Serie A: a kihagyott büntető ellenére is simán nyert az Atalanta

H. D.H. D.
2022.10.30. 17:06
Vasárnapi győzelmével második az Atalanta (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójában az Empoli vendégeként aratott 2–0-s győzelmet az Atalanta, és fellépett a második helyre. A Fiorentina pedig a Spezia otthonából hozta el a három pontot.

EMPOLI–ATALANTA

Fél óra játék után szerezte meg a vezetést az Atalanta Hans Hateboer góljával. Még az első félidőben megduplázhatta volna előnyét, mert Mattia Destro kezezését követően büntetőhöz jutott, Koopmeiners tizenegyesét azonban Vicario védte, így maradt az 1–0-s Atalanta-vezetés a szünetre.

A vendégek második góljára sem kellett sokat várni, Ademola Lookman talált be (0–2), és mint később kiderült, ezzel a végeredményt állította be.

CREMONESE–UDINESE

Nem született gól Cremonában vasárnap este, hiába voltak próbálkozások mindkét oldalon. A megszerzett egy ponttal az Udinese továbbra a nyolcadik, míg a Cremonese az utolsó, huszadik helyen áll, és továbbra is nyeretlen az idényben.

SPEZIA–FIORENTINA

Ugyan a hazaiaknak volt több lehetőségük a gólszerzésre a mérkőzés elején, a 14. percben mégis a Fiorentina szerzett vezetést Nikola Milenkovics révén. A gólt követően felpörögtek a firenzeiek, több helyzetük is volt, de újabb gólt nem tudtak szerezni. Betalált azonban szögletet követően a Spezia támadója, M'Bala Nzola, a gólt a játékvezető visszanézte, majd miután meggyőződött róla, hogy nem történt szabálytalanság, örülhetett a Spezia az egyenlítésnek (1–1).

A 82. percben megfogyatkozott a hazai együttes, Dimitriosz Nikolaut állította ki a játékvezető a VAR segítségével. A 90. percben Arthur Cabral góljával a már emberelőnyben játszó Fiorentina bevitte a győztes találatot – 1–2.