A Juve nem tudta kihasználni a római döntetlent

2014.02.09. 14:55
Totti és az AS Roma nem tudta bevenni a Lazio kapuját (Fotó: Reuters)
Gól nélküli döntetlennel végződött a Lazio–AS Roma fővárosi derbi az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójában. Az éllovas Juventus azonban nem tudta növelni előnyét a tabellán, ugyanis a hajrában pontokat veszített a Hellas Verona otthonában (2–2).

LAZIO–AS ROMA

Óvatosan kezdődött a 140. Derby della Capitale. Legalább negyedórán keresztül csak tapogatóztak a csapatok, helyzetig nem jutottak el. Unalmas, de erősen küzdelmes volt a meccs. Leginkább a szabálytalanságokkal tűntek ki a felek, kapura tartó lövést nem láttunk.

A 20. perctől kezdve a Roma vette át a játék irányítását, és a Lazio egyre jobban beszorult. A Roma gyors akciói rengeteg veszély hordoztak. Az egyik ilyen után Gervinho be is talált a 25. percben, csakhogy egy hajszálnyira lesről indult.

A Lazio teljesen passzívvá vált, csakhogy a Roma sem rohamozott fejetlenül. Egészen a 36. percig kellett várni, hogy igazán veszélyes lövés menjen a vendégcsapat kapujának irányába, csakhogy González sem talált kaput.

Élénkebb lett az iram, elsősorban a Romának köszönhetően, ami egyáltalán nem tetszett a Lazio drukkereinek. Noha a Roma jóval többet birtokolta a labdát, gólt nem sikerült szereznie, így gól nélküli döntetlennel ért véget az első félidő.

A második félidőben sem változott a játék képe. A Lazio kivárásra játszott, a Roma pedig jóval veszélyesebb volt városi riválisánál. A meccs azonban nem volt jó. A küzdelem oltárán feláldozták a csapatok a játékot. A 75. percig egyetlen nagyobb helyzetet sem lehetett feljegyezni a második félidőben.

Az utolsó tíz percre úgy tűnt, a Lazio megelégedett a döntetlennel. A Roma még indított egy utolsó rohamot, és elsősorban Bastosnak köszönhetően helyzeteket is sikerült kialakítani.

Végül azonban a Lazio számítása bevált, otthon tartott egy pontot, a nézők pedig egy rendkívül gyenge meccsen még gólt sem láthattak…

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

VERONA–JUVENTUS

A mérkőzés első félideje minden várakozást felülmúló Juve-fölényt hozott, Pirlóék 72 százalékban birtokolták a labdát, kétszázzal passzoltak többet és egyetlen kaput eltaláló lövést sem engedtek Luca Toniéknak. A Juventus kétszer is betalált az első húsz percben: Carlos Tévez duplázott.

Carlos Tévez két gólja ellenére sem tudott nyerni a Juventus (Fotó: Reuters)

Az argentin támadó a 4. percben Asamoah kipattanó lövését helyezte belsővel az üres kapuba (0–1), majd a 21. percben Pogba kiugratását váltotta egy okos lövéssel gólra, de azért jegyezzük meg, a második találat lesgyanús szituáció után született (0–2).

A lassú mederben csordogáló találkozó eseményei kissé felpörögtek az 52. percben, amikor Luca Toni – természetesen fejjel – bevette az eltiltásból visszatért Buffon kapuját, és visszahozta a meccsbe a Veronát. Toni már 11. bajnoki gólját szerezte, az ötödiket fejjel, ráadásul egykori kenyéradójának talált be (1–2).

Egy óra elteltével Conte pályára küldte téli csatárszerzeményét, Daniel Osvaldót, aki ma debütált új csapatában, és két percre sem volt szüksége, hogy eltalálja a kapufát, majd tíz perccel később egy lesgólt is szerzett.

Az első félidőben hiába „nyerte agyon” a meccset a Juve, a másodikban kiengedett, így a hajrá izgalmasra sikerült. Luca Toni a 78. percében majdnem az egyenlítést is összehozta, de hét méterről a kapufát találta el.

De a Verona nem adta fel, aminek az ötperces hosszabbítás végén meg is lett az eredménye: a 94. percben a csereként beállt Juan Gómez Taleb fejelt közelről Buffon kapujába (2–2), megmentve ezzel az egyik pontot. A Juventus csak magának köszönheti az elpazarolt pontokat.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Sampdoria Daniele Gastaldello fejes góljával verte meg a Cagliarit, a Parma gól nélküli döntetlenre végzett a sereghajtó Catania ellen. A Genoa a Livorno otthonában győzött.