Olasz Kupa: a Juve sem úszta meg ráadás nélkül, de negyeddöntős

H. K.H. K.
2021.01.13. 23:20
Továbbjutott a Juventus (Fotó: AFP)
A Juventus 3–2-re legyőzte a Genoát a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, és bejutott a következő körbe.

A Juventus Dejan Kulusevski és Álvaro Morata révén gyorsan, már 23 perc után kétgólos előnybe került, a vendégek azonban nem sokkal később szépíteni tudtak.

A második félidőben is a Juve irányított, a 74. percben azonban jött a pofon, Filippo Melegoni egy beadás után 18 méterről óriási gólt akasztott a bal felsőbe, amivel a Genoa egyenlített (2–2).

Andrea Pirlónak nem volt más választása, a 88. percben utolsó cseréjét is kihasználta, és behozta Cristiano Ronaldót.

A Juventus a hajrában nem tudta döntésre vinni a dolgot, így jöhetett a kétszer tizenöt perces ráadás– az első játékrész végén a csereként beálló, 21 esztendős tunéziaiHamza Rafia szerezte meg a hazaiak harmadik, egyben továbbjutást jelentő gólját.

Pirlo alakulata ezzel nyert, és ott van a sorozat negyeddöntőjében.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Juventus–Genoa 3–2
(Kulusevski 2., Morata 23., Rafia 105., ill. Czyborra 28., Melegoni 74.)– hosszabbítás után
KORÁBBAN
Napoli–Empoli 3–2(Di Lorenzo 18., Lozano 38., Petagna 77., ill. Bajrami 33., 68.)
Fiorentina–Internazionale 1–2(Kouamé 57., ill. A. Vidal 40. – 11-esből, R. Lukaku 119.)– hosszabbítás után