Serie A: a Napoli idegenbeli győzelemmel maradt az élen

2021.10.03. 20:14
Hirving Lozano veszélyes idegenben (Fotó AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában a Napoli idegenben 2–1-re győzött a Fiorentina ellen, míg a Roma hazai környezetben múlta felül 2–0-ra az Empolit.

Hirving Lozano, a Napoli játékosa már a negyedik gólját szerezte meg idegenben ebben az idényben, ezzel holtversenyben a Romában játszó francia Jordan Veretout-val és a Sampdoriában futballozó olasz Antonio Candrevával az élen áll.

A Napoli ezzel a sikerrel tovább őrzi első helyét a bajnokságban. Egyelőre négy pont az előnye az Inter előtt, de ha a forduló záró mérkőzésén a Milan idegenben legyőzi az Atalantát, akkor kettő pont lesz a fórja.

A Roma az Empoli elleni hazai találkozóján az első félidő végén és a második elején szerzett góllal döntötte el a mérkőzést, és esélyeshez méltón győzött. José Mourihno ezzel sorozatban a 42. mérkőzését nyerte meg vezetőedzőként hazai pályán az olasz bajnokságban, ami rekord a Serie A-ban.

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ
Roma–Empoli 2–0
(Pellegrini 42., Mhitarjan 48.)
Fiorentina–Napoli 1–2
(L. Martínez 28., ill. H. Lozano 39., Rrahmani 50.)
Korábban
Sampdoria–Udinese 3–3 (S. Larsen 24. – öngól, Quagliarella 48., Candreva 69., ill. Pereyra 15., Beto 43., Forestieri 82.)
Verona–Spezia 4–0 (G. Simeone 4., Faraoni 15., Caprari 42., Bessa 71.)

Salernitana–Genoa 1–0 (Duric 66.)
Sassuolo–Internazionale 1–2 (Berardi 22. – 11-esből, ill. Dzeko 58., L. Martínez 78.)