarumma lába alatt, és a hálóban kötött ki (1–0). Az első félidő hajrájában Mario Pasalic egy tizenhatoson belüli kavarodás végén a léc alá bombázott (1–1), a második játékrészben azonban nem született újabb találat, így a Milan egy ponttal távozott az utolsó otthonából.

A Bologna a Fiorentina otthonába látogatott, sok örömre azonban nem volt oka, hiszen Khouma Babacar jól helyezett fejes góljával a violák mind a három pontot megszerezték (1–0). Nagy Ádám három perccel a gól után, 54. percben szállt be.

A Palermo Giancarlo González és a videobíró segítségével szerzett vezetést a Cagliari ellen, a vendégek azonban a második félidőben felpörgették az iramot, és hármat vágtak a szicíliai gárdának. Balogh Norbertet a 67., Sallai Rolandot pedig a 80. percben küldte pályára a hazaiak vezetőedzője, az egyre nehezebb helyzetbe kerülő Palermón azonban ők sem tudtak segíteni (1–3).

A Genoa rendkívül súlyos vereségbe futott bele hazai pályán: az Atalanta az első félidőben két gólt szerzett, majd Mauricio Pinilla a 60. percben történt kiállítása után a végül mesterhármasig jutó Alejandro Gómez vezérletével még hármat ért el, így 5–0-ra nyert.

A kiesés elől menekülő Crotone rendkívül fontos győzelmet aratott a Chievo otthonában (1–2), igaz, hátránya még így is öt pont a még bennmaradó helyen álló Empolival szemben.

OLASZORSZÁG
SERIE A, 30. FORDULÓ

Genoa–Atalanta 0–5 (Conti 25., A. Gómez 32., 63., 83. – az elsőt 11-esből, Caldara 76.)
Fiorentina–Bologna 1–0 (Babacar 51.)
Palermo–Cagliari 1–3 (G. González 26., ill. Ionita 48., 89., Borriello 58.)
Chievo–Crotone 1–2 (Pellissier 57., ill. Ferrari 51., Falcinelli 82.)
Pescara–Milan 1–1 (Paletta 12. – öngól, ill. Pasalic 41.)
Torino–Udinese2–2
(Moretti 70., Belotti 83., ill. Jankto 49., Perica 68.)
Napoli–Juventus 1–1 (Hamsík 60., ill. Khedira 7.)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
20.45: Internazionale–Sampdoria (Tv:Digi Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Lazio 1–2(Berardi 26. – 11-esből, ill. Immobile 42., Consigli 82. – öngól)
Roma–Empoli 2–0(Dzeko 12., 56.)

1. Juventus 30 24 2 4 60–20 +40 74
2. Roma 30 22 2 6 66–26 +40 68
3. Napoli 30 19 7 4 69–33 +36 64
4. Lazio 30 18 6 6 52–31 +21 60
5. Atalanta 30 18 4 8 51–33 +18 58
6. Internazionale 29 17 4 8 55–31 +24 55
7. Milan 30 16 6 8 43–33 +10 54